Overijssel sust onrust over waardedaling huizen 'kanaaldrama'
ZWOLLE (ANP) - Dat de WOZ-waarde van huizen langs Kanaal Almelo-De Haandrik dit jaar in sommige gevallen fors is gedaald, heeft geen invloed op de mogelijke schadevergoeding voor de eigenaren van deze woningen. Dat benadrukte de Overijsselse gedeputeerde Martijn Dadema in de vergadering van Provinciale Staten na vragen van het CDA.
"Voor de schade-afhandeling kijken we naar de taxatie van het pand. De WOZ-waarde speelt daar geen rol in", aldus Dadema, binnen het provinciebestuur verantwoordelijk voor de aanpak van het zogeheten 'kanaaldrama'. Honderden woningen langs Kanaal Almelo-De Haandrik raakten na werkzaamheden aan het kanaal beschadigd. De afhandeling van de schades duurt al jaren.
Inwoners van de gemeente Hellendoorn, waarvan het dorp Daarlerveen langs het kanaal ligt, kregen vorige week te horen hoe hoog hun onroerendezaakbelasting (ozb) is. Die ozb is gebaseerd op de WOZ-waarde van een woning. Langs het kanaal in Daarlerveen is die waarde in veel gevallen flink verlaagd, soms wel met 150.000 euro, ook bij woningen zonder schade. Het leidde tot nogal wat verontruste reacties van omwonenden.
Mogelijke consequenties
"Natuurlijk is het mooi meegenomen dat je nu minder belasting betaalt, maar het heeft ook consequenties voor bijvoorbeeld de hypotheek of overlijdensrisicoverzekering", zegt Harry Broekhuizen, voorzitter van de Stichting Kant Nog Wal die zich inzet voor de gedupeerden. Broekhuizen woont zelf in Daarlerveen. "Dat deze drastische waardedaling vooraf niet is gecommuniceerd, is weer als een psychologische klap voor de omwonenden van het kanaal. Het gebrek aan communicatie is de rode draad in dit hele dossier."
De gemeente Hellendoorn meldt het taxatiebureau te hebben gevraagd om, specifiek bij de woningen langs het kanaal, bij de bepaling van de WOZ-waarde de schade-problematiek mee te nemen. Dit heeft geleid tot (veel) lagere waardes. "We vinden het vervelend dat dit zo'n impact heeft gehad op onze bewoners. Dat is nooit onze bedoeling geweest." Hellendoorn gaat in gesprek met de mensen die het oneens zijn met de vastgestelde WOZ-waarde, om tot "een goede oplossing" te komen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.
11 uur geleden