Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Outsiders Muguruza en Kontaveit uitgeschakeld op Australian Open

Outsiders Muguruza en Kontaveit uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Voormalig finaliste Garbiñe Muguruza en Anett Kontaveit zijn al in de tweede ronde van de Australian Open uitgeschakeld. Beiden golden in Melbourne als outsider voor de titel.

Muguruza, de Spaanse nummer 3 van de wereld, verloor in de Rod Laver Arena met 6-3 6-3 van de Française Alizé Cornet. Het was voor de ervaren Cornet (31), bezig aan haar 63e grand slam, haar tiende zege op een speelster uit de top 5.

De 28-jarige Muguruza stond twee jaar geleden in de eindstrijd in Melbourne. Ze verloor toen in drie sets van de Amerikaanse Sofia Kenin. Eind vorig seizoen won Muguruza nog de WTA Finals, het eindejaarstoernooi voor de acht beste speelsters van het jaar.

Corona-uitbraak

Volgens Muguruza werd haar voorbereiding ernstig verstoord door een corona-uitbraak in haar team. "Het was een behoorlijk stressvolle start van het jaar, ook voor mijn team. Ze kregen allemaal corona voordat ze hier kwamen, waardoor we vijftien dagen apart hebben geleefd", bekende Muguruza. "Het was moeilijk voor mij om een goede voorbereiding te draaien en goed te presteren. Het is oké om altijd alleen te trainen en ik vond het leuk. Maar het is ook een lastig deel van het jaar. Fysiek voelde ik me hier ook niet op mijn best."

De Estse Kontaveit moest met 6-2 6-4 haar meerdere erkennen in de 19-jarige Deense Clara Tauson, de nummer 39 van de wereld. Voor Tauson was het de eerste overwinning ooit op een speelster uit de mondiale top 10.

Barty

Muguruza en Kontaveit golden achter favoriete Ashleigh Barty als outsiders voor de titel in Melbourne. Kontaveit (26), de nummer 7 van de wereld, is op een grand slam nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.

Aryna Sabalenka uit Belarus wist vroegtijdige uitschakeling net te voorkomen. De nummer 2 van de plaatsingslijst vocht zich in drie sets langs de Chinese Wang Xinyu, de mondiale nummer 100. Het werd 1-6 6-4 6-2 voor Sabalenka, die dit seizoen nog niet heeft weten te imponeren.

Negentien dubbele fouten

Sabalenka sloeg in drie sets liefst negentien dubbele fouten. In de weken voorafgaand aan de Australian Open had ze ook al te maken met een haperende opslag, waarna ze zelfs besloot onderhands te gaan serveren. Mark Philippoussis (45), het voormalig servicekanon uit Australië, bood zijn hulp aan en voorzag de speelster uit Belarus van hulp.

De moeite waarmee Sabalenka haar eerste twee partijen wist te winnen, staat in groot contrast met de wijze waarop Barty de derde ronde bereikte. De nummer 1 van de wereld heeft pas drie games verloren.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel wint tijdrit en gaat aan kop in UAE Tour

HUDAYRIYAT ISLAND (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel heeft de tweede etappe van de UAE Tour in de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen, een individuele tijdrit over 12 kilometer. Hij was zes seconden sneller dan de nummer 2 Joshua Tarling (INEOS Grenadiers) uit Groot-Brittannië.

17 minuten geleden
Topatlete Bol meldt zich met blessure af voor 600 meter Liévin

ARNHEM (ANP) - Femke Bol loopt donderdag niet de 600 meter op de indoorwedstrijd uit de World Tour in het Franse Liévin. De Nederlandse topatlete meldt op Instagram dat ze kampt met een peesblessure in haar voet. "Helaas zal ik deze week niet lopen in Liévin. Het is geen makkelijk besluit, maar ik moet luisteren naar mijn lichaam", schrijft ze.

1 uur geleden
Olympische finale snowboard slopestyle afgelast door sneeuwval

LIVIGNO (ANP) - De strijd om de medailles op het onderdeel snowboarden slopestyle voor vrouwen is afgelast. Het sneeuwde te hard in Livigno, meldde de organisatie van de Winterspelen in Milaan en Cortina. De drie runs stonden gepland voor dinsdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Het evenement zal op een andere dag worden gehouden.

1 uur geleden
Duitse skibond woedend om afbreken teamwedstrijd schansspringen

PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.

4 uur geleden
Freestyleskiester Gu moet genoegen nemen met zilver op big air

LIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.

15 uur geleden
Rouwende skiër McGrath vlucht bos in na verliezen goud op slalom

BORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.

18 uur geleden
Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

21 uur geleden