Ouwehand: PvdD-plannen voor kleinere veestapel kosten 26 miljard
DEN HAAG (ANP) - Het gaat 26 miljard euro kosten om de Nederlandse veehouderij met 75 procent te laten krimpen, zegt Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand maandagavond in het tv-programma Op1. Van dat geld kunnen boeren hun bedrijf "omschakelen", zodat de veestapel binnen vier jaar met ongeveer 480 miljoen dieren afneemt.
De PvdD pleit voor zo'n afname in haar verkiezingsprogramma. Ouwehand wil die afname binnen vier jaar realiseren, hoewel onderzoeksbureau Ecorys, dat de plannen doorrekende, hier tien jaar voor had gerekend. Ook wil ze subsidies voor veehouderijen, ter waarde van 800 miljoen euro per jaar, stopzetten en dat geld gebruiken om boeren te helpen omschakelen.
Presentator Hugo Logtenberg was niet overtuigd. Volgens hem kan ze nog geen begin maken met 26 miljard euro, zeker niet "als u weet wat het uitkopen van een paar varkensboeren al kost". Ouwehand wil niet langer "doormodderen", maar er liever snel werk van maken omdat dit volgens haar op de langere termijn geld scheelt.
Ook andere partijen willen een kleinere veestapel. GroenLinks bepleitte maandag een halvering voor 2030. Vorig jaar riep D66-er Tjeerd de Groot ook al op tot een halvering, om zo de stikstofcrisis te beteugelen. Zijn uitspraken leidden tot massale protesten van boeren, onder meer op het Malieveld in Den Haag en bij verschillende provinciehuizen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
2 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
5 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
7 uur geleden