Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro
ZWOLLE (ANP) - De provincie Overijssel heeft het bevrijdingsfestival in Zwolle gered met een financiële bijdrage. De organisatie krijgt komend jaar eenmalig 250.000 euro, zodat het festival op 5 mei weer kan doorgaan. Het Overijsselse bevrijdingsfestival leed dit jaar tonnen verlies, omdat door het slechte weer het bezoekersaantal tegenviel en daardoor de horeca-inkomsten veel lager uitvielen dan normaal.
Om ervoor te zorgen dat de komende editie in het Zwolse park De Wezenlanden door kan gaan en ook gratis toegankelijk kan blijven voor bezoekers, had de organisatie om extra geld gevraagd. De provinciale fracties van CDA, ChristenUnie en SP dienden tijdens de behandeling van de begroting voor 2024 in de Provinciale Staten een amendement in, waarin ze voorstelden om het bevrijdingsfestival een incidentele bijdrage van een kwart miljoen euro te geven.
Hoewel de BBB als grootste fractie (zeventien zetels) tegen stemde, kreeg het voorstel een nipte meerderheid: 25-22. De 250.000 euro komt uit de zogeheten vrije ruimte van de algemene reserves van de provincie.
Het bevrijdingsfestival in Overijssel maakt deel uit van de veertien festivals die in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei in het land worden georganiseerd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland is bereid om een militaire bijdrage te leveren om de vrije doorvaart in de Straat van Hormuz weer mogelijk te maken na het beëindigen van de vijandelijkheden. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) donderdag tijdens een videovergadering van veertig landen over de situatie in de zeestraat.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag 4,5 jaar cel geëist tegen Inez Weski. Justitie vervolgt de 71-jarige oud-advocate voor deelname aan de criminele organisatie van haar oud-cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De twee gouden armbanden en de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti, die zijn teruggevonden na de kunstroof uit het Drents Museum in Assen, gaan zo snel mogelijk terug naar Roemenië. De kunstschatten verlieten donderdag na de persbijeenkomst onder gewapende politiebegeleiding het museum.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) van Aruba heeft het dossier over de verdwijningszaak van Natalee Holloway overgedragen aan het OM in Amsterdam. Dit volgt op de aangifte die de moeder van Holloway in Nederland heeft gedaan tegen Joran van der Sloot. Het OM heeft het dossier nodig om die aangifte te kunnen beoordelen.
2 uur geledenASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.
5 uur geledenASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.
5 uur geleden