Overgelopen Russische piloot doodgeschoten in Spanje
KYIV (ANP) - Een Russische helikopterpiloot die in de zomer van 2023 naar Oekraïne was overgelopen, Maksim Koezminov, is doodgeschoten in zijn appartement in Spanje. Dat melden Ukrainska Pravda en andere Oekraïense media, die zich baseren op een rapport van de Oekraïense militaire inlichtingendienst.
In de buurt van Koezminovs woning werd een uitgebrande auto gevonden, die zijn moordenaars zouden hebben gebruikt. De inlichtingendienst gaf geen verdere details, zoals waar in Spanje Koezminov werd doodgeschoten en wie verdacht worden van de moord.
Koezminov haalde wereldwijd het nieuws toen hij in augustus 2023 een volledig intacte Mi-8-helikopter in Oekraïne had geland en zichzelf overgaf aan de autoriteiten. Hij kreeg daarvoor een beloning van een half miljoen dollar, destijds het equivalent van 466.000 euro.
Koezminov legde in een interview in september 2023 uit hoe hij tot zijn actie was gekomen. Hij was tegen de Russische invasie in Oekraïne en wilde daarom overlopen. Koezminov contacteerde de Oekraïense inlichtingendiensten in het geheim en die hielpen hem om het moment te plannen. De Oekraïners boden veiligheidsgaranties voor hem en zijn familie, die al eerder naar Oekraïne was gehaald.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
16 minuten geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
24 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
3 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De twee minderjarigen die werden opgepakt in verband met een autobrand vlakbij de Joodse wijk in Antwerpen, worden voorgeleid op verdenking van "deelname aan de activiteiten van een terroristische groepering" en brandstichting. Dat meldt het parket in een persverklaring.
5 uur geleden