'Overdracht Taghi aan Nederland was zelfstandig besluit Dubai'
AMSTERDAM (ANP) - De autoriteiten van Dubai hebben in december zelfstandig besloten Ridouan Taghi aan Nederland over te dragen. De overdracht vond daags na de arrestatie op 16 december van Taghi plaats. Speciale eenheden van de Nederlandse politie zijn naar Dubai gevlogen om hem op te halen. Taghi is op 19 december met een gecharterd vliegtuig naar Nederland overgebracht en vastgezet in de extra beveiligde gevangenis in Vught.
Taghi's advocaat Inez Weski heeft eerder al geprotesteerd over de gang van zaken rond de overdracht van Taghi van Dubai aan Nederland. Volgens Weski is er sprake geweest van een "verkapte uitlevering" en zelfs van "ontvoering". Het Openbaar Ministerie vermoedt dat de raadsvrouw de rechter zal vragen de strafvervolging ongeldig te verklaren.
Op een inleidende zitting vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp betoogde het OM dat de overdracht van Taghi is geschied nog voordat Nederland een formeel uitleveringsverzoek kon indienen. De overname gebeurde op uitdrukkelijk verzoek van Dubai, aldus het OM. Volgens justitie zijn er geen rechtsregels of verdragsbepalingen geschonden met de overdracht.
Allesbehalve eerlijk
Weski betwist dat en meent dat de Nederlandse justitie allesbehalve eerlijk is geweest over de gang van zaken rond de arrestatie en overdracht van Taghi. Van de verslaglegging van een en ander zou maar heel weinig kloppen. Taghi zou bij of na zijn arrestatie flink zijn mishandeld. Hij zou nauwelijks hebben kunnen lopen en diverse verwondingen en zwellingen hebben opgelopen. Een oog zou zijn dichtgeslagen. Weski zei dat het gezicht van haar cliënt "onherkenbaar was geworden".
Weski zegt dat zij eigen onderzoek doet naar de arrestatie en overdracht aan Nederland. De resultaten daarvan wil zij presenteren bij de rechter-commissaris.
Taghi wordt ervan verdacht dat hij een bende heeft geleid die een reeks liquidaties heeft gepleegd.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
3 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
58 minuten geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
59 minuten geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden