Overleg over onderwijsbegroting maandagmiddag verder
DEN HAAG (ANP) - De coalitie en de christelijke oppositiepartijen praten maandagmiddag verder over de onderwijsbegroting, en manieren om bezuinigingen daarop te verzachten. Een definitief akkoord valt evenwel nog niet te verwachten, ook omdat PVV-leider Geert Wilders nog in Israël is voor een bezoek.
De partijen hadden maandagochtend een constructief gesprek, zei SGP-voorman Chris Stoffer. Hij heeft goede hoop dat dit een oplossing een stap dichterbij heeft gebracht. Stoffer was de enige fractievoorzitter die aanschoof, de overige partijen hadden veelal hun financieel specialist afgevaardigd.
De oppositiepartijen CDA, SGP, ChristenUnie en ook JA21 - dat maandagochtend verstek liet gaan - willen een streep zetten door honderden miljoenen aan bezuinigingen op het onderwijs. De coalitie lijkt daartoe bereid, mits dat geld dan elders kan worden bezuinigd. Daarover zijn de partijen nu in gesprek.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplopende kosten van de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA onderstrepen volgens minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) het belang van de hervormingen die het kabinet wil doorvoeren in de sociale zekerheid. "Maak het simpeler", is zijn boodschap. De D66-bewindsman wil dat "met voorrang" gaan bespreken met vakbonden en werkgevers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zorguitgaven vallen de komende jaren honderden miljoenen lager uit dan eerder werd gedacht, maar daar gaat de premiebetaler per saldo weinig van merken. De zorgpremie daalt weliswaar, maar daar zet het kabinet een belastingverhoging tegenover. De meevaller op de begroting is namelijk nodig om tegenvallers bij met name de sociale zekerheid op te vangen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens Forum voor Democratie geen beleid van de partij dat kandidaten die met voorkeursstemmen een raadszetel hebben gekregen, de raad niet in mogen. In een aantal gemeenten werd dat wel gevraagd, waarna kandidaten besloten buiten FVD om de raad in te gaan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het was "zeker nodig" dat defensieminister Dilan Yeşilgöz vorige week naar Cyprus vloog voor een bezoek aan het fregat Zr. Ms. Evertsen, dat in verband met de oorlog in het Midden-Oosten op missie is gestuurd in de Middellandse Zee. Dat zei de VVD-bewindsvrouw voor aanvang van de ministerraad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
1 dag geleden