Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro
ZWOLLE (ANP) - De provincie Overijssel heeft het bevrijdingsfestival in Zwolle gered met een financiële bijdrage. De organisatie krijgt komend jaar eenmalig 250.000 euro, zodat het festival op 5 mei weer kan doorgaan. Het Overijsselse bevrijdingsfestival leed dit jaar tonnen verlies, omdat door het slechte weer het bezoekersaantal tegenviel en daardoor de horeca-inkomsten veel lager uitvielen dan normaal.
Om ervoor te zorgen dat de komende editie in het Zwolse park De Wezenlanden door kan gaan en ook gratis toegankelijk kan blijven voor bezoekers, had de organisatie om extra geld gevraagd. De provinciale fracties van CDA, ChristenUnie en SP dienden tijdens de behandeling van de begroting voor 2024 in de Provinciale Staten een amendement in, waarin ze voorstelden om het bevrijdingsfestival een incidentele bijdrage van een kwart miljoen euro te geven.
Hoewel de BBB als grootste fractie (zeventien zetels) tegen stemde, kreeg het voorstel een nipte meerderheid: 25-22. De 250.000 euro komt uit de zogeheten vrije ruimte van de algemene reserves van de provincie.
Het bevrijdingsfestival in Overijssel maakt deel uit van de veertien festivals die in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei in het land worden georganiseerd.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.
8 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
5 uur geleden