Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overleg NS en bonden eindigt zonder resultaat, staking definitief

Overleg NS en bonden eindigt zonder resultaat, staking definitief

UTRECHT (ANP) - De vakbonden en NS zijn na cao-onderhandelingen donderdag zonder resultaat uit elkaar gegaan. Dat betekent dat de stakingen die FNV, CNV en VVMC aankondigden definitief doorgaan. Zaterdag praten de bonden en het vervoersbedrijf verder.

NS-medewerkers houden vrijdag een regionale staking in het westen en noordwesten van het land. Omdat de meeste treinen door heel Nederland rijden, legt de NS het treinverkeer uit voorzorg in heel Nederland stil. Alleen Schiphol moet ondanks de acties bereikbaar blijven.

De NS kwam na eerdere regiostakingen met een nieuw cao-bod. Daarop besloten de vakbonden weer in gesprek te gaan met het openbaarvervoersbedrijf, hoewel ze aangaven dat de NS nog extra stappen moest zetten voor een akkoord.

Grote verschillen

"Vandaag zijn vragen gesteld over die brief en de nodige opmerkingen gemaakt. Dat nam veel tijd in beslag", zegt CNV-bestuurder Jerry Piqué over de gesprekken van donderdag. FNV-bestuurder Henri Janssen laat weten dat de verschillen tussen het voorstel van de NS en de eisen van de vakbond "nog heel erg groot zijn".

"De staking van morgen gaat dus helaas door. Maar we hebben de afspraak gemaakt om zaterdag en zondag door te gaan met de verkenning, dus is er hoop dat de stakingen van dinsdag en donderdag kunnen worden voorkomen", zegt Janssen.

Reactie NS

De NS toont zich in een reactie vooral blij dat de gesprekken over een cao zijn hervat, maar betreurt de werkonderbreking. Het bedrijf stelde dinsdag een loonsverhoging van 7,5 procent in twee stappen voor. Ook zei de directie zorgen over de inflatie onder het personeel te willen aanpakken.

De bonden eisen een automatische correctie voor de stijgende prijzen in het salaris, maar volgens FNV weigert de NS dit vooralsnog. Ook willen FNV, CNV en VVMC meer toezeggingen op het gebied van de aanpak van de werkdruk en het ziekteverzuim bij de NS.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

2 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

2 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

5 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

6 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

6 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

7 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

7 uur geleden