Outsiders Boeblik en De Minaur eenvoudig verder in Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Outsiders Aleksandr Boeblik en Alex De Minaur hebben zich overtuigend geplaatst voor de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam, het grootste tennistoernooi van Nederland. Boeblik is als achtste geplaatst, De Minaur is de nummer 5 van de plaatsingslijst.
Boeblik was in de eerste partij van de dag met 6-3 6-4 te sterk voor de Kroaat Borna Coric. Voor de Kazach was het al zijn vijfde zege op een rij. Begin deze maand won hij het indoortoernooi van Montpellier.
De Minaur versloeg later de Amerikaan Sebastian Korda met 6-4 6-3. De Australiër, de nummer 11 van de wereld, speelde zijn eerste wedstrijd van het jaar buiten zijn eigen landsgrenzen. Vorige maand verloor hij op de Australian Open in de vierde ronde.
"Na de Australian Open, waar de verwachtingen hooggespannen waren, was ik wel een paar dagen kapot van de uitschakeling. Maar na behoorlijk wat tijd op de golfbaan te hebben doorgebracht ben ik er weer klaar voor", zei De Minaur, die al voor de vierde keer op een rij meedoet in Ahoy. Hij kwam nooit verder dan de kwartfinales.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
19 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
19 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
23 uur geleden