Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro

Overijssel redt noodlijdend bevrijdingsfestival met 250.000 euro

ZWOLLE (ANP) - De provincie Overijssel heeft het bevrijdingsfestival in Zwolle gered met een financiële bijdrage. De organisatie krijgt komend jaar eenmalig 250.000 euro, zodat het festival op 5 mei weer kan doorgaan. Het Overijsselse bevrijdingsfestival leed dit jaar tonnen verlies, omdat door het slechte weer het bezoekersaantal tegenviel en daardoor de horeca-inkomsten veel lager uitvielen dan normaal.

Om ervoor te zorgen dat de komende editie in het Zwolse park De Wezenlanden door kan gaan en ook gratis toegankelijk kan blijven voor bezoekers, had de organisatie om extra geld gevraagd. De provinciale fracties van CDA, ChristenUnie en SP dienden tijdens de behandeling van de begroting voor 2024 in de Provinciale Staten een amendement in, waarin ze voorstelden om het bevrijdingsfestival een incidentele bijdrage van een kwart miljoen euro te geven.

Hoewel de BBB als grootste fractie (zeventien zetels) tegen stemde, kreeg het voorstel een nipte meerderheid: 25-22. De 250.000 euro komt uit de zogeheten vrije ruimte van de algemene reserves van de provincie.

Het bevrijdingsfestival in Overijssel maakt deel uit van de veertien festivals die in samenwerking met het Nationaal Comité 4 en 5 mei in het land worden georganiseerd.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

22 minuten geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

25 minuten geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

2 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

4 uur geleden
Gerichte aanslag op Joodse school in Amsterdam, schade beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.

7 uur geleden
Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

13 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

16 uur geleden