Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel en Zuid-Holland balen van mislukken landbouwakkoord

Overijssel en Zuid-Holland balen van mislukken landbouwakkoord

ZWOLLE (ANP) - De provincies Overijssel en Zuid-Holland vinden het "zeer spijtig" en "ongelooflijk zuur" dat het in Den Haag niet is gelukt om een landbouwakkoord te sluiten. Volgens beide provincies was het bereiken van een akkoord tussen het kabinet en de agrarische sector van groot belang voor de plannen die staan beschreven in het Provinciaal Programma Landelijk Gebied (PPLG). Heel wat provincies hadden al gezegd hun PPLG pas te kunnen afronden als er een landbouwakkoord zou zijn.

"Overijssel heeft het bieden van duurzaam toekomstperspectief voor de agrarische sector als een van de essentiƫle steunpilaren benoemd die nodig zijn om met elkaar de gestelde doelen en opgaven succesvol te bereiken", aldus een woordvoerder van de provincie.

Het is volgens Overijssel nu aan het kabinet "om helderheid te verschaffen" hoe dat gewenste toekomstperspectief alsnog concreet kan worden ingevuld. "Het alternatief is dat de gebieden zelf de ruimte en het vertrouwen krijgen om met hun vakmanschap en ondernemerschap hier invulling aan te geven, maar dat betekent wel dat hiervoor de juiste instrumenten en gelden beschikbaar gesteld moeten worden."

Niet toereikend

De Zuid-Hollandse gedeputeerde Meindert Stolk (land- en tuinbouw) vindt het "ongelooflijk zuur" dat het niet is gelukt om tot een breed landbouwakkoord te komen. "We hebben steeds beklemtoond dat een akkoord waarmee een duurzaam en economisch vitaal perspectief wordt geboden aan de landbouw, een belangrijke voorwaarde is voor een succesvol programma landelijk gebied. Ik hoop dan ook van harte dat de punten waar wel overeenstemming over is bereikt, voldoende basis bieden om toch verdere stappen te kunnen zetten."

Alle provincies moeten uiterlijk 1 juli een eerste versie van hun PPLG hebben ingediend bij minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Hierin beschrijven ze hoe ze de doelen voor natuur, stikstof, water en klimaat denken te gaan halen. Het Rijk heeft hier een transitiefonds voor opgezet van 24,3 miljard euro, maar dat lijkt bij lange na niet toereikend genoeg om alle plannen uit te voeren. De provincies gaan met hun wensen dat bedrag ruimschoots overschrijden. Zo zegt Overijssel 5 miljoen euro nodig te hebben. Zuid-Holland heeft nog geen concreet bedrag genoemd, alleen dat het om enkele miljarden gaat.

Meer uit Politiek

Minister heeft 700.000 euro extra voor beveiligen Joodse gebouwen

DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.

28 minuten geleden
Bikker wil dat staat betaalt voor beveiliging Joodse instellingen

DEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.

2 uur geleden
Paternotte: Jetten heeft als premier boven op asielwetten gezeten

DEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.

5 uur geleden
Wilders neemt geen verantwoordelijkheid voor verworpen asielwet

DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.

6 uur geleden
Brekelmans : D66 zocht redenen om tegen asielwetten te stemmen

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."

7 uur geleden
Oud-PVV'er Markuszower beticht PVV van politiek theater

DEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariƫr Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".

7 uur geleden
PVV geeft, na eigen asieldraai, D66 schuld van sneuvelen asielwet

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.

7 uur geleden