Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel krijgt handhavingsverzoek om bomenkap stil te leggen

Overijssel krijgt handhavingsverzoek om bomenkap stil te leggen

ZWOLLE (ANP) - De Stichting NatuurAlert wil dat de provincie Overijssel de kap van bomen op de Sallandse Heuvelrug stillegt en heeft daarom een officieel handhavingsverzoek ingediend. Volgens de natuurclub overtreden Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten de Wet natuurbescherming door 55 hectare bos te kappen op het westelijk deel van dit Natura 2000-gebied. De werkzaamheden begonnen op 4 september, maar moeten volgens NatuurAlert direct worden gestaakt.

De stichting, bestaande uit activisten, juristen, politici en deskundigen op het gebied van natuurbeheer, riep de provincie eerder al per brief op om de bomenkap voor minstens zes weken stil te leggen. Beschermde reptielen die in het gebied leven, zouden zo gevangen en elders uitgezet kunnen worden. Overijssel heeft vooralsnog geen gehoor gegeven aan de oproep van de natuurclub. Een woordvoerder van de provincie liet vorige week weten dat de brief "bestudeerd en besproken" zou worden, maar dat dit wel enige tijd kon gaan duren.

Nu er woensdag een formeel handhavingsverzoek is binnengekomen, moet Overijssel een besluit nemen. De woordvoerder van gedeputeerde Maurits von Martels (natuur en landbouw) kon hier nog niets over zeggen. JA21 en de BBB, met afstand de grootste partij in de Provinciale Staten, hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college over de bomenkap.

Voortraject

Volgens NatuurAlert hebben de provincie, Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten in het voortraject "behoorlijke steken laten vallen" in de communicatie. Zo zouden omwonenden en natuurorganisaties erg laat en onvolledig zijn geïnformeerd over het project.

Staatsbosbeheer zegt dat de bomen worden weggehaald om zo de heide uit te breiden en daarmee de leefgebieden van kwetsbare soorten te verbeteren, waaronder korhoenders. Volgens NatuurAlert wordt echter geen rekening gehouden met beschermde reptielen. "Het op het eerste gezicht nobele doel van de steun aan het korhoen, om dit dier meer ruimte te bieden, levert onaanvaardbare natuurschade op", staat in een eerdere brief.

Meer uit Binnenland

Vergoeding obesitasmedicijnen alleen voor ernstigste obesitas

DIEMEN (ANP) - Voorlopig komen alleen mensen met zeer zwaar overgewicht mogelijk in aanmerking voor vergoeding van obesitasmedicijnen Wegovy en Mounjaro door de zorgverzekering. Dat maakte het Zorginstituut woensdag bekend. Het gaat om mensen met een Body Mass Index vanaf 30 met ziektes die daarmee samenhangen en om mensen met een BMI van meer dan 35.

3 uur geleden
Schoof: onder Venetiaan werd relatie met Nederland sterker

DEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".

5 uur geleden
Texel wil niet langer studenten van corps als strandwachten

TEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.

6 uur geleden
Beroepsverbod verpleegkundige die vrouw met beperking misbruikte

DEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.

6 uur geleden
Bob Vylan is Nederland dankbaar voor vrijspraak in zaak Paradiso

AMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.

8 uur geleden
Paulien Cornelisse wint voor het eerst NS Publieksprijs

HILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.

8 uur geleden
Basisscholen moeten vanaf 2030 norm digitale veiligheid halen

DEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.

9 uur geleden