Overheid maakt code achter DigiD openbaar
DEN HAAG (ANP) - Iedereen kan nu zien hoe DigiD werkt, de digitale identificatie waarmee mensen kunnen inloggen bij bijvoorbeeld de Belastingdienst. De zogenoemde broncode is dinsdag volledig openbaar gemaakt. Vorig jaar publiceerde het ministerie van Binnenlandse Zaken al de code van de app, en nu is ook de software erachter vrijgegeven.
De publicatie is bedoeld om transparant te zijn. "We geven een kijkje onder de motorkap en staan ook open voor eventuele verbeteringen", meldt demissionair staatssecretaris Alexandra van Huffelen (digitalisering). Mensen kunnen bijvoorbeeld een kwetsbaarheid melden. De broncode staat op Github, een onlineplatform dat veel wordt gebruikt door ontwikkelaars.
Voor gebruikers heeft de openbaarmaking geen gevolgen, DigiD "blijft voor iedereen veilig en betrouwbaar", belooft het ministerie.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."
46 minuten geledenLEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiƫnt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."
48 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem is, na het definitief vaststellen van de verkiezingsuitslag van de herstemming op 29 april, zoals verwacht de grootste fractie geworden in de gemeenteraad. De lokale partij krijgt zeven zetels, net zoveel als het aantal zetels dat de partij kreeg bij de verkiezingen op 18 maart.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
2 uur geleden