Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overheid liet prototype eigen videovergaderplatform ontwikkelen

Overheid liet prototype eigen videovergaderplatform ontwikkelen

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid wilde een "eigen, extra beveiligd videovergaderplatform" ontwikkelen bij het uitbreken van de coronacrisis, bevestigt het ministerie van Binnenlandse Zaken na een bericht in de Volkskrant. Er werd, overigens zonder aanbesteding, een prototype ontwikkeld. Maar daar is uiteindelijk niets meer mee gedaan.

Het prototype was niet gebruiksvriendelijk genoeg, waardoor is besloten het "niet verder door te ontwikkelen". Het Rijk werkte uiteindelijk door met Webex, "nadat het beveiligingsniveau voldeed aan het delen van vertrouwelijke informatie". Volgens De Volkskrant kostte het experiment meer dan 886.000 euro.

Het Rijk vroeg bij het uitbreken van de crisis, waardoor ook veel ambtenaren vanuit huis moesten werken, een aantal overheidsorganisaties om te kijken wat de mogelijkheden zouden zijn voor zo'n eigen platform. De Uitvoeringsorganisatie Bedrijfsvoering Rijk was een van die organisaties. UBR werkt via de stichting NTF "samen met ook marktpartijen", legt het ministerie uit. Zo ging NFT "met het bedrijf van een van haar eigen bestuursleden in zee".

Dit is gebeurd "om de vaart in het proces te houden". Maar "hoewel het argument snelheid nadrukkelijk speelde, hadden we absoluut geen overeenkomst moeten aangaan met een van haar eigen bestuursleden", geeft het ministerie toe. "De inhuur had aanbesteed moeten worden."

Meer uit Binnenland

Organisatie: tienduizenden deelnemers aan klimaatmars Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden mensen hebben in Amsterdam meegedaan met de klimaatmars, meldt de organisatie, die stelt dat er meer dan 40.000 deelnemers uit alle hoeken van de samenleving op de been waren. Dat zijn er een stuk minder dan de 85.000 die tijdens de editie in 2023 meeliepen in de mars van de Dam naar het Museumplein. De politie en gemeente zeggen geen uitspraken te kunnen doen over aantallen.

1 uur geleden
Dam stroomt vol met deelnemers klimaatmars

AMSTERDAM (ANP) - De Dam in Amsterdam stroomt zaterdagmiddag vol met mensen die meedoen aan de klimaatmars, die iets voor 14.00 uur begint. Veel deelnemers hebben spandoeken of protestborden bij zich. De teksten op veel van die borden hebben betrekking op de hitterecords van afgelopen zomer, ziet een verslaggever. 'Dit was de koudste zomer van de rest van je leven', staat bijvoorbeeld op een bord van Greenpeace.

4 uur geleden
Prentenboek over slavernijverleden wint Thea Beckmanprijs 2026

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het prentenboek Het meisje met zaadjes in het haar van Nancy Bosmans is dit jaar bekroond met de Thea Beckmanprijs. De uitreiking vond zaterdagochtend plaats in het Archeon in Alphen aan den Rijn.

4 uur geleden
Dodelijke slachtoffers busongeluk Zwitserland vier vrouwen en man

DEN HAAG (ANP) - De dodelijke slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland van afgelopen donderdag zijn vier vrouwen en een man. Dat meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. Allen zijn ouder dan 70. Ze komen uit verschillende plaatsen in Nederland. Hun families zijn inmiddels geïnformeerd, aldus het ministerie.

5 uur geleden
Eerste reizigers onderweg naar Nederland na ongeluk Zwitserland

LEIDEN (ANP) - De eerste Nederlanders die op vakantie waren met de bus die donderdag van de weg raakte in Zwitserland, zijn onderweg naar huis. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.

6 uur geleden
Sluis bij haven Deventer opnieuw dicht om lage waterstand

DEVENTER (ANP) - De Prins Bernhardsluis in Deventer is opnieuw gesloten vanwege de lage waterstand, meldt de Overijsselse gemeente. De sluis, die de IJssel verbindt met de haven in Deventer, was juist afgelopen dinsdag weer opengegaan na een sluiting van ruim vijf weken. Maar, zegt de gemeente: "Na aanvankelijk een lichte stijging van het waterpeil, is de stand weer op een kritisch punt beland."

8 uur geleden
Brekelmans niet tevreden over gelekte plannen en wil reparatie

HILVERSUM (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans is niet te spreken over de uitgelekte Prinsjesdagplannen. Daarin is onder meer te zien dat de koopkracht voor de meeste mensen met 0,1 procent daalt. Hoge middeninkomens en hoge inkomens zouden er 0,2 procent op achteruitgaan. "Als dat klopt, dan ben ik daar niet tevreden over", aldus de VVD-fractievoorzitter in het televisieprogramma Café Kockelmann, die vindt dat die plannen dan gerepareerd moeten worden.

15 uur geleden