Overleg tussen KNVB en Grapperhaus naar voren gehaald
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Justitie Ferd Grapperhaus heeft zijn gesprek met de KNVB naar voren gehaald. In plaats van vrijdag zal hij dinsdag al spreken met de voetbalbond over het supportersgeweld van de afgelopen periode. De minister zegt dat hij lik-op-stukbeleid wil voeren en herhaalde dat een deel van de voetbalfans zich "zwaar crimineel, zeg rustig ondermijnend" gedraagt.
Volgens Grapperhaus veroorzaken drie groepen supporters momenteel problemen. Zij die de boel "verzieken" door met bier te gooien en zich anderszins te misdragen. Een groep "nieuwe aanwas van zogenaamde supporters" die geweld gebruiken, ook tegen de politie. En een derde groep die zich schuldig maakt aan bijvoorbeeld de bedreiging van Feyenoord-bestuurder Mark Koevermans. Grapperhaus wil ieder van die groepen "meteen aanpakken". "Dat heeft bij de avondklokrellen geholpen en gaat hier ook echt helpen."
Hoe tegen de groepen opgetreden moet worden, wil Grapperhaus bespreken met de voetbalbond, maar zal volgens hem hoe dan ook afhangen van het soort misdragingen. Voor de eerste twee groepen zullen politie en justitie optreden, maar verwacht hij ook stadionverboden vanuit de clubs. Voor de laatste "criminele" groep betwijfelt de minister of dat zin heeft. "Een aantal van die mensen, kreeg ik terug gerapporteerd, komt al niet eens meer in de stadions of hebben al allerlei stadionverboden opgelegd gekregen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Reizigers in het streekvervoer moeten woensdag rekening houden met vertragingen en uitval van treinen en bussen door de landelijke staking in het streekvervoer. Maar wat de precieze impact van de staking gaat zijn, is op dinsdag nog steeds onduidelijk, stellen vervoerders.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie in het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is "onhoudbaar", schrijft asielminister Bart van den Brink in een brief aan alle gemeenten waarin hij dringend om extra opvangplekken vraagt. Afgelopen week moesten in Ter Apel weer mensen buiten slapen omdat er geen plaats voor hen was.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 20-jarige man uit Capelle aan den IJssel is aangehouden op verdenking van terrorisme. Hij wordt ervan verdacht te hebben gedreigd met een terroristisch misdrijf en het treffen van voorbereidingen daarvoor.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezicht op regels voor de omgeving is ingewikkelder geworden onder de Omgevingswet, die sinds bijna drie jaar veel van die regels bundelt. Handhavers hebben minder overzicht en minder houvast, schrijft de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli) in een advies aan het kabinet.
2 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Als financiële steun van de provincie Groningen en de gemeente Het Hogeland uitblijft, dan gaat het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) binnen twee weken failliet. Die boodschap hebben de directeur-bestuurder en de raad van toezicht van Stichting Zeehondencentrum Pieterburen maandag gepubliceerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruud Smulders, Lisa Ostermann en het duo Yentl en de Boer hebben maandagavond een Poelifinario gewonnen, de belangrijkste Nederlandse cabaretprijs. Dat gebeurde tijdens het Cabaretgala in Theater Diligentia in Den Haag. De Neerlands Hoop-prijs voor de meest veelbelovende theatermaker ging naar David Linszen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 13 wekenecho voor zwangere vrouwen verdwijnt na 2027, meldt minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Ze volgt daarmee het advies van de Gezondheidsraad.
16 uur geleden