Overleg UM-bestuur met pro-Palestijnse actievoerders
MAASTRICHT (ANP) - Het bestuur van de Universiteit Maastricht (UM) voert sinds 11.30 uur overleg met een delegatie van pro-Palestijnse actievoerders. Het gaat om twee hongerstakers en enkele andere activisten, die eerder woensdag het faculteitsgebouw sociaal-culturele wetenschappen aan de Grote Gracht bezetten.
Bij binnenkomst in het bestuursgebouw aan de Minderbroedersberg in Maastricht moesten de actievoerders hun mondmaskers en andere gezichtsbedekking afdoen. De studenten eisen dat de UM alle contacten met Israël verbreekt.
Een van de actievoerders is de 22-jarige Duits-Joodse student Alexander. Met zijn keppeltje op meldde hij zich samen met een vrouwelijke hongerstaker bij de deur van het bestuursgebouw. Eerder woensdag tijdens een demonstratie voor het bezette faculteitsgebouw liet hij het ANP weten dat de actie in Maastricht gezien moet worden als onderdeel van de globale acties, waarbij het doorsnijden van banden met universiteiten met Israël wordt geëist.
Tentenkamp
"De UM doet niets", zei hij. "Wij willen dat de UM laat weten wanneer ze een besluit neemt over het doorsnijden van banden. Zolang dat niet gebeurt, gaan wij door met onze hongerstaking."
Hij wees erop dat voorzitter Rianne Letschert van het college van bestuur gespecialiseerd is in de vakgebieden genocide en mensenrechten. "Ik vind het om die reden vreselijk dat ze niets doet", zei hij. Volgens hem hebben enkele universiteiten alle banden met Israël inmiddels doorgesneden, zoals de universiteiten van Gent en Dublin, en alle Spaanse universiteiten.
Hoe lang de bezetting van het faculteitsgebouw doorgaat, kon hij niet zeggen. Sinds vorige week overnachten tientallen pro-Palestijnse activisten in een tentenkamp in de tuin van het woensdag bezette gebouw.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
13 uur geleden