Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overheid betaalt problematische schuld kinderen toeslagenouders

Overheid betaalt problematische schuld kinderen toeslagenouders

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat de problematische schulden aflossen van kinderen van toeslagenouders, schrijft staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen en Douane) in een brief aan de Tweede Kamer. Naar verwachting worden 4750 jongeren hierdoor van hun schuld afgeholpen.

Mensen in de schuldsanering moeten een vast maandbedrag betalen dat de gemeente vaststelt op basis van hun financiƫle situatie, meestal over een periode van achttien maanden. Hierna wordt de rest van hun schulden kwijtgescholden. De kinderen van toeslagenouders hoeven dit maandbedrag niet zelf te betalen; dat doet de overheid voor ze.

De jongeren moeten wel aan een aantal voorwaarden voldoen om hiervoor in aanmerking te komen. Ten eerste moeten ze vallen onder de kindregeling, de compensatie die is bedoeld voor kinderen die zijn gedupeerd door het toeslagenschandaal. Daarnaast moeten ze 18 jaar of ouder zijn en te maken hebben met problematische schulden. Dat zijn schulden die niet binnen drie jaar af te lossen zijn.

De maatregel gaat naar verwachting 34,5 miljoen euro kosten, schat De Vries. Gemeenten kunnen deze kosten dekken via een al bestaande subsidieregeling (SPUK) die onder meer is bedoeld om mensen meer te laten sporten en hun welzijn te verbeteren.

Meer uit Binnenland

Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

42 minuten geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

44 minuten geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Meerdere huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn in de namiddag van tweede kerstdag ontruimd na de vondst van vuurwerk of explosief materiaal in een woning. De politie meldt dat een verdachte is aangehouden.

49 minuten geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

4 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

4 uur geleden
Gezochte Nederlander opgepakt in Oostenrijk

WENEN (ANP) - In de Oostenrijkse hoofdstad Wenen is een 23-jarige Nederlander aangehouden tegen wie een Europees arrestatiebevel liep. De man werd gezocht voor ontvoering, gijzeling en roof en moet daarvoor in Nederland nog een gevangenisstraf van twaalf jaar uitzitten.

4 uur geleden
Op diverse wegen ijsvorming in tunnels door krimpende voegen

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen in Nederland is gladheid ontstaan in of bij tunnels door opvriezing van water dat door de voegen lekt. Dat heeft te maken met de vrieskou, waardoor de voegen krimpen.

5 uur geleden