Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ouwehand: geen enkele toekomst voor 'kabinet-karbonade I'

Ouwehand: geen enkele toekomst voor 'kabinet-karbonade I'

DEN BOSCH (ANP) - Politiek leider Esther Ouwehand van PvdD heeft op het congres van haar partij in Den Bosch hard uitgehaald naar met name de PVV en NSC, die afgelopen week tegen een wetswijziging stemden die een einde moest maken aan de bio-industrie. Het "kabinet-karbonade I" dat deze partijen proberen te formeren samen met VVD en BBB, heeft wat haar betreft "geen enkele toekomst".

Door een draai van de PVV sneuvelde een wetsvoorstel van PvdD om dieren in de veehouderij verplicht ruimte te geven hun natuurlijke gedrag te vertonen. "De PVV heeft dieren keihard laten vallen", vindt Ouwehand. Ook NSC krijgt ervan langs. De partij had volgens de PvdD-leider in de verkiezingscampagne nog "mooie woorden" over dierenwelzijn en goed bestuur, maar koos uiteindelijk voor "oude politiek die we kennen uit het CDA-boekje".

Het rechtse kabinet waarover de komende weken wordt onderhandeld, staat volgens Ouwehand voor een politiek die mensen tegen elkaar uitspeelt, die "van miljoenen mensen tweederangs burgers maakt" en die de natuur en het dierenwelzijn verkwanselt. "Alles wat ons dierbaar is, is het waard om voor te vechten. En dat gaat de Partij voor de Dieren doen, mocht dat vervloekte kabinet er komen."

De PvdD leed bij de Tweede Kamerverkiezingen in november een gevoelige nederlaag. Van de vijf zetels bleven er maar drie over. De campagne was dan ook ontsierd door een felle interne ruzie over het partijleiderschap van Ouwehand. Het vorige bestuur wilde haar vervangen na beschuldigingen van ongewenst gedrag. Ouwehand wist het conflict in haar voordeel te beslechten, maar kon zetelverlies daarna niet voorkomen.

Meer uit Politiek

Van der Plas wil graag van Wilders horen 'waarom hij wegliep'

DEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas is blij dat PVV-voorman Geert Wilders weer bereid is tot debatten en mediaoptredens. "Het is goed om te laten zien waar je voor staat, en dat je kritisch bevraagd kan worden", zei zij in het RTL Ontbijtnieuws. Zelf wil zij graag van Wilders horen "waarom hij is weggelopen" uit het kabinet.

1 uur geleden
Timmermans: meeste bedreigers komen bij rechter tot inkeer

N i e u w bericht, meer informatie in 4e en laatste alinea

10 uur geleden
Partijen willen meer macht voor minister bij aanpak regeldruk

DEN HAAG (ANP) - De minister van Economische Zaken moet in het volgende kabinet een sterkere rol krijgen, met name bij de aanpak van de regeldruk voor bedrijven. Daarvoor pleitten meerdere partijen tijdens het ondernemersdebat bij BNR.

22 uur geleden
Van Weel verwacht behandeling asielwet niet voor verkiezingen

LUXEMBURG (ANP) - Asielminister David van Weel (VVD) denkt dat de Tweede Kamer de aangepaste asielwet niet meer voor de verkiezingen behandelt. In de aangepaste wet zijn alle vormen van hulp aan mensen die illegaal in Nederland verblijven niet strafbaar gemaakt. Dat was in het eerste wetsvoorstel onduidelijk.

23 uur geleden
Van Weel wil geen beroepsmogelijkheden afgewezen asielzoekers

LUXEMBURG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Asiel) is voor wederzijdse erkenning van asielbesluiten van alle EU-landen. Die moet voorkomen dat asielzoekers die in het ene EU-land geen asiel krijgen dat alsnog in een ander EU-land aanvragen om uitzetting te voorkomen. De VVD-minister ziet niets in de wens van een aantal landen om asielzoekers nieuwe beroepsmogelijkheden te geven tegen een asielbesluit van welk EU-land dan ook.

1 dag geleden
Nieuw kringloopdoel: 15 procent minder grondstoffen in 2035

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet 15 procent minder grondstoffen gebruiken in 2035 ten opzichte van 2016. Dat staat in een nieuw plan voor een kringloopeconomie in Nederland dat demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) dinsdag heeft gepubliceerd. Het oude doel was een halvering in 2030, maar dat werd anders berekend. Daarom willen zowel het ministerie als het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) niet spreken van een lagere ambitie.

1 dag geleden
JA21: Oekraïne geen NAVO-lid, te veel in Russische invloedssfeer

AMSTERDAM (ANP) - JA21 vindt niet dat Oekraïne lid mag worden van de NAVO of de Europese Unie. Het land ligt "te veel in de Russische invloedssfeer", zei kandidaat-Kamerlid Michiel Hoogeveen maandag tijdens een debat over buitenlandse politiek in De Balie in Amsterdam.

1 dag geleden