Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Overheid moet jongeren perspectief bieden'

'Overheid moet jongeren perspectief bieden'

DEN HAAG (ANP) - Rijk en gemeenten moeten ervoor zorgen dat jongeren vertrouwen blijven houden in de toekomst, ondanks de coronabeperkingen waar ze nu mee te maken hebben. Ze kunnen deze groep perspectief bieden door activiteiten voor ze te organiseren, waardoor ze vaker dan nu het geval is toch bij elkaar kunnen komen. Coronaproof contact buitenshuis hoort daarbij.

Dat stelt de werkgroep Sociale Impact van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG), die woensdag met een lijst komt van jongerenactiviteiten die gemeenten organiseren. De 25 burgemeesters die samen het Veiligheidsberaad vormen hadden daarom gevraagd, omdat elke gemeente zoekt naar mogelijkheden om de jeugd wat meer ruimte te geven, zeker in deze laatste maand van het jaar. Tot nu toe ontbrak een overzicht van wat er al is bedacht om de decembermaand voor jongeren wat leuker te maken. Het is de bedoeling dat gemeentes die iets gaan doen de lijst nog aanvullen.

Volgens werkgroepvoorzitter Paul Depla, burgemeester van Breda, brengen jongeren nu een groot offer terwijl ze weinig medisch risico lopen. "Dat moeten we niet onderschatten. We moeten voorkomen dat deze tijd blijvende sporen trekt in het vertrouwen van jongeren in zichzelf, in hun omgeving en in de overheid. Daarom is op korte termijn actie nodig."

Breda zelf laat de jeugd lasergamen in het Stadskantoor en organiseert Fortnite-toernooien in de bioscoop. Raalte biedt de jeugd een onlinebingo met borrelpakket, terwijl jongeren in Venray zelf een Selfiemuseum hebben gebouwd in een leegstaand pand. Den Haag laat jongeren documentaires maken en in Amsterdam kunnen kinderen cultuuronderwijs volgen in de vakantie.

Meer uit Binnenland

Kamer wil rechtstreekse trein tussen Eindhoven en Brussel

DEN HAAG (ANP) - Tussen Eindhoven en Brussel moet een directe trein rijden, vindt de Tweede Kamer. Onder een motie die ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis woensdagavond indiende, staan genoeg andere fracties voor een meerderheid. Ze willen dat er daarnaast elk uur een tweede snelle trein tussen Rotterdam en Brussel rijdt.

1 uur geleden
Politie bevestigt vondst pijpbom bij azc in aanbouw in Nuenen

NUENEN (ANP) - Naast een vuurwerkmortier is er ook een pijpbom gevonden bij het azc in aanbouw in het Brabantse Nuenen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie donderdagmiddag aan het ANP. Het gebouw zou deze zomer klaar moeten zijn voor de opvang van vluchtelingen.

1 uur geleden
Financiën tast in het duister over identiteit en buit van hacker

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën heeft niet kunnen vaststellen wie verantwoordelijk was voor een digitale inbraak bij het departement op 19 maart. Er zijn waarschijnlijk gegevens buitgemaakt, maar welke precies is "naar verwachting niet te reconstrueren". Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Verdachte in zaak dood echtpaar in Meerstad is hun kind

MEERSTAD (ANP) - De verdachte in de zaak van een overleden echtpaar in Meerstad (Groningen) is het kind van de twee, zegt een woordvoerster van de politie. De twee waren een echtpaar van 53 jaar oud. Meerdere media melden dat de verdachte een minderjarige dochter is die bij haar ouders woonde. Zij zou 13 jaar oud zijn. De politiewoordvoerster wilde dat niet bevestigen.

3 uur geleden
Minderjarige aangehouden in zaak dode man en vrouw in Meerstad

MEERSTAD (ANP) - De politie heeft donderdag een minderjarige aangehouden omdat deze persoon mogelijk betrokken is bij de dood van twee personen. Zij werden in de nacht van woensdag op donderdag dood aangetroffen in een woning aan de Meerhoven in Meerstad (Groningen). De politie gaat ervan uit dat ze door een misdrijf om het leven zijn gekomen.

3 uur geleden
NS geeft reiziger seintje bij aflopen actie zomerticket

UTRECHT (ANP) - De NS geeft de reiziger een seintje als over een tijdje de actie met het goedkopere zomerabonnement afloopt. Dit om te voorkomen dat iemand zich vergeet af te melden en vastzit aan het abonnement dat daarna weer in prijs omhoog gaat. Dat meldt de NS.

4 uur geleden
Juristen XR: agenten moeten zichtbare identificatietekens dragen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse politieagenten moeten bij demonstraties "zichtbare identificatietekens" gaan dragen, zoals naamplaatjes of dienstnummers, vinden advocaten van Extinction Rebellion (XR). Ze noemen het ontbreken daarvan "een schending van fundamentele rechten van slachtoffers van onnodig politiegeweld", omdat het in de praktijk vaak heel moeilijk of zelfs onmogelijk blijkt om agenten achteraf ter verantwoording te roepen.

4 uur geleden