Overleg UM-bestuur met pro-Palestijnse actievoerders
MAASTRICHT (ANP) - Het bestuur van de Universiteit Maastricht (UM) voert sinds 11.30 uur overleg met een delegatie van pro-Palestijnse actievoerders. Het gaat om twee hongerstakers en enkele andere activisten, die eerder woensdag het faculteitsgebouw sociaal-culturele wetenschappen aan de Grote Gracht bezetten.
Bij binnenkomst in het bestuursgebouw aan de Minderbroedersberg in Maastricht moesten de actievoerders hun mondmaskers en andere gezichtsbedekking afdoen. De studenten eisen dat de UM alle contacten met Israël verbreekt.
Een van de actievoerders is de 22-jarige Duits-Joodse student Alexander. Met zijn keppeltje op meldde hij zich samen met een vrouwelijke hongerstaker bij de deur van het bestuursgebouw. Eerder woensdag tijdens een demonstratie voor het bezette faculteitsgebouw liet hij het ANP weten dat de actie in Maastricht gezien moet worden als onderdeel van de globale acties, waarbij het doorsnijden van banden met universiteiten met Israël wordt geëist.
Tentenkamp
"De UM doet niets", zei hij. "Wij willen dat de UM laat weten wanneer ze een besluit neemt over het doorsnijden van banden. Zolang dat niet gebeurt, gaan wij door met onze hongerstaking."
Hij wees erop dat voorzitter Rianne Letschert van het college van bestuur gespecialiseerd is in de vakgebieden genocide en mensenrechten. "Ik vind het om die reden vreselijk dat ze niets doet", zei hij. Volgens hem hebben enkele universiteiten alle banden met Israël inmiddels doorgesneden, zoals de universiteiten van Gent en Dublin, en alle Spaanse universiteiten.
Hoe lang de bezetting van het faculteitsgebouw doorgaat, kon hij niet zeggen. Sinds vorige week overnachten tientallen pro-Palestijnse activisten in een tentenkamp in de tuin van het woensdag bezette gebouw.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
21 uur geleden