Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overheid denkt aan Oekraïne-dorpen, VluchtelingenWerk is kritisch

Overheid denkt aan Oekraïne-dorpen, VluchtelingenWerk is kritisch

UTRECHT (ANP) - De overheid overweegt speciale 'dorpen' te bouwen voor Oekraïense vluchtelingen. Het is een idee waar over wordt nagedacht voor de komende tijd, omdat het aantal vluchtelingen uit Oekraïne flink kan stijgen als de oorlog in dat land aanhoudt. Het Rode Kruis en VluchtelingenWerk Nederland bevestigen berichtgeving hierover van NRC. De beide organisaties spreken met de overheid over de opvang op langere termijn. VluchtelingenWerk ziet het plan niet zitten.

Iets meer dan een maand geleden viel Rusland Oekraïne binnen. Sindsdien zijn miljoenen Oekraïners op de vlucht geslagen. Sommigen blijven in het verre westen van het land, waar relatief weinig strijd is. Anderen zijn de grens overgestoken. Nederland vangt nu enkele tienduizenden vluchtelingen op, maar in de komende weken komen er misschien nog eens tienduizenden of misschien wel honderdduizenden mensen deze kant op, aldus VluchtelingenWerk. En als de oorlog lang duurt, blijven zij hier misschien jaren wonen.

Vanwege de al bestaande woningnood in Nederland kunnen Oekraïners, net als statushouders, niet zomaar een plek vinden. Daarom is bij het overleg geopperd "om aan Oekraïne-dorpen te gaan denken", aldus een woordvoerster van VluchtelingenWerk. Het is niet zeker dat de dorpen er daadwerkelijk komen en er zijn ook nog geen locaties voor in beeld. Ook een woordvoerster van het Rode Kruis bevestigt dat er "talloze scenario's worden overwogen en dit is er één van". De plannen zitten volgens haar wel nog in de "brainstormfase".

Gemengde oplossing

VluchtelingenWerk vindt dat de Oekraïners niet op een aparte plek opgevangen moeten worden, omdat ze dan niet kunnen meedoen aan de samenleving. "Wij zien meer in een gemengde oplossing, dat je verschillende doelgroepen met elkaar huisvest. Dat je plekken bouwt waar ook andere vluchtelingen en Nederlanders kunnen wonen. Als je groepen afgezonderd opvangt, komt het de integratie niet ten goede."

Als de Oekraïners hier langer moeten blijven, is het belangrijk dat ze Nederlands leren, aldus VluchtelingenWerk. "Als je wil dat ze de taal leren en de kans krijgen om werk te zoeken, dan is het belangrijk dat ze op een centrale plek wonen die bereikbaar is, waar scholen, openbaar vervoer en voorzieningen zijn."

Meer uit Binnenland

Genocideverdachten niet uitgeleverd aan Rwanda, beslist Hoge Raad

DEN HAAG (ANP) - Nederland mag van de Hoge Raad twee Rwandese mannen, die verdacht worden van betrokkenheid bij de genocide in dat land in 1994, definitief niet uitleveren. Het duo ging succesvol in beroep tegen eerdere uitspraken van rechters die de uitlevering wel goedkeurden.

18 minuten geleden
Iran ontbiedt Nederlandse ambassadeur om AIVD-rapport

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Nederlandse ambassadeur in Teheran ontboden om een rapport van de AIVD. Daarin stond dat Iran waarschijnlijk achter twee moordpogingen in Nederland en Spanje zit. Die beschuldigingen worden ongegrond genoemd, bericht persbureau IRNA.

53 minuten geleden
Minder mensen krijgen lintje voor helpen van vluchtelingen

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarlijkse lintjesregen vrijdag hebben 29 mensen een koninklijke onderscheiding gekregen omdat ze vluchtelingen helpen. Vorig jaar ontvingen 38 mensen een lintje voor het helpen van vluchtelingen.

1 uur geleden
Langzaam maar zeker krijgen steeds meer vrouwen een lintje

DEN HAAG (ANP) - Meer mannen dan vrouwen krijgen een koninklijke onderscheiding, maar het verschil wordt langzaam maar zeker een beetje kleiner. Onder de 3432 mensen die dit jaar gedecoreerd worden, zijn 1272 vrouwen, wat neerkomt op 37,1 procent. Dat is het hoogste percentage van de afgelopen jaren.

1 uur geleden
Verdachte zwijgt over moord op moeder Landsmeer en wegmaken benen

AMSTERDAM (ANP) - Verdachte Timothy B. (32) zwijgt over de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek vrijdag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden
ANVR en TUI teleurgesteld om toestaan verbod op fossiele reclame

RIJSWIJK (ANP) - "We zullen de stukken goed bestuderen, maar zijn teleurgesteld in deze uitspraak en we onderzoeken de mogelijkheid om in hoger beroep te gaan." Dat zegt directeur Frank Radstake van de reisbrancheorganisatie ANVR. Hij reageert daarmee op de uitspraak van de rechter, die vrijdag oordeelde dat de gemeente Den Haag fossiele reclames mag verbieden.

2 uur geleden
Rechter geeft Den Haag gelijk: verbod op fossiele reclames mag

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclames in Den Haag is toegestaan, oordeelde de rechtbank vrijdag na een kort geding dat reisbranchevereniging ANVR en TUI tegen het verbod hadden aangespannen. De voorzieningenrechter in Den Haag heeft alle bezwaren van de reisorganisaties afgewezen.

3 uur geleden