Overijssel is bereid om meer asielzoekers op te vangen
ZWOLLE (ANP) - Overijssel moet zo'n 1500 asielzoekers meer opvangen dan aanvankelijk de bedoeling was, maar de provincie belooft dat te gaan regelen. "We verstaan onze verantwoordelijkheid en zijn derhalve bereid om ons aandeel van de landelijke opgave te realiseren", zegt Andries Heidema, de commissaris van de Koning. "Het is goed dat asielzoekers evenredig worden verspreid over het land."
Overijssel had als opdracht om 4892 langdurige opvangplekken (voor minimaal vijf jaar) te realiseren voor 1 januari 2025. Afgelopen jaar liep de provincie nog flink achter op dat streefgetal. Demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie) presenteerde woensdag een nieuwe verdeling, die is gekoppeld aan de onlangs aangenomen spreidingswet. Van het landelijke totaal van 96.000 opvangplaatsen moet Overijssel er nu 6325 regelen. Het provinciebestuur zegt "kennis te nemen" van die cijfers.
"Er is al langer actief overleg met gemeenten via de Provinciale Regietafel", aldus Heidema, die als commissaris deze gesprekken leidt. "Dat overleg wordt gecontinueerd om deze opgave in Overijssel verstandig en in goed overleg te kunnen invullen. Minstens zo belangrijk als de cijfers is voor ons de kwaliteit van opvang. We willen dat dit goed wordt georganiseerd en voeren hierover al gesprekken met het ministerie en het COA. Dat er in Overijssel nu meer asielopvangplekken moeten worden gerealiseerd, onderstreept het belang hiervan alleen maar."
Overijssel liet in mei vorig jaar weten "tegen de grenzen aan te lopen" wat betreft de asielopvang. Provincies moeten ook statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) en vluchtelingen uit Oekraïne huisvesten in hun gemeenten.
Meer uit Politiek
ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel (VVD) veroordeelt de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag, waarbij een explosie heeft plaatsgevonden. "Twee nachten op rij een laffe aanval met een explosief bij een Joods gebouw. Eerst in Rotterdam, nu in Amsterdam", schrijft hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
1 dag geleden