Overlegorgaan drie religies: geschokt door uitbarsting van geweld
DEN HAAG (ANP) - Het Overlegorgaan Joden, Christenen en Moslims (OJCM) is "geschokt en aangedaan over de immense uitbarsting van geweld in Israël en Palestina", laat het overlegorgaan in een eerste reactie weten. Het OJCM roept hun achterban op te bidden voor "ieder die getroffen is door het geweld". De betrokken organisaties gaan nog met elkaar in gesprek over de situatie en komen mogelijk op een later moment naar buiten met een gezamenlijke verklaring.
"Ons medeleven gaat allereerst uit naar de slachtoffers en hun familie", aldus het overlegorgaan. "Als OJCM zijn wij met elkaar in gesprek om deze complexe kwestie te begrijpen en ons erop te bezinnen."
Aan het OJCM nemen onder meer het Nederlands Israëlitisch Kerkgenootschap en het Contactorgaan Moslims en Overheid deel.
Noodnummer
De landelijke welzijnsorganisatie Stichting Joods Maatschappelijk Werk (JMW) heeft al tientallen telefoontjes binnengekregen op een tijdelijk noodnummer, vertelt een woordvoerster. Zo bellen mensen onder meer om hun zorgen te uiten, maar ook met vragen over hoe ze hulp kunnen bieden. Ook willen mensen hun hart luchten. "Mensen zijn bang om naar Joodse gebouwen te gaan of met een groep Joden bij elkaar te komen. Dat begrijpen we en daar proberen we ook gehoor aan te geven."
Maandag houdt JMW met maatschappelijk werkers diverse steunbijeenkomsten, onder meer in de middag in Amsterdam en in de avond in Dieren. De bedoeling is dat er de komende tijd verspreid over het land meer bijeenkomsten volgen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
41 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.
7 uur geleden