Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Overeenkomst China-VS stopt handelsoorlog niet'

'Overeenkomst China-VS stopt handelsoorlog niet'

PEKING (ANP/RTR) - De ondertekening van de fase 1-handelsovereenkomst door China en de Verenigde Staten later deze week maakt geen einde aan de handelsoorlog tussen de economische grootmachten. Daarvoor waarschuwt vicepresident Myron Brilliant van de Amerikaanse Kamer van Koophandel.

Volgens Brilliant, die een toelichting gaf in Peking, geldt voor beide kampen dat er een zucht van opluchting zal zijn geweest. Maar hij voegde daar direct aan toe dat het belangrijk is dat beide landen blijk geven van de noodzaak om vooruitgang te boeken in de fase 2-onderhandelingen.

Hij wees er onder meer op dat er nog geen structurele oplossingen bestaan voor bepaalde "kernkwesties". Brilliant noemde als voorbeeld de Chinese subsidies voor staatsbedrijven en industrieel beleid dat zorgt voor een ongelijk speelveld. Verder hielden de VS ook nog eens 370 miljard dollar aan heffingen op Chinese goederen in stand.

Sceptici vragen zich af of de fase 1-deal stand zal houden. Ze wijzen dan op de grote hoeveelheid landbouwproducten die China zou moeten importeren uit de VS als onderdeel van de overeenkomst.

Meer uit Financieel

OpenAI zoekt minder geld na uitverkoop AI-aandelen, schrijft FT

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

13 minuten geleden
Apple haalt Nvidia in als meest waardevolle bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.

12 uur geleden
Chipfabrikant Intel keldert op Wall Street na zwakke verwachting

NEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.

13 uur geleden
Medeoprichter Binance vraagt Musk niet te trollen na cryptohack

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.

13 uur geleden
Onderzoek in VK naar Meta om nieuwe voorwaarden voor media

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.

14 uur geleden
Volkswagen pauzeert ontwikkeling elektrische Golf om besparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.

16 uur geleden
Universal Music Group wint in lagere AEX-index na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.

16 uur geleden