Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel boos op minister over uitstel verdere verbreding N35

Overijssel boos op minister over uitstel verdere verbreding N35

ZWOLLE (ANP) - De Overijsselse politiek, het bedrijfsleven, vervoersorganisaties en de ANWB zijn boos op Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen omdat zij een besluit over verbreding van de rijksweg N35 weer voor zich uit heeft geschoven. Deze week liet Van Nieuwenhuizen aan de Kamer weten dat het nog wel tot het najaar kan duren voor er een beslissing valt, terwijl de Kamer haar al driemaal heeft gemaand om haast te maken.

De N35 is de enige doorgaande route tussen Zwolle en Twente. Het is grotendeels een tweebaansweg met veel verkeerslichten en kruisingen. Uit een onderzoek dat het ministerie en de provincie Overijssel lieten doen bleek dat er op het traject veel problemen zijn met verkeersveiligheid, doorstroming en leefbaarheid.

Het deel van de weg tussen Zwolle en Wijthmen is al verbreed. Opwaarderen van de hele N35 naar een vierbaansweg gaat 457 miljoen euro kosten. De provincie Overijssel wil daarvan 120 miljoen euro betalen. Van Nieuwenhuizen betwijfelt echter of verbreding "de meest doelmatige oplossing" is. Volgens haar zijn reistijd en veiligheid op de N35 nog acceptabel. Tien Overijsselse Statenfracties zijn het helemaal niet eens met de minister en roepen haar donderdag in een brief op om nog deze zomer in actie te komen.

Vervoersorganisaties, de ANWB en het bedrijfsleven hebben donderdag ook een brief gestuurd. "Wij vinden het onbegrijpelijk dat er nu weer maanden overheen gaan, terwijl de Tweede Kamer eind 2019 al wilde dat er zo spoedig mogelijk een knoop zou worden doorgehakt. Aanpak van de N35 is hoogst noodzakelijk."

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

10 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

10 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

10 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

11 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

13 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

14 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

14 uur geleden