
Ouwehands Dierenpark verliest mandril en giraffe
RHENEN (ANP) - Ouwehands Dierenpark in Rhenen heeft afscheid moeten nemen van een mandril en een giraffe. De mandril was al 29 jaar oud en de giraffe woonde vijftien jaar in de dierentuin. Een dierenarts heeft beide dieren laten inslapen omdat ze te veel pijn hadden, maakt de dierentuin op Facebook bekend.
Mandril Valentino kon deze week ineens bijna niet meer lopen en zonderde zich af van de groep. Het was al bekend dat de aap artrose in de ruggenwervels had. Het dier had volgens de verzorgers zichtbaar pijn en pijnstillers hielpen niet genoeg. Giraffe Zeus ging steeds slechter lopen en had hoefproblemen. Ook deze dierentuinbewoner ging hard achteruit omdat de pijnmedicatie niet meer werkte.
In het wild zouden deze dieren het veel minder lang volgehouden hebben, aldus de dierentuin. Ze kunnen dan hun groep niet bijhouden, krijgen niet genoeg eten en vallen snel ten prooi aan een roofdier.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gerard Cox is ongeneeslijk ziek, laat hij zaterdag in een interview met het AD weten. Er is uitgezaaide slokdarmkanker bij de 85-jarige zanger geconstateerd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben bij het Indisch Monument in Den Haag stilgestaan bij het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Tijdens de jaarlijkse nationale herdenking zijn alle slachtoffers van de oorlog tegen Japan en de Japanse bezetting herdacht. Vrijdag precies tachtig jaar geleden kwam een einde aan de oorlog met de overgave van Japan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Herdenken is nooit gemakkelijk en kan nooit gratuit zijn", zei koning Willem-Alexander vrijdag bij de herdenking van de Japanse capitulatie bij het Indisch Monument in Den Haag. "Samen herdenken betekent ook samen nadenken over moeilijke en confronterende vragen."
14 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De politie heeft donderdag een 24-jarige man aangehouden in Badhoevedorp. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van een terroristisch misdrijf, wapenbezit en het vervaardigen van (onderdelen van) wapens en munitie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de rechtbank in Amsterdam is vrijdagmiddag een kort geding, aangespannen door de organisatoren van een protest tegen het geweld in Gaza. Onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten willen protesteren op de Dam, maar dat mag volgens hen niet van de gemeente.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Volksgezondheid Daniëlle Jansen roept vrouwen op om mee te blijven doen aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker, ondanks het grote datalek bij Clinical Diagnostics in Rijswijk. "Het gaat om de eigen gezondheid van vrouwen, dus doe toch mee aan het bevolkingsonderzoek."
20 uur geleden