Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overleden baby aangetroffen op migrantenboot bij Lampedusa

Overleden baby aangetroffen op migrantenboot bij Lampedusa

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Italiaanse kustwacht heeft een overleden baby aangetroffen op een boot met migranten. Dat gebeurde volgens plaatselijke media tijdens een reddingsoperatie bij het eiland Lampedusa. Het kind zou zijn geboren tijdens de overtocht en kort na de geboorte zijn overleden. Er waren verder ongeveer veertig migranten aan boord.

Eerder deze week kwam ook al een vijf maanden oude baby om het leven op zee. Het kind verdronk nadat een boot met migranten was gekapseisd bij Lampedusa. Dat bevindt zich tussen Tunesië en Sicilië en door die ligging komen er veel bootjes aan met migranten. Die proberen vanuit Noord-Afrika om Europa te bereiken. De overtocht staat bekend als levensgevaarlijk.

Tussen maandag en woensdag arriveerden op Lampedusa volgens sommige berichten zo'n 8500 mensen op bijna tweehonderd bootjes. Daardoor waren er meer migranten dan inwoners op het eiland. Het opvangcentrum op Lampedusa heeft plek voor vierhonderd personen.

In Italië kwamen dit jaar al zo'n 127.000 migranten op bootjes aan. Dat is bijna een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar.

Meer uit Buitenland

52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

14 minuten geleden
Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

29 minuten geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

43 minuten geleden
Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

1 uur geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

1 uur geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

1 uur geleden