Overijssel is bereid om meer asielzoekers op te vangen
ZWOLLE (ANP) - Overijssel moet zo'n 1500 asielzoekers meer opvangen dan aanvankelijk de bedoeling was, maar de provincie belooft dat te gaan regelen. "We verstaan onze verantwoordelijkheid en zijn derhalve bereid om ons aandeel van de landelijke opgave te realiseren", zegt Andries Heidema, de commissaris van de Koning. "Het is goed dat asielzoekers evenredig worden verspreid over het land."
Overijssel had als opdracht om 4892 langdurige opvangplekken (voor minimaal vijf jaar) te realiseren voor 1 januari 2025. Afgelopen jaar liep de provincie nog flink achter op dat streefgetal. Demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel en Migratie) presenteerde woensdag een nieuwe verdeling, die is gekoppeld aan de onlangs aangenomen spreidingswet. Van het landelijke totaal van 96.000 opvangplaatsen moet Overijssel er nu 6325 regelen. Het provinciebestuur zegt "kennis te nemen" van die cijfers.
"Er is al langer actief overleg met gemeenten via de Provinciale Regietafel", aldus Heidema, die als commissaris deze gesprekken leidt. "Dat overleg wordt gecontinueerd om deze opgave in Overijssel verstandig en in goed overleg te kunnen invullen. Minstens zo belangrijk als de cijfers is voor ons de kwaliteit van opvang. We willen dat dit goed wordt georganiseerd en voeren hierover al gesprekken met het ministerie en het COA. Dat er in Overijssel nu meer asielopvangplekken moeten worden gerealiseerd, onderstreept het belang hiervan alleen maar."
Overijssel liet in mei vorig jaar weten "tegen de grenzen aan te lopen" wat betreft de asielopvang. Provincies moeten ook statushouders (asielzoekers met een verblijfsvergunning) en vluchtelingen uit Oekraïne huisvesten in hun gemeenten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een reeks partijen is er niet blij mee dat duizenden huurders van sociale huurwoningen ook een of meerdere woningen bezitten. Bijna 12.000 sociale huurders zijn ook eigenaar van een woning en sommigen zelfs van meer dan tien, meldde het Centraal Planbureau dinsdag. "Oneerlijk en onrechtvaardig", zei Hans Vijlbrief (D66) in een debat.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland staat positief tegenover een eventuele bijdrage aan een NAVO-missie in het poolgebied rond Groenland. Volgens minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) kan Nederland "op die manier bijdragen aan een stukje ontspanning in de relatie die wij zo belangrijk vinden, namelijk die tussen de Verenigde Staten en de Europese NAVO-bondgenoten".
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook nadat een nieuw kabinet op het bordes heeft gestaan, moeten D66, VVD en CDA verder werken aan vertrouwen van de rest van de Tweede Kamer. Dat zei D66-leider Rob Jetten dinsdag na een nieuwe ronde formatiegesprekken.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat er meer wordt gedaan voor de mensen in Iran die massaal in opstand zijn gekomen tegen het bewind, maar demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakte in een debat duidelijk dat de mogelijkheden daartoe zeer beperkt zijn.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het toekomstige kabinet hoeft niet te rekenen op steun van BBB om bezuinigingen op de gezondheidszorg aan een meerderheid te helpen. "Wij willen geen bezuinigingen op de zorg", zei partijleider Caroline van der Plas voor aanvang van een gesprek met de partijen aan de formatietafel.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt voorlopig geen geld uit voor nieuwe infrastructuur bij gebieden voor grootschalige woningbouw die het zelf heeft aangewezen. Dat staat in een brief aan de Tweede Kamer. Vier regio's vroegen in totaal 425 miljoen euro. Wel krijgen ze 99 miljoen euro uit een andere pot voor woningbouw.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie zal plannen van de coalitie steunen die op één lijn liggen met het partijprogramma, zei FVD-leider Lidewij de Vos voor haar gesprek met D66, VVD, CDA en informateur Rianne Letschert. Of dat voor veel plannen geldt? "Daar heb ik een hard hoofd in."
22 uur geleden