Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ov klaar om reizigers zonder mondkapje weer te ontvangen

Ov klaar om reizigers zonder mondkapje weer te ontvangen

UTRECHT (ANP) - Het openbaar vervoer is er klaar voor om reizigers zonder mondkapje weer te mogen verwelkomen. Koepelorganisatie OV-NL hoopt dat met het vervallen van de mondkapjesplicht de laatste drempel is weggehaald en dat reizigers hun weg weer terugvinden naar het openbaar vervoer. "We willen graag dat mensen weer gaan ervaren hoe prettig en verantwoord het is om met het ov te reizen", aldus voorzitter van OV-NL Gerrit Spijksma.

De koepelorganisatie benadrukt dat het advies blijft om zoveel mogelijk de spits en drukte te mijden. Reizigers worden daarom nog altijd aangeraden om zoveel mogelijk op rustige tijden te reizen.

De Nederlandse Spoorwegen hebben uitgekeken naar het moment dat de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer zou vervallen. President-directeur Marjan Rintel laat weten dat de NS er klaar voor is om alle reizigers voor het eerst in bijna twee jaar zonder mondkapje te ontvangen. "Goed om jullie weer te zien!", laat Rintel weten.

Het is vanaf 23 maart niet meer verplicht om een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer, liet zorgminister Ernst Kuipers dinsdag weten. Wel geldt er nog steeds een advies om een mondkapje in het ov te dragen, bijvoorbeeld op drukke momenten.

Meer uit Binnenland

Laatste tickets Nijmeegse Vierdaagse uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - De 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse is uitverkocht. Voor de tweede inschrijfperiode, die maandag om 10.00 uur begon, waren nog 2362 startbewijzen beschikbaar. In totaal waren er 47.000 kaarten te vergeven.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel blijft boven de limiet

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA slaagt er niet in om het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel onder de grens van 2000 te krijgen. Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel mensen in het complex. Dat is nu twee weken achter elkaar het geval, de langste periode sinds november.

2 uur geleden
Verdachte serie moorden in Rotterdam voor het eerst in rechtbank

ROTTERDAM (ANP) - Sendric S. (25), verdacht van het plegen van drie moorden in het Rotterdamse stadsdeel IJsselmonde, is maandag voor het eerst verschenen op een openbare rechtszitting in zijn zaak. Dat was op verzoek van de rechtbank. "Het gaat goed hoor met mij", antwoordde hij op een vraag van de rechter. Naast de moorden wordt S. verdacht van verboden wapenbezit en een poging tot doodslag in juni 2024.

2 uur geleden
Scholieren krijgen les over gevaren van sexting en sociale media

AMSTERDAM (ANP) - Tienduizenden middelbare scholieren krijgen de komende week les over online seksualiteit en over sexting, waarbij jongeren seksueel getinte foto's en berichten naar elkaar sturen. De jaarlijkse Week van de Liefde gaat ook over de invloed van sociale media op het zelfbeeld van jongeren. Zeker 350 middelbare scholen doen mee. Volgens organisator Soa Aids Nederland is dat een record.

7 uur geleden
Ook maandagochtend plaatselijk dichte mist in noordwesten

DE BILT (ANP) - In Noord-Holland en het westelijke Waddengebied komt ook maandagochtend plaatselijk weer dichte mist voor. Zaterdag en zondag gaf het KNMI ook al code geel af voor dichte mist in het midden en noorden van het land. Die waarschuwing blijft voor het noordwesten tot zeker maandagochtend 08.00 uur van kracht.

12 uur geleden
Man gewond geraakt bij steekpartij in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Op de Quinten Matsyslaan in Eindhoven heeft zondagavond een steekpartij plaatsgevonden. Daarbij raakte een jongeman gewond aan zijn been. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X. Rond 23.40 uur kwam er een melding binnen van de steekpartij.

12 uur geleden
Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

19 uur geleden