Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel en Gelderland onderzoeken elektrificatie gedeeld spoor

Overijssel en Gelderland onderzoeken elektrificatie gedeeld spoor

ZWOLLE (ANP) - Na Gelderland heeft ook Overijssel ingestemd met een onderzoek naar elektrificatie van de regionale spoorlijn tussen Oldenzaal en Zutphen. De twee provincies betalen 6 miljoen euro aan ProRail om de plannen uit te werken. Het is de bedoeling dat uiterlijk eind 2032 de dieseltreinen op het 60 kilometer lange spoor tussen Oldenzaal en Hengelo in Twente en de Gelderse stad Zutphen zijn vervangen door elektrisch aangedreven treinen.

Omdat iets meer dan de helft van de spoorlijn op Overijssels grondgebied ligt, betaalt die provincie 3,3 miljoen euro en Gelderland 2,7 miljoen. De Gelderse politiek stemde eerder al in met uitwerking van de plannen.

Het onderzoek moet onder meer uitwijzen wat de elektrificatie kost. Gelderland en Overijssel willen over twee jaar een definitief besluit nemen. De provincies rekenen bij de daadwerkelijke ombouw van het spoor op financiële hulp van het Rijk. Het kabinet maakte vorig jaar bijna 100 miljoen euro uit het Klimaatfonds vrij voor elektrificatie van de spoorlijnen Zutphen-Hengelo-Oldenzaal en Almelo-Hardenberg.

Netcongestie

Diverse partijen uit de Provinciale Staten vroegen verantwoordelijk gedeputeerde Martijn Dadema of er wel genoeg ruimte op het elektriciteitsnet is voor de treinen, nu op veel plekken sprake is van netcongestie. "We hebben ruimte gereserveerd, daar betalen we nu al voor", zei Dadema.

De Overijsselse politiek ging vlak voor de zomer akkoord met het voorstel om het spoor tussen Almelo en Hardenberg te voorzien van een bovenleiding. Dat kost 75 miljoen euro, waarvan de provincie 52,5 miljoen betaalt. De ombouw moet eind 2028 klaar zijn.

Meer uit Politiek

Kabinet wil telefoon weren van schoolplein en in pauze

DEN HAAG (ANP) - Kinderen op de basis- en middelbare school zouden hun telefoon ook niet mee mogen nemen naar het schoolplein of de aula in de pauze. Dat is een van de maatregelen die het kabinet voorstelt op het gebied van kinderen in de onlinewereld.

11 uur geleden
Extra vragenuur in Tweede Kamer om stapel onbeantwoorde vragen

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen wil woensdagochtend ministers naar het parlement roepen, omdat er nog een stapel onbeantwoorde schriftelijke vragen ligt. Er komt een extra vragenuur, om bewindspersonen te motiveren om in het vervolg "slechts in uitzonderlijke en uitlegbare situaties" de deadline te overschrijden.

12 uur geleden
SGP en JA21 gaan door met voorstel verbod versterkte gebedsoproep

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 hebben hun wetsvoorstel om versterkte gebedsoproepen te verbieden ingediend bij de Tweede Kamer. De partijen zijn al langer bezig met zo'n verbod.

12 uur geleden
Vijlbrief: discriminatie UWV onaanvaardbaar, tot bodem uitzoeken

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken wil dat er grondig onderzoek komt naar het oneerlijk behandelen van mensen met een biculturele achternaam door het UWV bij fraudeonderzoek. "Ik wil dat dit tot de bodem wordt uitgezocht."

12 uur geleden
Flávio Bolsonaro wint eerste ronde verkiezingen in Brazilië

N i e u w bericht, met reactie Flávio Bolsonaro in laatste alinea

17 uur geleden
Regeringspartij Letland boekt grote verkiezingsoverwinning

RIGA (ANP/DPA) - De alliantie Verenigde Lijst van premier Andris Kulbergs heeft volgens voorlopige uitslagen een historische overwinning behaald bij de parlementsverkiezingen in Letland. De groepering uit het politieke midden veroverde 41 van de honderd zetels in het parlement van de EU- en NAVO-lidstaat.

23 uur geleden
Vijlbrief twijfelt 'in toenemende mate' over afschaffen dwangsom

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) krijgt "in toenemende mate twijfel" bij zijn wetsvoorstel over het tijdelijk afschaffen van dwangsommen rond WIA-aanvragen. Dat zei de bewindsman zondag in Buitenhof. Mensen hebben recht op geld als het UWV te lang doet over hun aanvraag, maar vanwege grote achterstanden wilde Vijlbrief tijdelijk van de bestuurlijke boetes af.

1 dag geleden