Overeenstemming bereikt met NS over deel nieuwe cao, meldt FNV
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV en NS hebben overeenstemming bereikt over een deel van een nieuwe cao, meldt FNV. De vakbond en NS zijn het onder meer eens geworden over een 1 procent hoger loon voor sommige werknemers en dat zij vanaf 1 januari volgend jaar nog eens 1 procent meer verdienen. Ook krijgen bepaalde medewerkers een eenmalige bonus, die kan oplopen tot 700 euro of 1500 euro bruto.
De nieuwe afspraken komen bovenop het eerder bereikte akkoord tussen de vakbond en NS. Dat akkoord werd vorige maand door te weinig FNV-leden gesteund. De vakbond en NS onderhandelden vervolgens verder en hebben volgens de bond nu dit nieuwe resultaat bereikt.
In het onderhandelingsakkoord van januari spraken NS en de vakbonden af dat werknemers onder meer een loonsverhoging krijgen van minstens 240 euro. Het personeel zou er met de overeenstemming volgens de bonden gemiddeld 6,6 procent op vooruitgaan. FNV sprak van een "redelijk" resultaat. Verder werd ook een resultaat bereikt over onder meer een reiskostenvergoeding en maaltijdvergoeding en een vrijstelling voor oudere werknemers voor nachtdiensten vanaf 2026.
Bovenop
Vakbondsleden stemmen binnenkort over het nieuwe resultaat. "Het is ons niet gelukt op alle gewenste onderwerpen een verbetering af te spreken, maar we denken dat deze verbeteringen zullen leiden tot een breder draagvlak onder onze leden en alle werknemers bij NS", meldt FNV in een brief aan de leden. De vakbond zegt verder dat leden het volledige onderhandelingsresultaat zo snel mogelijk toegestuurd krijgen.
Het is goed dat er nu een nieuw resultaat is met niet alleen de FNV, maar ook met andere vakbonden, zegt een woordvoerster van NS. Ze benadrukt dat de nu afgesproken salarisstijging van 1 procent bovenop de 4 procent loonsverhoging komt die in januari is afgesproken. "We laten het nu over aan de leden."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De overheidsplannen om meer te investeren in defensie voeren de druk op de bouwcapaciteit van Nederland verder op. Kazernes, opslagplaatsen en oefenterreinen dingen om dezelfde aannemers, ingenieurs en installateurs die ook nodig zijn voor woningbouw, uitbreiding van het stroomnet en onderhoud aan bruggen en wegen. Daarmee vergroot de opgave vanuit het ministerie van Defensie de druk op een toch al krappe arbeidsmarkt in de bouwsector, meldt ABN AMRO in een nieuw rapport.
22 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen donderdagochtend weer omhoog na de sterke daling een dag eerder door optimisme op de oliemarkt over de wapenstilstand in het Midden-Oosten. Maar nu lijkt er weer enige onzekerheid te zijn over het staakt-het-vuren, want de Straat van Hormuz blijft vrijwel volledig afgesloten door Iran. Daarnaast heeft Hezbollah raketten afgeschoten op Israël.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in februari minder besteed dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kromp de consumentenconsumptie met 0,5 procent op jaarbasis. De uitgaven aan diensten stegen een fractie, maar aan goederen werd minder besteed.
1 uur geledenDE MEERN (ANP) - Na een zwakke start is het aantal hypotheekaanvragen in het eerste kwartaal van dit jaar toch gestegen. Dat komt vooral door een sterke piek in de laatste weken van maart, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Volgens de organisatie kwamen in totaal ruim 146.800 aanvragen binnen, 3,3 procent meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
11 uur geleden