Overijsselse oppositie wil mening inwoners over kernenergie weten
ZWOLLE (ANP) - Enkele oppositiepartijen in de Provinciale Staten van Overijssel willen weten hoe de inwoners van de provincie denken over kernenergie. JA21, PVV en Forum voor Democratie dienen daar woensdag tijdens de Statenvergadering een motie voor in. Ze stellen voor om tijdens de jaarlijkse inwonersonderzoeken ook te vragen wat de mening is over kleinschalige opwekking van kernenergie in Overijssel.
De coalitiepartijen BBB, VVD, GroenLinks, PvdA en SGP hebben in hun coalitieakkoord een hoofdstuk aan energie gewijd, maar daarin staat niets over kernenergie. Overijssel moet volgens de vijf partijen vooral inzetten op zonne- en windenergie, duurzaam gas en waterstof. Toch stemde de BBB, de grootste coalitiepartij met zeventien zetels, vorige maand voor een motie van JA21 en FVD waarin werd voorgesteld om een werkgroep in te stellen die onderzoek gaat doen naar de mogelijkheid om kernenergie te produceren in Overijssel.
In het jaarlijkse inwonersonderzoek vraagt de provincie naar de mening van de deelnemers over onder meer het opwekken van energie via zonnevelden, windturbines en biomassa. De afgelopen jaren groeide het verzet tegen velden vol zonnepanelen, terwijl biomassa juist populairder werd. Het provinciebestuur heeft onlangs besloten om in principe geen zonneparken op landbouw- of natuurgrond toe te staan.
Volgens JA21, PVV en FVD is het van belang om de bevolking van Overijssel voortaan ook te vragen naar kernenergie. Woensdag moet blijken of daar een meerderheid voor is.
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.
4 uur geleden