Overgelopen Russische piloot doodgeschoten in Spanje
KYIV (ANP) - Een Russische helikopterpiloot die in de zomer van 2023 naar Oekraïne was overgelopen, Maksim Koezminov, is doodgeschoten in zijn appartement in Spanje. Dat melden Ukrainska Pravda en andere Oekraïense media, die zich baseren op een rapport van de Oekraïense militaire inlichtingendienst.
In de buurt van Koezminovs woning werd een uitgebrande auto gevonden, die zijn moordenaars zouden hebben gebruikt. De inlichtingendienst gaf geen verdere details, zoals waar in Spanje Koezminov werd doodgeschoten en wie verdacht worden van de moord.
Koezminov haalde wereldwijd het nieuws toen hij in augustus 2023 een volledig intacte Mi-8-helikopter in Oekraïne had geland en zichzelf overgaf aan de autoriteiten. Hij kreeg daarvoor een beloning van een half miljoen dollar, destijds het equivalent van 466.000 euro.
Koezminov legde in een interview in september 2023 uit hoe hij tot zijn actie was gekomen. Hij was tegen de Russische invasie in Oekraïne en wilde daarom overlopen. Koezminov contacteerde de Oekraïense inlichtingendiensten in het geheim en die hielpen hem om het moment te plannen. De Oekraïners boden veiligheidsgaranties voor hem en zijn familie, die al eerder naar Oekraïne was gehaald.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.
1 uur geledenSODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
9 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
10 uur geleden