Overkoepelende sportersvakbond doet oproep aan IOC
LONDEN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité krijgt van steeds meer kanten het advies het besluit de Spelen vooralsnog door te laten gaan te herzien. De coronapandemie vraagt een dialoog met de sporters, stelt de World Players Association (WPA) waarin tal van sportersvakbonden zijn verenigd. Ook die organisatie pleit voor een serieuze overweging het evenement dat eind juli in Tokio zou moeten beginnen, uit te stellen.
Het virus, dat eind vorig jaar in China voor het eerst opdook, heeft inmiddels wereldwijd 274.000 mensen besmet en veroorzaakte al meer dan 11.000 doden. Het heeft ook de sport tot stilstand gebracht, maar het IOC houdt voorlopig vast aan het doorgaan van de Spelen. "Met deze pandemie vraagt het organiseren van grote sportevenementen zoals de Olympische Spelen een breder overleg dan nu plaatsvindt, ook met de atleten en hun vertegenwoordigers", zei directeur Brendan Schwab van de WPA.
"Het IOC moet de dialoog uitbreiden en, naast sponsors en regeringen, ook de meest getroffen belanghebbenden als gelijkwaardige gesprekspartners uitnodigen, zoals sportersvakbonden en vertegenwoordigers van sporters. "Duizenden sporters en begeleiders zijn in het ongewisse, ook omdat tal van kwalificatie-evenementen niet doorgaan.
Volgens Minky Worden, een van de directeuren van mensenrechtenwaakhond Human Rights Watch, vindt dat de sportautoriteiten transparanter moeten worden. "Het virus heeft impact op de gezondheid, op de rechten, werkgelegenheid en carrières van sporters. Maar ook op het welzijn van miljoenen die in hun levensonderhoud direct of indirect afhankelijk zijn van de sportindustrie", zei Worden. "Sportinstanties hebben de verantwoordelijkheid om de risico's voor atleten zo laag mogelijk te houden en moeten zich op een zo transparant mogelijke manier opstellen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
39 minuten geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
3 uur geleden