Overheid maakt code achter DigiD openbaar
DEN HAAG (ANP) - Iedereen kan nu zien hoe DigiD werkt, de digitale identificatie waarmee mensen kunnen inloggen bij bijvoorbeeld de Belastingdienst. De zogenoemde broncode is dinsdag volledig openbaar gemaakt. Vorig jaar publiceerde het ministerie van Binnenlandse Zaken al de code van de app, en nu is ook de software erachter vrijgegeven.
De publicatie is bedoeld om transparant te zijn. "We geven een kijkje onder de motorkap en staan ook open voor eventuele verbeteringen", meldt demissionair staatssecretaris Alexandra van Huffelen (digitalisering). Mensen kunnen bijvoorbeeld een kwetsbaarheid melden. De broncode staat op Github, een onlineplatform dat veel wordt gebruikt door ontwikkelaars.
Voor gebruikers heeft de openbaarmaking geen gevolgen, DigiD "blijft voor iedereen veilig en betrouwbaar", belooft het ministerie.
Meer uit Binnenland
ELL (ANP) - Voor het eerst sinds 2020 is sprake van een regionale superhittegolf in Nederland, meldt Weeronline. De temperatuur kwam zaterdag rond 10.00 uur boven de 30 graden uit in het Limburgse Ell en daarmee werd aan de voorwaarde voor een superhittegolf voldaan.
6 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Voor de derde dag op rij is het landelijke junirecord voor de hoogste minimumtemperatuur verbroken, meldt Weeronline zaterdag. In Maastricht daalde de temperatuur gedurende het etmaal van vrijdag niet onder de 22,9 graden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal op het WK voetbal is in de nacht van donderdag op vrijdag door zo'n 1,6 miljoen mensen bekeken. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er zijn zaterdagochtend veel hulpdiensten in touw bij een grote brand in een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid waarbij vijf auto's zijn uitgebrand. Een deel van het complex met 159 woningen boven de parkeergarage is ontruimd. Ongeveer 150 mensen zijn even elders opgevangen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een parkeergarage aan de Bas Paauwestraat in Rotterdam-Zuid is een autobrand uitgebroken. De brand is uitslaand en er komt daarbij veel rook vrij, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Bij een aanrijding tussen een fietser en een auto op de Hereweg in Groningen is een fietser zwaargewond geraakt. De automobilist is na het ongeval doorgereden, meldt de politie.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam mogen zaterdag meerdere evenementen niet doorgaan vanwege de hitte. Het gaat om Nous'klaer Festival in Delfshaven, Buiten Gewoon Festival in Kralingen en I Love Urban in Nesselande. Ook de Kuip Run, die zondag plaats zou vinden, gaat niet door, meldt Feyenoord op de website.
9 uur geleden