Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overijssel boos op minister over uitstel verdere verbreding N35

Overijssel boos op minister over uitstel verdere verbreding N35

ZWOLLE (ANP) - De Overijsselse politiek, het bedrijfsleven, vervoersorganisaties en de ANWB zijn boos op Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen omdat zij een besluit over verbreding van de rijksweg N35 weer voor zich uit heeft geschoven. Deze week liet Van Nieuwenhuizen aan de Kamer weten dat het nog wel tot het najaar kan duren voor er een beslissing valt, terwijl de Kamer haar al driemaal heeft gemaand om haast te maken.

De N35 is de enige doorgaande route tussen Zwolle en Twente. Het is grotendeels een tweebaansweg met veel verkeerslichten en kruisingen. Uit een onderzoek dat het ministerie en de provincie Overijssel lieten doen bleek dat er op het traject veel problemen zijn met verkeersveiligheid, doorstroming en leefbaarheid.

Het deel van de weg tussen Zwolle en Wijthmen is al verbreed. Opwaarderen van de hele N35 naar een vierbaansweg gaat 457 miljoen euro kosten. De provincie Overijssel wil daarvan 120 miljoen euro betalen. Van Nieuwenhuizen betwijfelt echter of verbreding "de meest doelmatige oplossing" is. Volgens haar zijn reistijd en veiligheid op de N35 nog acceptabel. Tien Overijsselse Statenfracties zijn het helemaal niet eens met de minister en roepen haar donderdag in een brief op om nog deze zomer in actie te komen.

Vervoersorganisaties, de ANWB en het bedrijfsleven hebben donderdag ook een brief gestuurd. "Wij vinden het onbegrijpelijk dat er nu weer maanden overheen gaan, terwijl de Tweede Kamer eind 2019 al wilde dat er zo spoedig mogelijk een knoop zou worden doorgehakt. Aanpak van de N35 is hoogst noodzakelijk."

Meer uit Binnenland

Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

5 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

5 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

8 uur geleden
Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

18 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 dag geleden