
Overeenstemming bereikt met NS over deel nieuwe cao, meldt FNV
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV en NS hebben overeenstemming bereikt over een deel van een nieuwe cao, meldt FNV. De vakbond en NS zijn het onder meer eens geworden over een 1 procent hoger loon voor sommige werknemers en dat zij vanaf 1 januari volgend jaar nog eens 1 procent meer verdienen. Ook krijgen bepaalde medewerkers een eenmalige bonus, die kan oplopen tot 700 euro of 1500 euro bruto.
De nieuwe afspraken komen bovenop het eerder bereikte akkoord tussen de vakbond en NS. Dat akkoord werd vorige maand door te weinig FNV-leden gesteund. De vakbond en NS onderhandelden vervolgens verder en hebben volgens de bond nu dit nieuwe resultaat bereikt.
In het onderhandelingsakkoord van januari spraken NS en de vakbonden af dat werknemers onder meer een loonsverhoging krijgen van minstens 240 euro. Het personeel zou er met de overeenstemming volgens de bonden gemiddeld 6,6 procent op vooruitgaan. FNV sprak van een "redelijk" resultaat. Verder werd ook een resultaat bereikt over onder meer een reiskostenvergoeding en maaltijdvergoeding en een vrijstelling voor oudere werknemers voor nachtdiensten vanaf 2026.
Bovenop
Vakbondsleden stemmen binnenkort over het nieuwe resultaat. "Het is ons niet gelukt op alle gewenste onderwerpen een verbetering af te spreken, maar we denken dat deze verbeteringen zullen leiden tot een breder draagvlak onder onze leden en alle werknemers bij NS", meldt FNV in een brief aan de leden. De vakbond zegt verder dat leden het volledige onderhandelingsresultaat zo snel mogelijk toegestuurd krijgen.
Het is goed dat er nu een nieuw resultaat is met niet alleen de FNV, maar ook met andere vakbonden, zegt een woordvoerster van NS. Ze benadrukt dat de nu afgesproken salarisstijging van 1 procent bovenop de 4 procent loonsverhoging komt die in januari is afgesproken. "We laten het nu over aan de leden."
Meer uit Financieel
DAMMAM (ANP/RTR) - Saudi-Arabië wil een nieuwe nationale budgetluchtvaartmaatschappij oprichten. De vliegmaatschappij moet in 2030 operationeel zijn en jaarlijks 10 miljoen passagiers vervoeren, melden staatsmedia.
56 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh heeft een overeenkomst met de Verenigde Staten getekend om de komende vijf jaar meer tarwe te importeren. Volgens ambtenaren wil Bangladesh hiermee proberen om de Amerikaanse importheffingen voor het land te verlagen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf ondernemersorganisaties en hoogspanningsnetbeheerder TenneT roepen de Tweede Kamer op snel maatregelen te nemen voor meer windenergie op zee en de verduurzaming van de industrie. Door de val van het kabinet is het risico volgens hen groot dat beslissingen hierover worden uitgesteld. Maar dan dreigt de energietransitie stil te vallen en de industrie naar het buitenland te vertrekken, waarschuwen ze.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De start-up van Elon Musk op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) gaat een app maken voor "kindvriendelijke" inhoud. Dit meldt Musk, de oprichter van xAI, op zijn socialemediaplatform X.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De naderende tyfoon Wipha heeft voor flinke verstoringen gezorgd in het vliegverkeer van en naar Hongkong. Ongeveer 500 vluchten zijn geschrapt en zo'n 400 vluchten moeten later zondag vertrekken of landen, meldt de luchthavenautoriteit van Hongkong. De vlucht die vanaf Schiphol gepland staat, lijkt volgens een woordvoerster van de luchthaven wel te vertrekken.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De Poolse luchtverkeersleiding heeft zaterdag enkele uren te maken gehad met een storing in het computersysteem waardoor het vliegverkeer in Polen werd ontregeld. Veiligheidsdiensten onderzoeken de storing in het systeem voor luchtverkeersmanagement waarbij ook wordt gekeken of er sprake is van sabotage, aldus de Poolse autoriteiten.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het grote Franse supermarktconcern Carrefour overweegt een verkoop van zijn Italiaanse tak. Dat meldden bronnen aan persbureau Bloomberg. Carrefour heeft bijna 1200 winkels in Italië, zoals grote supermarkten, gemakswinkels en groothandels. Italië is na Frankrijk, Brazilië, Spanje en België de grootste markt voor het bedrijf.
1 dag geleden