Overleden man klom zelf op dak van kerk Leeuwarden
LEEUWARDEN (ANP) - De man die in de nacht van zaterdag op zondag dood werd gevonden op het dak van een kerk op het Bonifatiusplein in Leeuwarden is daar waarschijnlijk zelf opgeklommen, meldt de politie. Op het dak heeft vervolgens "een noodlottig ongeval" plaatsgevonden. Wat er precies is gebeurd is nog onduidelijk.
Het gaat om een 33-jarige man uit Leeuwarden, aldus een woordvoerster van de politie. Eerder werd al gemeld dat het lichaam op ongeveer 20 meter hoogte werd gevonden.
De politie heeft een onderzoek ingesteld. Om het lichaam te bergen is een eenheid ingeschakeld die gespecialiseerd is in het werken op hoogte.
Meer uit Binnenland
STEENWIJK (ANP) - De zoektocht naar een vermiste 8-jarige jongen uit Steenwijk gaat zondag in volle gang door. Vanwege de vrieskou maakt de politie zich ernstig zorgen. Het Landelijk Team Onderwaterzoekingen is ondertussen ook ingeschakeld, laat de politie weten.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurijsbanen in Nederland kiezen voor hun leden nu er waarschijnlijk één dag geschaatst kan worden. Maandag gaat het dooien, waardoor een marathon voor wedstrijdrijders organiseren voor veel ijsclubs geen prioriteit heeft. Dat laten verschillende verenigingen weten.
58 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verwacht komende nacht gladheid door ijzel, met uitzondering van het zuidwesten van het land. Het KNMI geeft daarom code oranje af, die begint in Noord-Holland vanaf 23.00 uur.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 10-jarige Wendy uit Rotterdam is weer terecht, meldt de politie. De politie gaf in de nacht van zaterdag op zondag een Amber Alert uit voor de vermissing van het meisje.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar zijn enkele gemeenten gestopt met het heffen van hondenbelasting. In 2026 betalen hondeneigenaren in 101 gemeenten een tarief, vorig jaar waren dat er nog 111. In negentien gemeenten kost een hond eigenaren meer dan 100 euro. Dat blijkt uit een telling van ANP.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.
10 uur geleden