Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Overgelopen Russische piloot doodgeschoten in Spanje

Overgelopen Russische piloot doodgeschoten in Spanje

KYIV (ANP) - Een Russische helikopterpiloot die in de zomer van 2023 naar Oekraïne was overgelopen, Maksim Koezminov, is doodgeschoten in zijn appartement in Spanje. Dat melden Ukrainska Pravda en andere Oekraïense media, die zich baseren op een rapport van de Oekraïense militaire inlichtingendienst.

In de buurt van Koezminovs woning werd een uitgebrande auto gevonden, die zijn moordenaars zouden hebben gebruikt. De inlichtingendienst gaf geen verdere details, zoals waar in Spanje Koezminov werd doodgeschoten en wie verdacht worden van de moord.

Koezminov haalde wereldwijd het nieuws toen hij in augustus 2023 een volledig intacte Mi-8-helikopter in Oekraïne had geland en zichzelf overgaf aan de autoriteiten. Hij kreeg daarvoor een beloning van een half miljoen dollar, destijds het equivalent van 466.000 euro.

Koezminov legde in een interview in september 2023 uit hoe hij tot zijn actie was gekomen. Hij was tegen de Russische invasie in Oekraïne en wilde daarom overlopen. Koezminov contacteerde de Oekraïense inlichtingendiensten in het geheim en die hielpen hem om het moment te plannen. De Oekraïners boden veiligheidsgaranties voor hem en zijn familie, die al eerder naar Oekraïne was gehaald.

Meer uit Buitenland

Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

35 minuten geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

36 minuten geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

1 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

1 uur geleden
Amerikaanse Huis komt met eigen plan tegen gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).

2 uur geleden
Kallas spreekt Hongaarse minister aan op lekken naar Rusland

BRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.

2 uur geleden
VS: getroffen landen moeten helpen tegen tol op Straat van Hormuz

VAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.

4 uur geleden