Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overleden baby aangetroffen op migrantenboot bij Lampedusa

Overleden baby aangetroffen op migrantenboot bij Lampedusa

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse kustwacht heeft een overleden baby aangetroffen op een boot met migranten. Dat gebeurde volgens plaatselijke media tijdens een reddingsoperatie bij het eiland Lampedusa. Het kind zou zijn geboren tijdens de overtocht en kort na de geboorte zijn overleden. Er waren verder ongeveer veertig migranten aan boord.

Eerder deze week kwam ook al een vijf maanden oude baby om het leven op zee. Het kind verdronk nadat een boot met migranten was gekapseisd bij Lampedusa. Dat bevindt zich tussen Tunesië en Sicilië en door die ligging komen er veel bootjes aan met migranten. Die proberen vanuit Noord-Afrika om Europa te bereiken. De overtocht staat bekend als levensgevaarlijk.

Tussen maandag en woensdag arriveerden op Lampedusa volgens sommige berichten zo'n 8500 mensen op bijna tweehonderd bootjes. Daardoor waren er meer migranten dan inwoners op het eiland. Het opvangcentrum op Lampedusa heeft plek voor vierhonderd personen.

In Italië kwamen dit jaar al zo'n 127.000 migranten op bootjes aan. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar.

Meer uit Buitenland

Poetin meldt dat hij deze donderdag met Trump gaat bellen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat hij deze donderdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gaat bellen, melden de Russische persbureaus RIA Novosti en Interfax.

55 minuten geleden
BBC gaat risico-optredens niet meer livestreamen na ophef

LONDEN (ANP) - De BBC gaat optredens met "een hoog risico" niet langer livestreamen. De Britse omroep heeft dat besloten na de ophef over de show van punkrapduo Bob Vylan op Glastonbury, die op het podium onder meer "dood aan" het Israëlische leger scandeerde.

2 uur geleden
Oostenrijk zet Syriër uit, de eerste in vijftien jaar

WENEN (ANP/AFP) - Oostenrijk heeft voor het eerst in vijftien jaar een Syriër teruggestuurd naar Syrië. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigde de uitzetting van een Syrische crimineel naar diens thuisland. Oostenrijk is het eerste Europese land sinds jaren dat officieel een veroordeelde Syriër rechtstreeks naar Syrië uitzet, aldus het departement.

2 uur geleden
NAVO-chef Rutte bespreekt nauwere samenwerking met Zuid-Korea

BRUSSEL/SEOUL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte en de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung hebben donderdag gebeld over nauwere samenwerking tussen het militaire bondgenootschap en het Aziatische land. Het was de eerste keer dat Rutte en de pas aangetreden Lee elkaar spraken.

2 uur geleden
Zelensky brengt verrassingsbezoek aan EU-voorzitter Denemarken

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Denemarken aangekomen voor een verrassingsbezoek. Hij gaat langs bij de Deense koning Frederik X en heeft een ontmoeting met Europese kopstukken. Denemarken is sinds deze maand voorzitter van de Raad van de Europese Unie.

2 uur geleden
FT: Zelensky en Trump bellen vrijdag over stoppen wapenleveringen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky belt vrijdag met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over het opschorten van Amerikaanse wapenleveringen, meldt Financial Times. Ingewijden zeggen tegen de krant dat Zelensky het ook wil hebben over de mogelijke aanschaf van Patriot-raketten.

3 uur geleden
Rutte valt Oekraïne bij over terugschroeven hulp VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten moeten wat soepeler omspringen met hun eigen wapen- en munitievoorraden zodat Oekraïne niet zonder komt te zitten, vindt NAVO-topman Mark Rutte. De VS houden de levering van onder meer beloofde, cruciale luchtverdedigingsmunitie tegen uit angst zelf tekort te komen.

3 uur geleden