Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehand: PvdD-plannen voor kleinere veestapel kosten 26 miljard

Ouwehand: PvdD-plannen voor kleinere veestapel kosten 26 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het gaat 26 miljard euro kosten om de Nederlandse veehouderij met 75 procent te laten krimpen, zegt Partij voor de Dieren-leider Esther Ouwehand maandagavond in het tv-programma Op1. Van dat geld kunnen boeren hun bedrijf "omschakelen", zodat de veestapel binnen vier jaar met ongeveer 480 miljoen dieren afneemt.

De PvdD pleit voor zo'n afname in haar verkiezingsprogramma. Ouwehand wil die afname binnen vier jaar realiseren, hoewel onderzoeksbureau Ecorys, dat de plannen doorrekende, hier tien jaar voor had gerekend. Ook wil ze subsidies voor veehouderijen, ter waarde van 800 miljoen euro per jaar, stopzetten en dat geld gebruiken om boeren te helpen omschakelen.

Presentator Hugo Logtenberg was niet overtuigd. Volgens hem kan ze nog geen begin maken met 26 miljard euro, zeker niet "als u weet wat het uitkopen van een paar varkensboeren al kost". Ouwehand wil niet langer "doormodderen", maar er liever snel werk van maken omdat dit volgens haar op de langere termijn geld scheelt.

Ook andere partijen willen een kleinere veestapel. GroenLinks bepleitte maandag een halvering voor 2030. Vorig jaar riep D66-er Tjeerd de Groot ook al op tot een halvering, om zo de stikstofcrisis te beteugelen. Zijn uitspraken leidden tot massale protesten van boeren, onder meer op het Malieveld in Den Haag en bij verschillende provinciehuizen.

Meer uit Binnenland

KNVB ziet in uitspraken Trump geen aanleiding voor eigen actie

ZEIST (ANP) - De KNVB ziet na de uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die aanspraak maakt op het tot Denemarken behorende Groenland, voorlopig geen aanleiding om actie te ondernemen. "We hebben ons geplaatst voor het eindtoernooi en dan nemen we daaraan deel", stelt de bond, gevraagd naar een standpunt over een mogelijke boycot van het WK in de VS, Mexico en Canada. "Tegelijkertijd zijn wij ons bewust van geopolitieke ontwikkelingen en trekken hierin samen op met de Nederlandse overheid."

13 minuten geleden
OM: twee slachtoffers bekend in onderzoek naar onlinegeweld

ROTTERDAM (ANP) - Justitie en politie hebben tot dusver twee slachtoffers geïdentificeerd in het strafrechtelijk onderzoek naar de 23-jarige Mert A., die lid zou zijn geweest van een gewelddadige onlinegroepering. A. zou zijn slachtoffers ertoe hebben aangezet zichzelf te snijden en daarvan beelden te maken. Zij zouden ook een gebruikersnaam van A. in bloed op de vloer of een muur hebben geschreven. A. zou hebben gedreigd naaktbeelden van de slachtoffers te verspreiden.

56 minuten geleden
Verdachte uit Beverwijk ontkent geweld tegen Haarlemmer

HAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk ontkent dat hij in september vorig jaar tegen het hoofd en het lichaam van een 17-jarige Haarlemmer heeft geschopt. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten. Het Openbaar Ministerie denkt dat een conflict tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk de oorzaak van de incidenten was.

1 uur geleden
Leraar krijgt celstraf en beroepsverbod om ontucht met leerlingen

UTRECHT (ANP) - Een voormalige leraar moet vier jaar de gevangenis in omdat hij ontucht heeft gepleegd met leerlingen op middelbare scholen waar hij heeft gewerkt. Ook mag hij negen jaar lang niet als leraar werken. De rechtbank in Utrecht heeft hem maandag veroordeeld.

1 uur geleden
Beveiliging afgezet gebied explosie Utrecht verlengd

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verlengt de beveiliging van de Visschersteeg, het afgezette gebied waar vorige week de explosie in Utrecht plaatsvond. Dat meldt de gemeente in het liveblog. De beveiliging blijft in ieder geval in stand tot en met vrijdag.

1 uur geleden
Luchtmacht traint volgende week met F-35's op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht traint volgende week dinsdag en woensdag met vier F-35-gevechtsvliegtuigen en een transport- en tankvliegtuig vanaf Schiphol, meldt de luchthaven. "De training is zorgvuldig gepland en geïntegreerd in de dagelijkse operatie van de luchthaven, zodat het reguliere vliegverkeer gewoon door kan gaan", verzekert Schiphol.

2 uur geleden
Vito Shukrula mag weer aan de slag als advocaat

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige advocaat van Ridouan Taghi, Vito Shukrula, mag onder voorwaarden weer aan de slag als advocaat. Dat meldt zijn verdediging na een beslissing van de Raad van Discipline maandag. Shukrula werd afgelopen april aangehouden. Hij wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van Taghi. Volgens justitie heeft Shukrula berichten doorgespeeld van zijn voormalige cliënt.

2 uur geleden