Ouwehand: VVD geeft migranten de schuld van zelfgemaakte crises
DEN HAAG (ANP) - De VVD van Dilan Yeşilgöz polariseert, vindt Esther Ouwehand (Partij voor de Dieren), door migranten de schuld te geven van alles wat misgaat in Nederland. Die crises - bijvoorbeeld op het gebied van woningbouw of asiel - zijn bovendien zelf veroorzaakt door de VVD, zegt Ouwehand in het NOS-verkiezingsdebat.
De afgelopen dertien jaar was de VVD aan de macht, totdat het kabinet aan het begin van de zomer viel over de asielcrisis. "Weet je wat goed werkt?" parodieert Ouwehand de VVD: "Als we daar asielzoekers de schuld van gaan geven. Hoppakee, verkiezingen!"
"In plaats van problemen op te lossen speel je mensen tegen elkaar uit", verwijt zij Yeşilgöz. Die verweert zich dat het juist tijd is voor "echte oplossingen, en geen droombeelden". Yeşilgöz vindt de instroom naar Nederland veel te hoog, "en politici blijven negeren dat dat een feit is".
Eerder in het NOS-debat ging het ook al over "zondebokkenpolitiek", zoals Volt-leider Laurens Dassen het noemde. Ook hij haalde fel uit naar conservatieve partijen, die volgens hem ten onrechte migranten de schuld geven van problemen in Nederland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het bedrag voor beveiliging van Joodse gebouwen en instellingen wordt voor 2026 met 700.000 euro verhoogd tot 2 miljoen euro. Minister David van Weel van Justitie en Veiligheid maakte dit bekend in een debat over onveiligheid van de Joodse gemeenschap in Nederland.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-leider Mirjam Bikker wil dat de Nederlandse overheid betaalt voor de beveiliging van Joodse instellingen en gebouwen. Nu moeten die organisaties dat nog zelf betalen, maar volgens Bikker is veiligheid een kerntaak van de overheid. Ze noemt de situatie schrijnend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-premier Rob Jetten heeft "boven op" de asielwetten gezeten, vindt D66-fractieleider Jan Paternotte. "Ik denk dat hij juist enorm zijn best heeft gedaan in zijn rol als premier," zegt hij in reactie op verwijten jegens Jetten van met name rechtse partijen zoals PVV en JA21.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geert Wilders (PVV) weigert verantwoordelijkheid te nemen voor het verwerpen van de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer. Zijn partij maakte vorige week een draai in de Eerste Kamer en besloot tegen een aanpassing van de wet te stemmen, waardoor uiteindelijk CDA en SGP de wet niet meer steunden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter in de Tweede Kamer Ruben Brekelmans is "verbijsterd" over het stemgedrag van met name D66 in de senaat over de strenge asielwetten. De partij zocht volgens hem naar redenen om tegen te stemmen. "Ik heb daar geen woorden voor."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig PVV-parlementariër Gidi Markuszower is woedend op zijn oude partij omdat die met haar stemgedrag in de Eerste Kamer de strenge asielwetten van de eigen ex-minister Marjolein Faber heeft laten stranden. Hij spreekt van "politiek theater" en noemt de gang van zaken "schandalig".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV geeft D66 de schuld dat de asielnoodmaatregelenwet dinsdag geen meerderheid kreeg in de Eerste Kamer. Die wet sneuvelde, omdat een aanpassing die hulp aan illegalen niet langer strafbaar maakt het ook niet haalde. Die was nodig voor het CDA en de SGP om de wet aan een meerderheid te helpen.
7 uur geleden