Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overleg UM-bestuur met pro-Palestijnse actievoerders

Overleg UM-bestuur met pro-Palestijnse actievoerders

MAASTRICHT (ANP) - Het bestuur van de Universiteit Maastricht (UM) voert sinds 11.30 uur overleg met een delegatie van pro-Palestijnse actievoerders. Het gaat om twee hongerstakers en enkele andere activisten, die eerder woensdag het faculteitsgebouw sociaal-culturele wetenschappen aan de Grote Gracht bezetten.

Bij binnenkomst in het bestuursgebouw aan de Minderbroedersberg in Maastricht moesten de actievoerders hun mondmaskers en andere gezichtsbedekking afdoen. De studenten eisen dat de UM alle contacten met Israël verbreekt.

Een van de actievoerders is de 22-jarige Duits-Joodse student Alexander. Met zijn keppeltje op meldde hij zich samen met een vrouwelijke hongerstaker bij de deur van het bestuursgebouw. Eerder woensdag tijdens een demonstratie voor het bezette faculteitsgebouw liet hij het ANP weten dat de actie in Maastricht gezien moet worden als onderdeel van de globale acties, waarbij het doorsnijden van banden met universiteiten met Israël wordt geëist.

Tentenkamp

"De UM doet niets", zei hij. "Wij willen dat de UM laat weten wanneer ze een besluit neemt over het doorsnijden van banden. Zolang dat niet gebeurt, gaan wij door met onze hongerstaking."

Hij wees erop dat voorzitter Rianne Letschert van het college van bestuur gespecialiseerd is in de vakgebieden genocide en mensenrechten. "Ik vind het om die reden vreselijk dat ze niets doet", zei hij. Volgens hem hebben enkele universiteiten alle banden met Israël inmiddels doorgesneden, zoals de universiteiten van Gent en Dublin, en alle Spaanse universiteiten.

Hoe lang de bezetting van het faculteitsgebouw doorgaat, kon hij niet zeggen. Sinds vorige week overnachten tientallen pro-Palestijnse activisten in een tentenkamp in de tuin van het woensdag bezette gebouw.

Meer uit Binnenland

Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

10 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

10 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

16 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

1 dag geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

1 dag geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

1 dag geleden