Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehand wil lijsttrekker Partij voor de Dieren worden

Ouwehand wil lijsttrekker Partij voor de Dieren worden

AMSTERDAM (ANP) - Esther Ouwehand wil als lijsttrekker voor de Partij voor de Dieren de Tweede Kamerverkiezingen van volgend jaar in. Ze nam in de Kamer het stokje afgelopen najaar al over van boegbeeld Marianne Thieme, maar wil nu ook als nummer 1 de verkiezingscampagne in.

Ouwehand vroeg het vertrouwen van de achterban zondag op het congres van de partij in Amsterdam. Op een volgend verkiezingscongres kunnen de leden haar op het schild hijsen, als zich geen tegenkandidaat aandient die meer in de smaak valt.

Toen Ouwehand in de herfst Thieme opvolgde als fractievoorzitter aarzelde ze nog om zich al als lijsttrekker op te werpen. De partij duidde haar al wel als 'partijleider' aan.

Winnende koers

Onder leiding van Thiemes jarenlange nummer 2 verlegt de Partij voor de Dieren niet plots de koers, herhaalde Ouwehand nog maar eens. "We hebben een heel duidelijke koers en dat is een winnende koers. Daar gaan we gewoon mee door."

Dat een kwart van de leden op het congres zijn afkeuring uitsprak over het optreden van het partijbestuur tegen ex-voorzitter Sebastiaan Wolswinkel, heeft Ouwehand niet laten schrikken. Het is nu eenmaal een lastige en onbevredigende kwestie, meent ze. Ouwehand en het bestuur gaan ook de komende tijd met ontevreden leden in gesprek. "De partij ontwikkelt zich mee met de groei die we doormaken", zegt ze.

Meer uit Politiek

Brekelmans: komende dagen werken om situatie te bedaren

DEN HAAG (ANP) - De komende dagen zijn alle diplomatieke inspanningen erop gericht om "de boel weer enigszins tot bedaren te brengen en weer op een constructief pad te komen" met de Verenigde Staten, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) in de Tweede Kamer. Dat is volgens hem in het belang van zowel de VS als de EU.

15 uur geleden
Klaver is 'blij dat rechts verder versplintert'

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver is na het vertrek van zeven PVV'ers "blij dat rechts verder versplintert". Volgens hem is nu "de rotzooi op rechts compleet".

15 uur geleden
Bontenbal noemt PVV met 19 zetels 'nog steeds stevige oppositie'

DEN HAAG (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat de PVV met negentien zetels nog steeds een "stevige oppositiepartij" is. Hij weet nog niet of er kan worden samengewerkt met de zeven leden die uit de PVV-fractie zijn gestapt. "We moeten eerst kijken wat ze gaan doen."

15 uur geleden
Heutink: onvrede vertrekkende PVV'ers sluimerde al langer

DEN HAAG (ANP) - Volgens Hidde Heutink, die met zes anderen de PVV-fractie heeft verlaten, zat het vertrek er al langer aan te komen. Hij bevestigt dat de onvrede onder de zeven afsplitsers al langer sluimerde: "We zijn niet over één nacht ijs gegaan." Hij kan niet zeggen hoe lang het ongenoegen al speelde.

15 uur geleden
Jetten ziet kansen voor samenwerking met opgestapte PVV'ers

DEN HAAG (ANP) - De komst van een nieuwe fractie die "constructief wil samenwerken, biedt kansen" voor D66-leider Rob Jetten. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat zeven PVV-Kamerleden zich afsplitsen.

16 uur geleden
Voorlopig blijven provinciale PVV'ers Wilders trouw

DEN HAAG (ANP) - Voorlopig blijven vertegenwoordigers van de PVV in de provincies Geert Wilders trouw. In de Tweede Kamer besloten zeven PVV'ers dinsdag de fractie te verlaten, maar in de Provinciale Staten hebben nog geen volksvertegenwoordigers zich afgescheiden. PVV'ers uit in ieder geval Zuid-Holland, Overijssel, Zeeland, Limburg en Drenthe zeggen bij de partij van Wilders te blijven.

16 uur geleden
Zeven PVV'ers gaan verder in nieuwe fractie

DEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die de PVV dinsdag hebben verlaten, starten samen een nieuwe fractie. In een gezamenlijk persbericht hebben ze kritiek op de koers van de PVV.

18 uur geleden