Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ov klaar om reizigers zonder mondkapje weer te ontvangen

Ov klaar om reizigers zonder mondkapje weer te ontvangen

UTRECHT (ANP) - Het openbaar vervoer is er klaar voor om reizigers zonder mondkapje weer te mogen verwelkomen. Koepelorganisatie OV-NL hoopt dat met het vervallen van de mondkapjesplicht de laatste drempel is weggehaald en dat reizigers hun weg weer terugvinden naar het openbaar vervoer. "We willen graag dat mensen weer gaan ervaren hoe prettig en verantwoord het is om met het ov te reizen", aldus voorzitter van OV-NL Gerrit Spijksma.

De koepelorganisatie benadrukt dat het advies blijft om zoveel mogelijk de spits en drukte te mijden. Reizigers worden daarom nog altijd aangeraden om zoveel mogelijk op rustige tijden te reizen.

De Nederlandse Spoorwegen hebben uitgekeken naar het moment dat de mondkapjesplicht in het openbaar vervoer zou vervallen. President-directeur Marjan Rintel laat weten dat de NS er klaar voor is om alle reizigers voor het eerst in bijna twee jaar zonder mondkapje te ontvangen. "Goed om jullie weer te zien!", laat Rintel weten.

Het is vanaf 23 maart niet meer verplicht om een mondkapje te dragen in het openbaar vervoer, liet zorgminister Ernst Kuipers dinsdag weten. Wel geldt er nog steeds een advies om een mondkapje in het ov te dragen, bijvoorbeeld op drukke momenten.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

9 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

10 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

10 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

11 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

13 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

14 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

14 uur geleden