Outsiders Muguruza en Kontaveit uitgeschakeld op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Voormalig finaliste Garbiñe Muguruza en Anett Kontaveit zijn al in de tweede ronde van de Australian Open uitgeschakeld. Beiden golden in Melbourne als outsider voor de titel.
Muguruza, de Spaanse nummer 3 van de wereld, verloor in de Rod Laver Arena met 6-3 6-3 van de Française Alizé Cornet. Het was voor de ervaren Cornet (31), bezig aan haar 63e grand slam, haar tiende zege op een speelster uit de top 5.
De 28-jarige Muguruza stond twee jaar geleden in de eindstrijd in Melbourne. Ze verloor toen in drie sets van de Amerikaanse Sofia Kenin. Eind vorig seizoen won Muguruza nog de WTA Finals, het eindejaarstoernooi voor de acht beste speelsters van het jaar.
Corona-uitbraak
Volgens Muguruza werd haar voorbereiding ernstig verstoord door een corona-uitbraak in haar team. "Het was een behoorlijk stressvolle start van het jaar, ook voor mijn team. Ze kregen allemaal corona voordat ze hier kwamen, waardoor we vijftien dagen apart hebben geleefd", bekende Muguruza. "Het was moeilijk voor mij om een goede voorbereiding te draaien en goed te presteren. Het is oké om altijd alleen te trainen en ik vond het leuk. Maar het is ook een lastig deel van het jaar. Fysiek voelde ik me hier ook niet op mijn best."
De Estse Kontaveit moest met 6-2 6-4 haar meerdere erkennen in de 19-jarige Deense Clara Tauson, de nummer 39 van de wereld. Voor Tauson was het de eerste overwinning ooit op een speelster uit de mondiale top 10.
Barty
Muguruza en Kontaveit golden achter favoriete Ashleigh Barty als outsiders voor de titel in Melbourne. Kontaveit (26), de nummer 7 van de wereld, is op een grand slam nog nooit voorbij de kwartfinales gekomen.
Aryna Sabalenka uit Belarus wist vroegtijdige uitschakeling net te voorkomen. De nummer 2 van de plaatsingslijst vocht zich in drie sets langs de Chinese Wang Xinyu, de mondiale nummer 100. Het werd 1-6 6-4 6-2 voor Sabalenka, die dit seizoen nog niet heeft weten te imponeren.
Negentien dubbele fouten
Sabalenka sloeg in drie sets liefst negentien dubbele fouten. In de weken voorafgaand aan de Australian Open had ze ook al te maken met een haperende opslag, waarna ze zelfs besloot onderhands te gaan serveren. Mark Philippoussis (45), het voormalig servicekanon uit Australië, bood zijn hulp aan en voorzag de speelster uit Belarus van hulp.
De moeite waarmee Sabalenka haar eerste twee partijen wist te winnen, staat in groot contrast met de wijze waarop Barty de derde ronde bereikte. De nummer 1 van de wereld heeft pas drie games verloren.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgeschakeld op het WTA-toernooi van São Paulo. In de kwartfinales was de Argentijnse Nadia Podoroska in drie sets te sterk voor de Nederlandse: 7-6 (5) 3-6 6-3.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wessel Nijman heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de World Series of Darts Finals. De 26-jarige Noord-Hollander versloeg in de AFAS Live in Amsterdam de 57-jarige Australiër Simon Whitlock met 6-4.
13 uur geledenDIEKIRCH (ANP/BELGA) - Pepijn Reinderink heeft voor het volgende Nederlandse dagsucces gezorgd in de Ronde van Luxemburg. De 24-jarige Nederlander van Soudal Quick-Step was de snelste in de derde etappe, een rit over 179,6 kilometer van Wiltz naar Diekirch. Reinderink won na een solo van 7 kilometer.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn in de Davis Cup dicht bij een plek in de eerste ronde van de Qualifiers van volgend jaar. Tallon Griekspoor won in de Maaspoort van Den Bosch overtuigend van de Colombiaan Nicolás Mejía in twee sets (6-2 6-4) en zette het team van captain Paul Haarhuis op een voorsprong van 2-0.
15 uur geledenNYON (ANP) - UEFA-voorzitter Aleksander Čeferin en CONCACAF-voorzitter Victor Montagliani eisen een onafhankelijk onderzoek naar de financiële reserves van wereldvoetbalbond FIFA. Ook doen ze een voorstel om in de periode van 2027 tot en met 2030 minstens 10 miljoen dollar (ruim 8,7 miljoen euro) beschikbaar te stellen aan elk van de 211 aangesloten nationale voetbalbonden. Dat schrijven ze vrijdag in een brief aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft het Nederlandse tennisteam op voorsprong gezet tegen Colombia in de Davis Cup. Hij won in de Maaspoort van Den Bosch met de nodige moeite de eerste partij van de landenstrijd in drie sets van Johan Alexander Rodriguez: 4-6 6-1 7-5.
17 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer mist de Moto2-race bij de Grote Prijs van Oostenrijk dit weekend. De 21-jarige Nederlander heeft bij een crash tijdens de eerste vrije training een gebroken sleutelbeen opgelopen. Dat maakte zijn team Red Bull KTM Ajo bekend op X.
20 uur geleden