'Overheid moet investeren in herstel mkb'
AMSTERDAM (ANP) - De overheid zou herstel van het midden- en kleinbedrijf mogelijk moeten maken, onder andere door mobiliteit op de arbeidsmarkt te stimuleren en banengroei minder risicovol voor werkgevers te maken. Dat meldt het Nederlands Comité voor Ondernemerschap in een 'tussenbericht staat van het mkb 2020'. Het comité heeft vijf aanbevelingen gedaan aan staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken en Klimaat.
Bij het "intelligente herstel" zou volgens het comité onderscheid moeten worden gemaakt tussen bedrijven met veel, gemiddeld en geen continuïteitsperspectief. Ook pleit het comité voor ondersteuning van bedrijven die een grote verandering moeten doormaken en voor het investeren in innovatie. Daarbij zouden werkenden en ondernemers meer mogelijkheden moeten hebben om te leren en samen te werken.
"De coronacrisis maakt duidelijk dat we veel sneller en onder grote druk de arbeidsmarkt moeten moderniseren en innovatie in het mkb moeten faciliteren", aldus voorzitter Harold Goddijn. "Vaak zijn forse veranderingen nodig om gezond verder te gaan. Ondernemers dienen daarbij geholpen te worden. Dat kan door slimme steun maar ook door hun aanpassingsvermogen te vergroten", stelt Goddijn.
Meer uit Financieel
LOS ANGELES (ANP) - Een federale rechter heeft woensdag een rechtszaak afgewezen die was aangespannen door een groep consumenten die de overname van Warner Bros. door Paramount aanvocht. Volgens de rechter hebben de eisers geen recht van spreken in de zaak.
6 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Siemens heeft de winstverwachting voor dit jaar voor de tweede keer verhoogd, na sterke kwartaalcijfers. Het concern blijft profiteren van de forse investeringen van bedrijven in onder meer datacenters, die de rekenkracht leveren voor kunstmatige intelligentie (AI).
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, heeft een sterk financieel eerste halfjaar gedraaid. Het concern profiteerde van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel en boekte fors meer winst.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juni met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. In mei groeide de consumptie met 2,2 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse economie is duidelijk verbeterd aan het begin van het derde kwartaal vergeleken met een kwartaal eerder. Wel blijft de onzekerheid groot, vooral door geopolitieke ontwikkelingen zoals de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met andere organisaties.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
9 uur geleden