Overleden baby aangetroffen op migrantenboot bij Lampedusa
ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse kustwacht heeft een overleden baby aangetroffen op een boot met migranten. Dat gebeurde volgens plaatselijke media tijdens een reddingsoperatie bij het eiland Lampedusa. Het kind zou zijn geboren tijdens de overtocht en kort na de geboorte zijn overleden. Er waren verder ongeveer veertig migranten aan boord.
Eerder deze week kwam ook al een vijf maanden oude baby om het leven op zee. Het kind verdronk nadat een boot met migranten was gekapseisd bij Lampedusa. Dat bevindt zich tussen Tunesië en Sicilië en door die ligging komen er veel bootjes aan met migranten. Die proberen vanuit Noord-Afrika om Europa te bereiken. De overtocht staat bekend als levensgevaarlijk.
Tussen maandag en woensdag arriveerden op Lampedusa volgens sommige berichten zo'n 8500 mensen op bijna tweehonderd bootjes. Daardoor waren er meer migranten dan inwoners op het eiland. Het opvangcentrum op Lampedusa heeft plek voor vierhonderd personen.
In Italië kwamen dit jaar al zo'n 127.000 migranten op bootjes aan. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
2 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
4 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
11 uur geleden