Overijssel boos op minister over uitstel verdere verbreding N35
ZWOLLE (ANP) - De Overijsselse politiek, het bedrijfsleven, vervoersorganisaties en de ANWB zijn boos op Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen omdat zij een besluit over verbreding van de rijksweg N35 weer voor zich uit heeft geschoven. Deze week liet Van Nieuwenhuizen aan de Kamer weten dat het nog wel tot het najaar kan duren voor er een beslissing valt, terwijl de Kamer haar al driemaal heeft gemaand om haast te maken.
De N35 is de enige doorgaande route tussen Zwolle en Twente. Het is grotendeels een tweebaansweg met veel verkeerslichten en kruisingen. Uit een onderzoek dat het ministerie en de provincie Overijssel lieten doen bleek dat er op het traject veel problemen zijn met verkeersveiligheid, doorstroming en leefbaarheid.
Het deel van de weg tussen Zwolle en Wijthmen is al verbreed. Opwaarderen van de hele N35 naar een vierbaansweg gaat 457 miljoen euro kosten. De provincie Overijssel wil daarvan 120 miljoen euro betalen. Van Nieuwenhuizen betwijfelt echter of verbreding "de meest doelmatige oplossing" is. Volgens haar zijn reistijd en veiligheid op de N35 nog acceptabel. Tien Overijsselse Statenfracties zijn het helemaal niet eens met de minister en roepen haar donderdag in een brief op om nog deze zomer in actie te komen.
Vervoersorganisaties, de ANWB en het bedrijfsleven hebben donderdag ook een brief gestuurd. "Wij vinden het onbegrijpelijk dat er nu weer maanden overheen gaan, terwijl de Tweede Kamer eind 2019 al wilde dat er zo spoedig mogelijk een knoop zou worden doorgehakt. Aanpak van de N35 is hoogst noodzakelijk."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Canal Parade is normaal het sluitstuk van Pride Amsterdam, maar dit jaar vindt de kleurrijke botenparade plaats halverwege het evenement, op 1 augustus. Dat komt doordat deze 30e editie van Pride Amsterdam tegelijk ook de 10e viering van World Pride is. Het evenement duurt daarom twee weken in plaats van een week. Er worden extra veel bezoekers verwacht.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De gemeente Breda roept carnavalsvierders op niet meer naar de binnenstad te komen vanwege de drukte. "De binnenstad van Breda raakt vol! Kom er niet meer naartoe", zegt de gemeente.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tijdens de herstelwerkzaamheden van de defecte bovenleiding bij Utrecht zijn meer kapotte onderdelen gevonden dan eerder werd aangenomen. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat nieuwe onderdelen naar de locatie moeten worden gebracht, omdat de schade groter is dan gedacht. De herstelwerkzaamheden lopen hierdoor opnieuw vertraging op. ProRail verwacht tot zeker 20.00 uur nodig te hebben voor de reparatie.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS zegt overrompeld te zijn door de puinhoop die carnavalsvierders in de trein achterlaten. De spoorwegmaatschappij roept treinreizigers op hun rommel mee te nemen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Gemeenten in Brabant waarschuwen carnavalsvierders zaterdag voor de kou. Mensen moeten zich warm aankleden, zeggen ze. De eerste carnavalsdag op vrijdag verliep volgens Breda "gezellig en veilig". Het weer blijft een "aandachtspunt", aldus de gemeente. Tilburg en Den Bosch geven dezelfde waarschuwing. Het advies is laagjes kleding te dragen tijdens de koude nachten.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het duurt langer dan verwacht om de kapotte bovenleiding bij Utrecht te repareren, laat een woordvoerder van ProRail weten. Aanvankelijk hoopte de spoorbeheerder dat het herstelwerk om 15.30 uur klaar zou zijn en dat dan het treinverkeer weer volledig zou kunnen worden opgestart. Die prognose is nu bijgesteld naar ten minste 18.00 uur.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De versterking van huizen in door aardbevingen getroffen Groningse gemeenten moet sneller, constateert het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM). Volgens de toezichthouder hebben de gemeenten Eemsdelta, Groningen, Het Hogeland, Midden-Groningen en Oldambt weliswaar zorgvuldige versterkingsplannen opgesteld, maar is "meer voortvarendheid" nodig om woningen zo snel mogelijk te versterken en bewoners duidelijkheid te geven.
11 uur geleden