Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Overdracht Taghi aan Nederland was zelfstandig besluit Dubai'

'Overdracht Taghi aan Nederland was zelfstandig besluit Dubai'

AMSTERDAM (ANP) - De autoriteiten van Dubai hebben in december zelfstandig besloten Ridouan Taghi aan Nederland over te dragen. De overdracht vond daags na de arrestatie op 16 december van Taghi plaats. Speciale eenheden van de Nederlandse politie zijn naar Dubai gevlogen om hem op te halen. Taghi is op 19 december met een gecharterd vliegtuig naar Nederland overgebracht en vastgezet in de extra beveiligde gevangenis in Vught.

Taghi's advocaat Inez Weski heeft eerder al geprotesteerd over de gang van zaken rond de overdracht van Taghi van Dubai aan Nederland. Volgens Weski is er sprake geweest van een "verkapte uitlevering" en zelfs van "ontvoering". Het Openbaar Ministerie vermoedt dat de raadsvrouw de rechter zal vragen de strafvervolging ongeldig te verklaren.

Op een inleidende zitting vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp betoogde het OM dat de overdracht van Taghi is geschied nog voordat Nederland een formeel uitleveringsverzoek kon indienen. De overname gebeurde op uitdrukkelijk verzoek van Dubai, aldus het OM. Volgens justitie zijn er geen rechtsregels of verdragsbepalingen geschonden met de overdracht.

Allesbehalve eerlijk

Weski betwist dat en meent dat de Nederlandse justitie allesbehalve eerlijk is geweest over de gang van zaken rond de arrestatie en overdracht van Taghi. Van de verslaglegging van een en ander zou maar heel weinig kloppen. Taghi zou bij of na zijn arrestatie flink zijn mishandeld. Hij zou nauwelijks hebben kunnen lopen en diverse verwondingen en zwellingen hebben opgelopen. Een oog zou zijn dichtgeslagen. Weski zei dat het gezicht van haar cliënt "onherkenbaar was geworden".

Weski zegt dat zij eigen onderzoek doet naar de arrestatie en overdracht aan Nederland. De resultaten daarvan wil zij presenteren bij de rechter-commissaris.

Taghi wordt ervan verdacht dat hij een bende heeft geleid die een reeks liquidaties heeft gepleegd.

Meer uit Binnenland

Schoof: beperkingen leger Oekraïne raken ook Europese veiligheid

JOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."

4 uur geleden
Schrijver Frank van Pamelen winnaar prominenten bij Groot Dictee

DEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.

4 uur geleden
Jonge slachtoffers toeslagenschandaal demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".

4 uur geleden
Vanaf zondagmiddag code geel in het noorden om mogelijke gladheid

DE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.

5 uur geleden
Defensie treedt op tegen drones boven vliegbasis Volkel

VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.

5 uur geleden
IJsbaan Winterswijk na drie uur schaatspret gesloten

WINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.

5 uur geleden
Verdachte van valse bommelding in trein bij Hilversum nog vast

HILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.

7 uur geleden