Outsider Spanje rekent op sterspeelster Putellas bij start WK
WELLINGTON (ANP) - Bondscoach Jorge Vilda van de Spaanse voetbalsters verwacht dat hij vrijdag tijdens het WK-duel met Costa Rica kan rekenen op sterspeelster Alexia Putellas. De tweevoudig winnares van de Gouden Bal, die terugkeert van een knieblessure, verliet eerder deze week nog de training. Volgens Vilda is ze wel fit genoeg om vrijdag te spelen.
"We zijn heel voorzichtig met alles wat we doen en we proberen alle mogelijke middelen zodat Alexia in staat is om morgen te spelen", zei de bondscoach. Een zware knieblessure hield de spelmaakster van FC Barcelona tot eind april tien maanden aan de kant.
Spanje, een van de outsiders voor de wereldtitel, is volgens Vilda klaar voor het toernooi. "We zijn ons er terdege van bewust dat er hoge verwachtingen zijn van wat we op het veld kunnen doen", zegt Vilda. "Uiteindelijk is dat een voorrecht en een extra motivatie voor ons."
Uitschakeling
Spanje verkeerde in een crisis na de teleurstellende uitschakeling in de kwartfinales van het EK van 2022. Vijftien internationals gaven toen aan dat ze niet meer onder Vilda wilden spelen. In een mail aan de Spaanse bond RFEF meldden de speelsters vorig jaar september dat de situatie onder de trainer hun emotionele toestand en gezondheid schaadt. De Spaanse bond koos de kant van Vilda en veroordeelde de speelsters voor het in twijfel trekken van zijn positie.
Lang niet alle vijftien speelsters keerden terug op hun standpunt. Onder anderen Barcelona-speelsters Patri Guijarro, Mapi León en Sandra Paños ontbreken om die reden in de definitieve WK-selectie van Spanje.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
18 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
19 minuten geledenTORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
3 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
3 uur geleden