Ouwehand (PvdD) 'opgelucht en blij dat het achter de rug is'
DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren (PvdD) is "opgelucht en heel erg dankbaar voor al die actieve leden die zijn opgekomen voor die prachtige partij die we zijn", zei Ouwehand woensdag in een verklaring. Zij reageert daarmee op het besluit van het partijbestuur om op te stappen en haar opnieuw als lijsttrekker voor te dragen.
Zaterdag maakte het bestuur bekend haar niet meer als lijsttrekker te willen. Daarna ontplofte de partij, waarbij heel veel leden zich achter Ouwehand schaarden. "Ik ben blij dat het nu achter de rug is en dat we door kunnen. Mooi de verkiezingen in want er is een wereld te herwinnen."
Ouwehand noemde de PvdD "een gezonde democratische partij" en een partij die "tot ongelooflijk veel dingen in staat" is. "Maar ja, dan moet het intern ook wel goed zitten." Het conflict tussen het partijbestuur en Ouwehand, dat zaterdag in de openbaarheid losbarstte, heeft haar "geraakt".
Bestuursvoorzitter Van der Velden
Ouwehand wilde geen vragen van journalisten beantwoorden.
Ruud van der Velden, voorzitter van het bestuur dat donderdag vertrekt, zegt desgevraagd wel nog door te gaan als fractievoorzitter en gemeenteraadslid in Rotterdam namens de Partij voor de Dieren. "Zoals de kiezer van mij gewend is, zal ik mij voor 100 procent blijven inzetten voor onze idealen: dieren, natuur en milieu", aldus Van der Velden. "Bovendien is een bestuurlijke rol een andere dan een politieke."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.
14 uur geleden