'Overeenkomst China-VS stopt handelsoorlog niet'
PEKING (ANP/RTR) - De ondertekening van de fase 1-handelsovereenkomst door China en de Verenigde Staten later deze week maakt geen einde aan de handelsoorlog tussen de economische grootmachten. Daarvoor waarschuwt vicepresident Myron Brilliant van de Amerikaanse Kamer van Koophandel.
Volgens Brilliant, die een toelichting gaf in Peking, geldt voor beide kampen dat er een zucht van opluchting zal zijn geweest. Maar hij voegde daar direct aan toe dat het belangrijk is dat beide landen blijk geven van de noodzaak om vooruitgang te boeken in de fase 2-onderhandelingen.
Hij wees er onder meer op dat er nog geen structurele oplossingen bestaan voor bepaalde "kernkwesties". Brilliant noemde als voorbeeld de Chinese subsidies voor staatsbedrijven en industrieel beleid dat zorgt voor een ongelijk speelveld. Verder hielden de VS ook nog eens 370 miljard dollar aan heffingen op Chinese goederen in stand.
Sceptici vragen zich af of de fase 1-deal stand zal houden. Ze wijzen dan op de grote hoeveelheid landbouwproducten die China zou moeten importeren uit de VS als onderdeel van de overeenkomst.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Steeds meer huishoudens in Nederland komen moeilijk rond. Dat meldt voorlichtingsinstituut Nibud na onderzoek onder ruim 2500 Nederlanders. Ook maken steeds meer mensen zich vrijwel altijd zorgen over hun financiƫle situatie.
3 uur geleden