'Overdracht Taghi aan Nederland was zelfstandig besluit Dubai'
AMSTERDAM (ANP) - De autoriteiten van Dubai hebben in december zelfstandig besloten Ridouan Taghi aan Nederland over te dragen. De overdracht vond daags na de arrestatie op 16 december van Taghi plaats. Speciale eenheden van de Nederlandse politie zijn naar Dubai gevlogen om hem op te halen. Taghi is op 19 december met een gecharterd vliegtuig naar Nederland overgebracht en vastgezet in de extra beveiligde gevangenis in Vught.
Taghi's advocaat Inez Weski heeft eerder al geprotesteerd over de gang van zaken rond de overdracht van Taghi van Dubai aan Nederland. Volgens Weski is er sprake geweest van een "verkapte uitlevering" en zelfs van "ontvoering". Het Openbaar Ministerie vermoedt dat de raadsvrouw de rechter zal vragen de strafvervolging ongeldig te verklaren.
Op een inleidende zitting vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp betoogde het OM dat de overdracht van Taghi is geschied nog voordat Nederland een formeel uitleveringsverzoek kon indienen. De overname gebeurde op uitdrukkelijk verzoek van Dubai, aldus het OM. Volgens justitie zijn er geen rechtsregels of verdragsbepalingen geschonden met de overdracht.
Allesbehalve eerlijk
Weski betwist dat en meent dat de Nederlandse justitie allesbehalve eerlijk is geweest over de gang van zaken rond de arrestatie en overdracht van Taghi. Van de verslaglegging van een en ander zou maar heel weinig kloppen. Taghi zou bij of na zijn arrestatie flink zijn mishandeld. Hij zou nauwelijks hebben kunnen lopen en diverse verwondingen en zwellingen hebben opgelopen. Een oog zou zijn dichtgeslagen. Weski zei dat het gezicht van haar cliënt "onherkenbaar was geworden".
Weski zegt dat zij eigen onderzoek doet naar de arrestatie en overdracht aan Nederland. De resultaten daarvan wil zij presenteren bij de rechter-commissaris.
Taghi wordt ervan verdacht dat hij een bende heeft geleid die een reeks liquidaties heeft gepleegd.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er geen speciale spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek en tussen Groningen en Warffum. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
25 minuten geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland en Drenthe rijden maandagochtend geen bussen van Qbuzz vanwege de verwachte gladheid. In Friesland blijven de bussen in elk geval tot 10.00 uur binnen, in Groningen en Drenthe tot zeker 12.00 uur. Op de Friese Waddeneilanden rijden de bussen wel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht worden maandag weer in de collegezaal verwacht. Het onderwijs vindt dan weer op locatie plaats. Tentamens gaan ook door.
4 uur geleden