Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehands ziet voortekenen van komst pandajong

Ouwehands ziet voortekenen van komst pandajong

RHENEN (ANP) - Er zijn hoopvolle voortekenen dat reuzenpanda Wu Wen in Ouwehands Dierenpark in verwachting is. De beer is zich aan het nestelen in het kraamhol in het pandahok en dat is nog nooit eerder gebeurd. Bovendien stijgt de hormoonspiegel in de urine van de panda nog steeds. Dat is een goed teken volgens de verzorgers van de panda in de Rhenense dierentuin.

Panda's Wu Wen en Xing Ya zijn sinds 2017 in Nederland. In januari van dit jaar hebben de beren voor het eerst gepaard. Het is heel moeilijk om vast te stellen of er een bevruchting heeft plaatsgehad, zeggen de pandaverzorgers. De duur van de zwangerschap varieert enorm, omdat een reuzenpanda zelf de geboorte kan uitstellen. Ook komt schijnzwangerschap voor. En een pandajong is bij de geboorte piepklein, zodat aan de buik van de moederpanda van de buitenkant niets te zien is.

Wu Wen vertoonde vorig jaar ook gedrag van een schijnzwangerschap volgens Ouwehands Dierenpark. Nieuw is dit jaar dat de beer een nest van bamboe aan het bouwen is. Ze verblijft, eet en slaapt steeds vaker in het kraamhol. Eerder meldde de dierentuin al dat een eventuele geboorte op zijn vroegst in april of mei te verwachten is.

Meer uit Binnenland

EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

1 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

2 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

3 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

3 uur geleden
Vernielingen bij Britse ambassade Den Haag om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.

5 uur geleden
Winteropvang voor daklozen in grote steden open vanwege kou

DEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.

5 uur geleden
Vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk onderschept

DEN HAAG (ANP) - Rechercheurs hebben vorige week meer dan 18.000 kilo vuurwerk in beslag genomen. Dat is de grootste hoeveelheid van deze eindejaarsperiode en meer dan in de drie voorgaande weken bij elkaar.

5 uur geleden