Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overlast door sneeuw in onder meer Duitsland en Oostenrijk

Overlast door sneeuw in onder meer Duitsland en Oostenrijk

BERLIJN (ANP/DPA) - Hevige sneeuwval zorgt in meerdere Europese landen voor overlast, onder meer in Duitsland en Oostenrijk. In Duitsland is veel sneeuw gevallen in het zuiden en zuidoosten, vooral München en omgeving worstelen met problemen als gevolg van de winterse weersomstandigheden.

Het vliegverkeer van en naar de luchthaven München is tot zeker zondag 06.00 uur opgeschort. Honderden vluchten gaan niet door en reizigers wordt opgeroepen niet naar de luchthaven te komen. De politie in de regio waar München onder valt, roept inwoners op binnen te blijven.

Het openbaar vervoer in en rondom de Beierse hoofdstad ligt praktisch stil. Spoorbedrijf Deutsche Bahn verwacht dat de overlast op het spoor de hele dag aanhoudt. Meerdere wegen zijn in dit deel van Duitsland onbegaanbaar door een dikke laag sneeuw of omgevallen bomen.

Lawinewaarschuwing

Ook Oostenrijk en Zwitserland ervaren overlast. Daar viel op sommige plekken in de nacht van vrijdag op zaterdag zo'n 50 centimeter sneeuw. In Oostenrijk geldt een hoge lawinewaarschuwing voor de westelijke deelstaten Tirol en Vorarlberg. In Zwitserland geldt de waarschuwing voor Graubünden in het oosten en Wallis in het zuiden.

In beide landen kampen net als Duitsland met problemen op wegen en op het spoor. De Oostenrijkse ANWB, ÖAMTC, meldt vooral verkeersproblemen ten noorden en oosten van de Alpen. Veel hoofdwegen zijn moeilijk begaanbaar en er zijn files en ongevallen, aldus ÖAMTC.

In het Verenigd Koninkrijk wordt gewaarschuwd voor mogelijke overlast. In delen van Engeland en Schotland geldt code geel voor sneeuw en gladheid. De luchthaven van Glasgow ging zaterdagochtend dicht omdat in de nacht veel sneeuw was gevallen, maar het vliegverkeer kon diezelfde ochtend weer worden hervat.

Meer uit Buitenland

Iran: ruim 500 raketten afgevuurd sinds oorlog met VS en Israël

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.

21 minuten geleden
Trump wil betrokken zijn bij aanstellen nieuwe ayatollah Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".

1 uur geleden
Duizenden Duitse scholieren protesteren tegen dienstplichtwet

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.

2 uur geleden
Droezjba-oliepijpleiding mogelijk nog zes weken buiten bedrijf

KYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.

2 uur geleden
Britten sturen meer straaljagers naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.

3 uur geleden
Bronnen: Israël gaat raketlocaties diep ondergronds aanvallen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Rutte: Patriots vrijspelen met dronehulp Oekraïne aan Golfstaten

BRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.

4 uur geleden