Outsider Steenbergen mist medaille op koningsnummer 100 vrij
PARIJS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft als outsider niet kunnen verrassen met een olympische medaille op de 100 meter vrije slag. De regerend wereldkampioene uit Friesland eindigde op het koningsnummer in Parijs als zevende. Met 52,83 kwam ze een halve seconde tekort voor de eerste Nederlandse zwemmedaille van deze Spelen.
De Zweedse wereldrecordhoudster Sarah Sjöström tikte als eerste aan in 52,16. De Amerikaanse Torri Huske won verrassend zilver (52,29), voor Siobhan Haughey uit Hongkong (52,33).
Steenbergen gold niet als grote favoriete op de 100 vrij, maar was wel een van de vele medaillekandidates. Bij het behalen van haar wereldtitel in februari in Doha ontbraken onder anderen Sjöström en oud-wereldkampioene Mollie O'Callaghan uit Australië.
Kans op zwemmedaille
Steenbergen kwam niet in de buurt van haar Nederlands record van 52,26, waarmee ze in de WK-finale in Qatar Haughey naar het zilver verwees. Steenbergen was wel iets sneller dan in de halve finale (52,86).
Steenbergen had de eerste Nederlandse zwemster met een olympische medaille kunnen worden sinds Ranomi Kromowidjojo in 2012 in Londen, die toen goud won op de 100 vrij en 50 vrij. Eerder pakten Inge de Bruijn (2000) en Rie Mastenbroek (1936) namens Nederland de olympische titel op het koningsnummer.
Rond 22.30 uur krijgt Caspar Corbeau op de 200 meter schoolslag ook nog een kans op een Nederlandse zwemmedaille. Daarmee kan de Amerikaanse Nederlander in de voetsporen treden van zijn ontbrekende trainingsmaat Arno Kamminga, die op de Spelen van Tokio tweemaal zilver won.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het seizoen van haar opmerkelijke overstap naar de 800 meter afgerond met de derde plaats in de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship. Ze moest in het atletiekstadion van Boedapest (Hongarije) de Zwitserse Europees kampioene Audrey Werro en de Britse olympisch kampioene Keely Hodgkinson voor zich dulden. Werro won in 1.55,88, Hodgkinson klokte 1.56,26, Broeders-Bol noteerde 1.56,74.
3 uur geledenCROMVOIRT (ANP) - Het golftoernooi om de Solheim Cup krijgt een spannende slotdag op de banen van Bernardus in Cromvoirt. Team Europa en Team USA staan na de foursomes en fourballs met 8-8 gelijk. De singles op zondag gaan bepalen wie het tweejaarlijkse toernooi tussen de beste golfspeelsters van Europa en Amerika gaat winnen.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.
5 uur geledenCOLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.
7 uur geleden