Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehand: VVD geeft migranten de schuld van zelfgemaakte crises

Ouwehand: VVD geeft migranten de schuld van zelfgemaakte crises

DEN HAAG (ANP) - De VVD van Dilan Yeşilgöz polariseert, vindt Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren), door migranten de schuld te geven van alles wat misgaat in Nederland. Die crises - bijvoorbeeld op het gebied van woningbouw of asiel - zijn bovendien zelf veroorzaakt door de VVD, zegt Ouwehand in het NOS-verkiezingsdebat.

De afgelopen dertien jaar was de VVD aan de macht, totdat het kabinet aan het begin van de zomer viel over de asielcrisis. "Weet je wat goed werkt?" parodieert Ouwehand de VVD: "Als we daar asielzoekers de schuld van gaan geven. Hoppakee, verkiezingen!"

"In plaats van problemen op te lossen speel je mensen tegen elkaar uit", verwijt zij Yeşilgöz. Die verweert zich dat het juist tijd is voor "echte oplossingen, en geen droombeelden". Yeşilgöz vindt de instroom naar Nederland veel te hoog, "en politici blijven negeren dat dat een feit is".

Eerder in het NOS-debat ging het ook al over "zondebokkenpolitiek", zoals Volt-leider Laurens Dassen het noemde. Ook hij haalde fel uit naar conservatieve partijen, die volgens hem ten onrechte migranten de schuld geven van problemen in Nederland.

Meer uit Politiek

Noorden vraagt JA21 af te zien van wet over openhouden gasputten

GRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.

21 minuten geleden
Klaver wil deze week onderhandelen met Jetten over belastingplan

AMSTERDAM (ANP) - PRO-partijleider Jesse Klaver heeft premier Rob Jetten uitgenodigd om komende week te onderhandelen over het belastingplan. Op een partijbijeenkomst in Amsterdam hekelt hij dat er nog altijd geen zicht is op een meerderheid voor dat pakket aan belastingen. "Als het kabinet stilvalt, moet het initiatief van ons komen."

21 uur geleden
Nederland loopt weg bij IMF-vergadering om Russische speech

BANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.

2 dagen geleden
Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

2 dagen geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

2 dagen geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

2 dagen geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

3 dagen geleden