Overijsselse oppositie wil mening inwoners over kernenergie weten
ZWOLLE (ANP) - Enkele oppositiepartijen in de Provinciale Staten van Overijssel willen weten hoe de inwoners van de provincie denken over kernenergie. JA21, PVV en Forum voor Democratie dienen daar woensdag tijdens de Statenvergadering een motie voor in. Ze stellen voor om tijdens de jaarlijkse inwonersonderzoeken ook te vragen wat de mening is over kleinschalige opwekking van kernenergie in Overijssel.
De coalitiepartijen BBB, VVD, GroenLinks, PvdA en SGP hebben in hun coalitieakkoord een hoofdstuk aan energie gewijd, maar daarin staat niets over kernenergie. Overijssel moet volgens de vijf partijen vooral inzetten op zonne- en windenergie, duurzaam gas en waterstof. Toch stemde de BBB, de grootste coalitiepartij met zeventien zetels, vorige maand voor een motie van JA21 en FVD waarin werd voorgesteld om een werkgroep in te stellen die onderzoek gaat doen naar de mogelijkheid om kernenergie te produceren in Overijssel.
In het jaarlijkse inwonersonderzoek vraagt de provincie naar de mening van de deelnemers over onder meer het opwekken van energie via zonnevelden, windturbines en biomassa. De afgelopen jaren groeide het verzet tegen velden vol zonnepanelen, terwijl biomassa juist populairder werd. Het provinciebestuur heeft onlangs besloten om in principe geen zonneparken op landbouw- of natuurgrond toe te staan.
Volgens JA21, PVV en FVD is het van belang om de bevolking van Overijssel voortaan ook te vragen naar kernenergie. Woensdag moet blijken of daar een meerderheid voor is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"
11 uur geledenDEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.
11 uur geledenHALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.
17 uur geleden