Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel is bereid om meer asielzoekers op te vangen

Overijssel is bereid om meer asielzoekers op te vangen

ZWOLLE (ANP) - Overijssel moet zo'n 1500 asielzoekers meer opvangen dan aanvankelijk de bedoeling was, maar de provincie belooft dat te gaan regelen. "We verstaan onze verantwoordelijkheid en zijn derhalve bereid om ons aandeel van de landelijke opgave te realiseren", zegt Andries Heidema, de commissaris van de Koning. "Het is goed dat asielzoekers evenredig worden verspreid over het land."

Overijssel had als opdracht om 4892 langdurige opvangplekken (voor minimaal vijf jaar) te realiseren voor 1 januari 2025. Afgelopen jaar liep de provincie nog flink achter op dat streefgetal. Demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie) presenteerde woensdag een nieuwe verdeling, die is gekoppeld aan de onlangs aangenomen spreidingswet. Van het landelijke totaal van 96.000 opvangplaatsen moet Overijssel er nu 6325 regelen. Het provinciebestuur zegt "kennis te nemen" van die cijfers.

"Er is al langer actief overleg met gemeenten via de Provinciale Regietafel", aldus Heidema, die als commissaris deze gesprekken leidt. "Dat overleg wordt gecontinueerd om deze opgave in Overijssel verstandig en in goed overleg te kunnen invullen. Minstens zo belangrijk als de cijfers is voor ons de kwaliteit van opvang. We willen dat dit goed wordt georganiseerd en voeren hierover al gesprekken met het ministerie en het COA. Dat er in Overijssel nu meer asielopvangplekken moeten worden gerealiseerd, onderstreept het belang hiervan alleen maar."

Overijssel liet in mei vorig jaar weten "tegen de grenzen aan te lopen" wat betreft de asielopvang. Provincies moeten ook statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) en vluchtelingen uit Oekraïne huisvesten in hun gemeenten.

Meer uit Politiek

Brekelmans: Europa moet huiswerk doen om aan tafel te komen

DEN HAAG (ANP) - Dat de Amerikanen Europa weren van de onderhandelingstafel over vrede in Oekraïne, is een "harde realiteit", aldus defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). "Dat komt omdat Europese landen op dit moment onvoldoende in staat zijn om aan te geven wat we op de mat willen en kunnen leggen", luidde zijn verklaring in Buitenhof. Er ligt kortom "huiswerk voor alle Europese landen".

4 uur geleden
Premier Schoof maandag naar Parijs voor Europees spoedoverleg 

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof reist maandag af naar Parijs voor een informeel spoedoverleg met een aantal Europese regeringsleiders, meldt een woordvoerder. De Franse president Emmanuel Macron heeft de regeringsleiders uitgenodigd om te praten over de Amerikaanse plannen voor Oekraïne en vredesonderhandelingen met Rusland.

1 dag geleden
Schoof 'verbaasd' over tirade Vance, alle begrip voor Duitse woede

MÜNCHEN (ANP) - Premier Dick Schoof is "verbaasd" over de donderpreek die de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance vrijdag hield over de staat van de Europese democratie. Schoof begrijpt de verontwaardiging in Duitsland over de reprimande, waarin Vance het vlak voor spannende Duitse verkiezingen opnam voor radicaal-rechts, "heel goed".

1 dag geleden
Kabinet denkt aan 'noodwet' om uit stikstofimpasse te komen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt aan een "noodwet" om uit de stikstofimpasse te komen. Dat heeft landbouwminister Femke Wiersma vrijdag gezegd na afloop van de ministerraad, zonder in detail te treden over wat er precies in die wet moet komen te staan. "Alle opties liggen open", aldus de BBB-bewindsvrouw.

2 dagen geleden
Brekelmans voorziet meer dreiging in Baltische Staten, meer nodig

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Ruben Brekelmans denkt dat de NAVO meer moet gaan doen aan de veiligheid van de Baltische staten. "We zien dat het dreigingsbeeld daar toeneemt", zei de VVD-minister vrijdagochtend. Dat zal in zijn ogen nog meer kunnen toenemen als er een staakt-het-vuren zou komen tussen Oekraïne en Rusland. Nederland heeft al militairen gestationeerd in Litouwen en in Estland. De Amerikaanse regering wil op korte termijn overleg met Moskou voeren over een einde van de oorlog in Oekraïne.

2 dagen geleden
Kabinet verlengt noodfonds voor energierekening in 2025 en 2026

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt het noodfonds voor huishoudens met een laag inkomen en een hoge energierekening in 2025 en 2026, bevestigen ingewijden na berichtgeving van het AD. Minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en staatssecretaris Jurgen Nobel (Armoedebeleid) zullen hier jaarlijks 60 miljoen euro in steken, maken zij later op vrijdag bekend in een Kamerbrief. De energiesector draagt hier in elk geval in 2025 een bedrag van 10 miljoen euro aan bij.

2 dagen geleden
Heinen over voorjaarsnota: zie vooral tegenvallers en veel wensen

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) waarschuwt de partijen, ook binnen de regeringscoalitie, die hun hoop hebben gevestigd op financiële meevallers om gaten op de begroting te dekken en misschien zelfs wat extraatjes uit te delen. "Ik zie vooral tegenvallers", aldus de VVD-bewindsman voor aanvang van de ministerraad. "En ik zie heel veel wensen."

2 dagen geleden