Overgelopen Russische piloot doodgeschoten in Spanje
KYIV (ANP) - Een Russische helikopterpiloot die in de zomer van 2023 naar Oekraïne was overgelopen, Maksim Koezminov, is doodgeschoten in zijn appartement in Spanje. Dat melden Ukrainska Pravda en andere Oekraïense media, die zich baseren op een rapport van de Oekraïense militaire inlichtingendienst.
In de buurt van Koezminovs woning werd een uitgebrande auto gevonden, die zijn moordenaars zouden hebben gebruikt. De inlichtingendienst gaf geen verdere details, zoals waar in Spanje Koezminov werd doodgeschoten en wie verdacht worden van de moord.
Koezminov haalde wereldwijd het nieuws toen hij in augustus 2023 een volledig intacte Mi-8-helikopter in Oekraïne had geland en zichzelf overgaf aan de autoriteiten. Hij kreeg daarvoor een beloning van een half miljoen dollar, destijds het equivalent van 466.000 euro.
Koezminov legde in een interview in september 2023 uit hoe hij tot zijn actie was gekomen. Hij was tegen de Russische invasie in Oekraïne en wilde daarom overlopen. Koezminov contacteerde de Oekraïense inlichtingendiensten in het geheim en die hielpen hem om het moment te plannen. De Oekraïners boden veiligheidsgaranties voor hem en zijn familie, die al eerder naar Oekraïne was gehaald.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
11 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
13 uur geleden