Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overleg tussen KNVB en Grapperhaus naar voren gehaald

Overleg tussen KNVB en Grapperhaus naar voren gehaald

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus heeft zijn gesprek met de KNVB naar voren gehaald. In plaats van vrijdag zal hij dinsdag al spreken met de voetbalbond over het supportersgeweld van de afgelopen periode. De minister zegt dat hij lik-op-stukbeleid wil voeren en herhaalde dat een deel van de voetbalfans zich "zwaar crimineel, zeg rustig ondermijnend" gedraagt.

Volgens Grapperhaus veroorzaken drie groepen supporters momenteel problemen. Zij die de boel "verzieken" door met bier te gooien en zich anderszins te misdragen. Een groep "nieuwe aanwas van zogenaamde supporters" die geweld gebruiken, ook tegen de politie. En een derde groep die zich schuldig maakt aan bijvoorbeeld de bedreiging van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans. Grapperhaus wil ieder van die groepen "meteen aanpakken". "Dat heeft bij de avondklokrellen geholpen en gaat hier ook echt helpen."

Hoe tegen de groepen opgetreden moet worden, wil Grapperhaus bespreken met de voetbalbond, maar zal volgens hem hoe dan ook afhangen van het soort misdragingen. Voor de eerste twee groepen zullen politie en justitie optreden, maar verwacht hij ook stadionverboden vanuit de clubs. Voor de laatste "criminele" groep betwijfelt de minister of dat zin heeft. "Een aantal van die mensen, kreeg ik terug gerapporteerd, komt al niet eens meer in de stadions of hebben al allerlei stadionverboden opgelegd gekregen."

Meer uit Binnenland

Tot 6 maanden celstraf voor asielzoeker die uitzetting tegenwerkt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.

53 minuten geleden
COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

6 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

11 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

13 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

13 uur geleden
Nederland werkt aan levering extra munitie voor F-16's Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland kijkt naar de levering van extra munitie voor de boordkanonnen van Oekraïnes F-16's, zegt het ministerie van Defensie. Daarmee kunnen de gevechtsvliegtuigen Russische drones en kruisraketten neerhalen.

13 uur geleden
Het Hogeland stuurt COA waarschuwingsbrief over azc Uithuizen

UITHUIZEN (ANP) - In een waarschuwingsbrief aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) verzoekt de Groningse gemeente Het Hogeland om de noodopvanglocatie in Uithuizen te beëindigen. De gemeente geeft het COA een "hersteltermijn" van drie maanden, meldt zij dinsdag.

15 uur geleden