Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overlast door sneeuw in onder meer Duitsland en Oostenrijk

Overlast door sneeuw in onder meer Duitsland en Oostenrijk

BERLIJN (ANP/DPA) - Hevige sneeuwval zorgt in meerdere Europese landen voor overlast, onder meer in Duitsland en Oostenrijk. In Duitsland is veel sneeuw gevallen in het zuiden en zuidoosten, vooral München en omgeving worstelen met problemen als gevolg van de winterse weersomstandigheden.

Het vliegverkeer van en naar de luchthaven München is tot zeker zondag 06.00 uur opgeschort. Honderden vluchten gaan niet door en reizigers wordt opgeroepen niet naar de luchthaven te komen. De politie in de regio waar München onder valt, roept inwoners op binnen te blijven.

Het openbaar vervoer in en rondom de Beierse hoofdstad ligt praktisch stil. Spoorbedrijf Deutsche Bahn verwacht dat de overlast op het spoor de hele dag aanhoudt. Meerdere wegen zijn in dit deel van Duitsland onbegaanbaar door een dikke laag sneeuw of omgevallen bomen.

Lawinewaarschuwing

Ook Oostenrijk en Zwitserland ervaren overlast. Daar viel op sommige plekken in de nacht van vrijdag op zaterdag zo'n 50 centimeter sneeuw. In Oostenrijk geldt een hoge lawinewaarschuwing voor de westelijke deelstaten Tirol en Vorarlberg. In Zwitserland geldt de waarschuwing voor Graubünden in het oosten en Wallis in het zuiden.

In beide landen kampen net als Duitsland met problemen op wegen en op het spoor. De Oostenrijkse ANWB, ÖAMTC, meldt vooral verkeersproblemen ten noorden en oosten van de Alpen. Veel hoofdwegen zijn moeilijk begaanbaar en er zijn files en ongevallen, aldus ÖAMTC.

In het Verenigd Koninkrijk wordt gewaarschuwd voor mogelijke overlast. In delen van Engeland en Schotland geldt code geel voor sneeuw en gladheid. De luchthaven van Glasgow ging zaterdagochtend dicht omdat in de nacht veel sneeuw was gevallen, maar het vliegverkeer kon diezelfde ochtend weer worden hervat.

Meer uit Buitenland

Oudste gorilla ter wereld viert 69e verjaardag in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De dierentuin in Berlijn heeft maandag de 69e verjaardag van de gorilla Fatou gevierd, een uitzonderlijk hoge leeftijd voor de apensoort. Ze is vermoedelijk de oudste gorilla ter wereld. In het wild worden de dieren tussen de 35 en 40 jaar oud.

4 minuten geleden
Trump verwijdert AI-afbeelding van hem als Jezus na kritiek

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een AI-gegenereerde afbeelding van Donald Trump als Jezus is de Amerikaanse president op veel kritiek komen te staan. De afbeelding die Trump zondag op zijn Truth Social-account plaatste, is inmiddels verwijderd.

5 minuten geleden
Iran waarschuwt voor escalatie energiecrisis door blokkade VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Volgens het Iraanse ministerie van Defensie dreigt de energiecrisis in de wereld te escaleren door de Amerikaanse blokkade van de zeeën rond Iran. Een woordvoerder stelt dat de Amerikaanse president Donald Trump de energiemarkten nog minder stabiel maakt dan die al waren.

6 minuten geleden
Pakistan: pogingen voor akkoord tussen VS en Iran gaan door

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif zijn er nog steeds pogingen om tot een akkoord te komen tussen de VS en Iran. De onderhandelingen in Islamabad afgelopen zaterdag liepen op niks uit. "Op dit moment wordt er alles aan gedaan om de openstaande kwesties op te lossen", aldus Sharif in een tv-toespraak.

57 minuten geleden
Noorwegen heropent 15 jaar na aanslag Breivik regeringsgebouwen

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse regering heeft na vijftien jaar weer de eerste gebouwen in gebruik genomen die werden beschadigd bij de bomaanslag van Anders Breivik. Premier Jonas Gahr Støre heeft de gebouwen in het Regjeringskvartalet (het regeringskwartier) van Oslo officieel geopend.

1 uur geleden
Trump dreigt met aanvallen op schepen Iran die blokkade negeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met aanvallen op Iraanse "snelle aanvalsschepen", als die de blokkade van de Golf van Oman negeren. "Als een van deze schepen ook maar in de buurt komt van onze blokkade, zal het onmiddellijk worden uitgeschakeld", schrijft Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Magyar doet handreiking naar Oekraïne en Europa

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal onder nieuw bewind de EU-miljardenlening aan Oekraïne niet langer blokkeren. Die verkiezingsbelofte herhaalde premier-in-spé Péter Magyar daags na zijn verkiezingsoverwinning tijdens een persconferentie in Boedapest. Wel voegde hij eraan toe dat Hongarije, gezien de economische situatie in het land, niet kan bijdragen aan die financiële handreiking van de EU aan Kyiv.

2 uur geleden