Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehand wil lijsttrekker Partij voor de Dieren worden

Ouwehand wil lijsttrekker Partij voor de Dieren worden

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand wil lijsttrekker worden voor de Partij voor de Dieren. Eerder op de dag meldde het partijbestuur haar niet meer voor te dragen als lijsttrekker omdat het "signalen en informatie" heeft ontvangen die wijzen op schendingen van integriteit.

De partijleider schrijft in een verklaring dat "tot vandaag nooit enige melding van een integriteitsschending tegen mij bij mij (is) binnengekomen". Wel heeft ze vrijdag een brief aan het bestuur geschreven waarin ze naar eigen zeggen "forse" kritiek uit over het uitblijven van professionalisering en democratisering van de partij.

'Steeds tegengewerkt'

"Ik vind het moeilijk om het een los te zien van het ander. Ik wil me met hart en ziel inzetten als lijsttrekker voor de Partij voor de Dieren", eindigt ze de verklaring.

In de bewuste brief aan het partijbestuur haalt Ouwehand scherp uit. Ze schrijft daarin dat ze steeds wordt tegengewerkt bij de professionalisering en democratisering van de partij. Het bestuur neemt volgens haar "steevast een afwijzende houding" aan bij vragen, oproepen of voorstellen.

Burn-out

Het bestuur heeft volgens Ouwehand "een hardnekkige neiging (...) om zich iedere keer weer te laten leiden door de oprichters" van de partij. Onder anderen Marianne Thieme en Eerste Kamerlid Niko Koffeman begonnen de partij in 2002. Er moet een bestuur komen dat "een onafhankelijke positie" inneemt ten opzichte van de oprichters.

Ze zegt dat haar eigen gezondheid lijdt onder het conflict met het bestuur en dat het "een niet te onderschatten factor" is geweest toen ze ziek werd. Ouwehand zat vorig jaar lang thuis met burn-outklachten, maar keerde in februari terug in de Kamer.

Wolswinkel

Ouwehand zegt dat haar "wanhoop" groot is omdat er niks met haar plannen en voorstellen gebeurd. De partij moet veranderen want "zonder deze cruciale stappen kan ik niet door als lijsttrekker en fractievoorzitter".

Een paar jaar geleden was er ook al een crisis in de partij over democratisering. In oktober 2019 moest partijvoorzitter Sebastiaan Wolswinkel - die tegen de zin van Thieme en Koffeman was gekozen - weg omdat hij de partij zou hebben geschaad met zijn optreden in de media en door zich niet te houden aan bestuursbesluiten. Wolswinkel pleitte voor meer transparantie en interne discussie over de koers van de partij.

Meer uit Politiek

Amsterdam: mogelijke versoepeling huurregels slecht doordacht

AMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).

14 uur geleden
Kabinet stelt nationaal crisisplan olie in werking

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.

15 uur geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

1 dag geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

1 dag geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

1 dag geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

1 dag geleden
Jetten: wegstemmen asielwetten in senaat zou gemiste kans zijn

DEN HAAG (ANP) - Het zou een "gemiste kans" zijn als de twee strenge asielwetten komende dinsdag worden weggestemd in de Eerste Kamer, vindt Rob Jetten. Tijdens zijn wekelijkse persconferentie zei de minister-president dat de wetten "de snelste weg zijn" om het aantal asielzoekers omlaag te krijgen, zoals zijn kabinet beoogt. Dat terwijl zijn eigen partij D66 neigt naar een tegenstem.

1 dag geleden