Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro

Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro

ZWOLLE (ANP) - De provincie Overijssel heeft het bevrijdingsfestival in Zwolle gered met een financiële bijdrage. De organisatie krijgt komend jaar eenmalig 250.000 euro, zodat het festival op 5 mei weer kan doorgaan. Het Overijsselse bevrijdingsfestival leed dit jaar tonnen verlies, omdat door het slechte weer het bezoekersaantal tegenviel en daardoor de horeca-inkomsten veel lager uitvielen dan normaal.

Om ervoor te zorgen dat de komende editie in het Zwolse park De Wezenlanden door kan gaan en ook gratis toegankelijk kan blijven voor bezoekers, had de organisatie om extra geld gevraagd. De provinciale fracties van CDA, ChristenUnie en SP dienden tijdens de behandeling van de begroting voor 2024 in de Provinciale Staten een amendement in, waarin ze voorstelden om het bevrijdingsfestival een incidentele bijdrage van een kwart miljoen euro te geven.

Hoewel de BBB als grootste fractie (zeventien zetels) tegen stemde, kreeg het voorstel een nipte meerderheid: 25-22. De 250.000 euro komt uit de zogeheten vrije ruimte van de algemene reserves van de provincie.

Het bevrijdingsfestival in Overijssel maakt deel uit van de veertien festivals die in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei in het land worden georganiseerd.

Meer uit Binnenland

Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

53 minuten geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

2 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

2 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

4 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

4 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

6 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

7 uur geleden