Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Overheidsdienst VS moet verkiezingszege Biden erkennen'

'Overheidsdienst VS moet verkiezingszege Biden erkennen'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheidsdienst General Services Administration (GSA) moet de verkiezingsoverwinning van de Democraat Joe Biden erkennen, stelt een medewerker van Bidens overgangsteam. De medewerker team Biden stelt dat juridische stappen tegen de GSA worden overwogen als die de Democratische verkiezingszege niet erkent.

Emily Murphy, een door president Donald Trump benoemde ambtenaar die leiding geeft aan de GSA, weigert vooralsnog Bidens verkiezingszege te erkennen, waardoor het overgangsteam geen toegang heeft tot federale middelen. Het federale agentschap erkent normaliter de verkiezingsuitslag zodra die duidelijk is. De huidige opstelling van de GSA is dan ook ongebruikelijk.

Het overgangsteam van Biden moet voorbereidingen treffen voor het overnemen van de regeringsverantwoordelijkheid. Daarbij speelt de General Services Administration (GSA), die ook gaat over federaal vastgoed, een belangrijke rol. Die dienst moet het team van de verkiezingswinnaar toegang geven tot zaken als kantoorruimte, apparatuur en geld om salarissen te kunnen betalen. Daar zijn miljoenen dollars mee gemoeid.

Hoewel er binnen de Amerikaanse media en zelfs onder sommige Republikeinen een consensus is dat Biden de verkiezingen heeft gewonnen, blijven president Trump en enkele van zijn partijgenoten volhouden dat er gefraudeerd is, overigens zonder enig bewijs. Trump heeft aangekondigd dat hij de uitslag juridisch zal aanvechten.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

3 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden