Overheid liet prototype eigen videovergaderplatform ontwikkelen
DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid wilde een "eigen, extra beveiligd videovergaderplatform" ontwikkelen bij het uitbreken van de coronacrisis, bevestigt het ministerie van Binnenlandse Zaken na een bericht in de Volkskrant. Er werd, overigens zonder aanbesteding, een prototype ontwikkeld. Maar daar is uiteindelijk niets meer mee gedaan.
Het prototype was niet gebruiksvriendelijk genoeg, waardoor is besloten het "niet verder door te ontwikkelen". Het Rijk werkte uiteindelijk door met Webex, "nadat het beveiligingsniveau voldeed aan het delen van vertrouwelijke informatie". Volgens De Volkskrant kostte het experiment meer dan 886.000 euro.
Het Rijk vroeg bij het uitbreken van de crisis, waardoor ook veel ambtenaren vanuit huis moesten werken, een aantal overheidsorganisaties om te kijken wat de mogelijkheden zouden zijn voor zo'n eigen platform. De Uitvoeringsorganisatie Bedrijfsvoering Rijk was een van die organisaties. UBR werkt via de stichting NTF "samen met ook marktpartijen", legt het ministerie uit. Zo ging NFT "met het bedrijf van een van haar eigen bestuursleden in zee".
Dit is gebeurd "om de vaart in het proces te houden". Maar "hoewel het argument snelheid nadrukkelijk speelde, hadden we absoluut geen overeenkomst moeten aangaan met een van haar eigen bestuursleden", geeft het ministerie toe. "De inhuur had aanbesteed moeten worden."
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - De burgemeester van Dijk en Waard heeft dinsdag opdracht gegeven voor de sluiting van een bedrijfspand in Heerhugowaard voor zes maanden. Op 1 juni viel daar een dodelijk slachtoffer door een schiet- en steekpartij. Twee verdachten werden daarvoor aangehouden, meldt de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De afvoer van de Rijn bij de grens met Duitsland is weer wat toegenomen. Rijkswaterstaat geeft in zijn jongste droogtemonitor aan dat dit "wat meer ruimte" geeft in de waterverdeling. Daar staat wel tegenover dat de afvoer van de Maas langzaam verder daalt.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 805 wandelaars niet gestart of onderweg uitgevallen, meldt de organisatie. Dat betekent dat 44.956 deelnemers dinsdag de finish hebben gehaald.
4 uur geledenALTENA (ANP) - De sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft grote gevolgen voor lokale ondernemers. Dat zegt het college van Altena, de Noord-Brabantse gemeente aan de zuidelijke kant van de verzwakte brug, in een brief aan minister Vincent Karremans (VVD) van Infrastructuur en Waterstaat. Daarin vragen ze om aanvullende maatregelen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de eerste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn twaalf wandelaars gediskwalificeerd. Het gaat tot 15.30 uur om twee militairen die minder dan de vereiste 10 kilo bepakking bij zich hadden en tien reguliere deelnemers die voornamelijk sjoemelden met hun afstand. Het aantal kan nog oplopen, zegt marsleider Henny Sackers. In ieder geval een van de gediskwalificeerde lopers is in beroep gegaan.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een man die wordt verdacht van een ernstige mishandeling in het Nijmeegse Hunnerpark tijdens de Vierdaagsefeesten. De mishandeling vond op 18 juli rond 21.45 uur plaats. Na het incident gingen beelden rond op sociale media. Het slachtoffer meldde zich bij de politie.
6 uur geledenKUINRE (ANP) - Een blusploeg van de brandweerkazerne in het Overijsselse Kuinre heeft een nieuw mobiel blusmiddel ontwikkeld tegen grote natuurbranden. Het gaat om een zogenoemde 'natte stoplijn', een gekoppelde slang van 500 meter lang met sproeikoppen eraan die een gebied van 30 meter breed nat kunnen maken. Doordat die handmatig wordt uitgelegd en er daardoor geen brandweerwagens door natuurgebieden hoeven te rijden, wordt de natuur gespaard.
6 uur geleden