
Overlast door sneeuw in onder meer Duitsland en Oostenrijk
BERLIJN (ANP/DPA) - Hevige sneeuwval zorgt in meerdere Europese landen voor overlast, onder meer in Duitsland en Oostenrijk. In Duitsland is veel sneeuw gevallen in het zuiden en zuidoosten, vooral München en omgeving worstelen met problemen als gevolg van de winterse weersomstandigheden.
Het vliegverkeer van en naar de luchthaven München is tot zeker zondag 06.00 uur opgeschort. Honderden vluchten gaan niet door en reizigers wordt opgeroepen niet naar de luchthaven te komen. De politie in de regio waar München onder valt, roept inwoners op binnen te blijven.
Het openbaar vervoer in en rondom de Beierse hoofdstad ligt praktisch stil. Spoorbedrijf Deutsche Bahn verwacht dat de overlast op het spoor de hele dag aanhoudt. Meerdere wegen zijn in dit deel van Duitsland onbegaanbaar door een dikke laag sneeuw of omgevallen bomen.
Lawinewaarschuwing
Ook Oostenrijk en Zwitserland ervaren overlast. Daar viel op sommige plekken in de nacht van vrijdag op zaterdag zo'n 50 centimeter sneeuw. In Oostenrijk geldt een hoge lawinewaarschuwing voor de westelijke deelstaten Tirol en Vorarlberg. In Zwitserland geldt de waarschuwing voor Graubünden in het oosten en Wallis in het zuiden.
In beide landen kampen net als Duitsland met problemen op wegen en op het spoor. De Oostenrijkse ANWB, ÖAMTC, meldt vooral verkeersproblemen ten noorden en oosten van de Alpen. Veel hoofdwegen zijn moeilijk begaanbaar en er zijn files en ongevallen, aldus ÖAMTC.
In het Verenigd Koninkrijk wordt gewaarschuwd voor mogelijke overlast. In delen van Engeland en Schotland geldt code geel voor sneeuw en gladheid. De luchthaven van Glasgow ging zaterdagochtend dicht omdat in de nacht veel sneeuw was gevallen, maar het vliegverkeer kon diezelfde ochtend weer worden hervat.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/RTR) - Een onderzoekscommissie van de Verenigde Naties stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. Het land heeft meermaals ontkend zich schuldig te maken aan genocide.
7 minuten geledenGENT (ANP/BELGA) - Een concert met de Israëlische dirigent Lahav Shani op het Gent Festival van Vlaanderen wordt definitief geannuleerd. Dat besloot de raad van bestuur van het festival in de nacht van maandag op dinsdag. Het plan om de dirigent te weren leidde eerder tot kritiek, onder meer van de Belgische premier Bart De Wever.
23 minuten geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - "Gaza staat in brand", verklaarde de Israëlische minister van Defensie Israel Katz dinsdag. Hij belooft dat Israël "niet zal opgeven of terugdeinzen voordat de missie is voltooid". Het doel is de vrijlating van gijzelaars en het verslaan van Hamas, aldus Katz.
29 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontmoet volgende week waarschijnlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky, zegt de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Trump hoopt volgens hem nog op een vredesakkoord waarbij ook de Russische president Vladimir Poetin betrokken is.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat Hamas mogelijk nog maar dagen heeft om in te stemmen met een staakt-het-vuren. Zijn uitspraak volgt na nieuwe Israëlische bombardementen op Gaza-Stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij van plan is een aanklacht wegens smaad en laster van 15 miljard dollar in te dienen tegen The New York Times. Dat meldt hij in een bericht op Truth Social. Hij zal de zaak aanspannen in Florida, verdere details gaf de president niet.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Gaza-Stad is in de nacht van maandag op dinsdag getroffen door zware aanhoudende bombardementen, melden verschillende getuigen aan persbureau AFP. Over slachtoffers of gewonden is nog niets bekend.
3 uur geleden