Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel sust onrust over waardedaling huizen 'kanaaldrama'

Overijssel sust onrust over waardedaling huizen 'kanaaldrama'

ZWOLLE (ANP) - Dat de WOZ-waarde van huizen langs Kanaal Almelo-De Haandrik dit jaar in sommige gevallen fors is gedaald, heeft geen invloed op de mogelijke schadevergoeding voor de eigenaren van deze woningen. Dat benadrukte de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema in de vergadering van Provinciale Staten na vragen van het CDA.

"Voor de schade-afhandeling kijken we naar de taxatie van het pand. De WOZ-waarde speelt daar geen rol in", aldus Dadema, binnen het provinciebestuur verantwoordelijk voor de aanpak van het zogeheten 'kanaaldrama'. Honderden woningen langs Kanaal Almelo-De Haandrik raakten na werkzaamheden aan het kanaal beschadigd. De afhandeling van de schades duurt al jaren.

Inwoners van de gemeente Hellendoorn, waarvan het dorp Daarlerveen langs het kanaal ligt, kregen vorige week te horen hoe hoog hun onroerendezaakbelasting (ozb) is. Die ozb is gebaseerd op de WOZ-waarde van een woning. Langs het kanaal in Daarlerveen is die waarde in veel gevallen flink verlaagd, soms wel met 150.000 euro, ook bij woningen zonder schade. Het leidde tot nogal wat verontruste reacties van omwonenden.

Mogelijke consequenties

"Natuurlijk is het mooi meegenomen dat je nu minder belasting betaalt, maar het heeft ook consequenties voor bijvoorbeeld de hypotheek of overlijdensrisicoverzekering", zegt Harry Broekhuizen, voorzitter van de Stichting Kant Nog Wal die zich inzet voor de gedupeerden. Broekhuizen woont zelf in Daarlerveen. "Dat deze drastische waardedaling vooraf niet is gecommuniceerd, is weer als een psychologische klap voor de omwonenden van het kanaal. Het gebrek aan communicatie is de rode draad in dit hele dossier."

De gemeente Hellendoorn meldt het taxatiebureau te hebben gevraagd om, specifiek bij de woningen langs het kanaal, bij de bepaling van de WOZ-waarde de schade-problematiek mee te nemen. Dit heeft geleid tot (veel) lagere waardes. "We vinden het vervelend dat dit zo'n impact heeft gehad op onze bewoners. Dat is nooit onze bedoeling geweest." Hellendoorn gaat in gesprek met de mensen die het oneens zijn met de vastgestelde WOZ-waarde, om tot "een goede oplossing" te komen.

Meer uit Politiek

Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

9 uur geleden
Heinen: stemmen niet in met Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

13 uur geleden
Keijzer op bezoek bij NSC: conservatieven moeten elkaar vinden

BREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.

13 uur geleden
NSC doet volgend jaar niet mee aan provinciale verkiezingen

BREDA (ANP) - NSC doet niet mee aan de provinciale verkiezingen van volgend jaar. Dat heeft waarnemend partijvoorzitter Ronald de Bruin gezegd tijdens een ledenbijeenkomst in Breda. Het partijbestuur heeft volgens hem bij alle provinciale besturen gepolst of er voldoende "draagvlak en draagkracht" is om deel te nemen. "Uiteindelijk is het antwoord daarop in alle provincies geweest: nee."

14 uur geleden
Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

22 uur geleden
Jetten noemt tijd voor dialoog over ICC-sancties cruciaal

DEN HAAG (ANP) - Het is "cruciaal" dat de door de Verenigde Staten aangekondigde sancties niet direct in werking treden, zegt premier Rob Jetten. Dat geeft "essentiële ruimte" voor dialoog met de Amerikaanse regering. Nederland staat "volledig achter het ICC" en de sancties zijn "zeer betreurenswaardig", aldus de premier.

1 dag geleden
Berendsen: functioneren ICC ernstig geraakt door sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het functioneren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zal "ernstig geraakt" worden door de aangekondigde sancties van de Verenigde Staten, zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). De "hevige" strafmaatregelen worden pas over zes maanden van kracht. In de tussentijd zal geprobeerd worden om met de Amerikanen tot een oplossing te komen, aldus de minister.

1 dag geleden