Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehands ziet voortekenen van komst pandajong

Ouwehands ziet voortekenen van komst pandajong

RHENEN (ANP) - Er zijn hoopvolle voortekenen dat reuzenpanda Wu Wen in Ouwehands Dierenpark in verwachting is. De beer is zich aan het nestelen in het kraamhol in het pandahok en dat is nog nooit eerder gebeurd. Bovendien stijgt de hormoonspiegel in de urine van de panda nog steeds. Dat is een goed teken volgens de verzorgers van de panda in de Rhenense dierentuin.

Panda's Wu Wen en Xing Ya zijn sinds 2017 in Nederland. In januari van dit jaar hebben de beren voor het eerst gepaard. Het is heel moeilijk om vast te stellen of er een bevruchting heeft plaatsgehad, zeggen de pandaverzorgers. De duur van de zwangerschap varieert enorm, omdat een reuzenpanda zelf de geboorte kan uitstellen. Ook komt schijnzwangerschap voor. En een pandajong is bij de geboorte piepklein, zodat aan de buik van de moederpanda van de buitenkant niets te zien is.

Wu Wen vertoonde vorig jaar ook gedrag van een schijnzwangerschap volgens Ouwehands Dierenpark. Nieuw is dit jaar dat de beer een nest van bamboe aan het bouwen is. Ze verblijft, eet en slaapt steeds vaker in het kraamhol. Eerder meldde de dierentuin al dat een eventuele geboorte op zijn vroegst in april of mei te verwachten is.

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

50 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

4 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

10 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

12 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

18 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

20 uur geleden