Outsider Hurkacz geeft op Wimbledon op bij matchpoint tegen
LONDEN (ANP) - De Poolse tennisser Hubert Hurkacz heeft in de tweede ronde van Wimbledon opgegeven met een beenblessure. De outsider voor de titel was tegen de Fransman Arthur Fils een punt verwijderd van een nederlaag toen hij zijn tegenstander besloot te feliciteren.
Fils had de eerste twee sets gewonnen, met 7-6 (2) en 6-4. De derde set ging met 6-2 naar Hurkacz, die een vijfde set kon afdwingen via de tiebreak van de vierde set. Toen hij op 7-7 in de tiebreak het punt won met een duik, blesseerde hij zich, vermoedelijk aan zijn knie. Hurkacz liet zich behandelen aan zijn rechterbeen en speelde vervolgens op halve kracht en met een ingepakt been nog twee punten.
Toen Fils bij 9-8 een matchpoint had, besloot Hurkacz het mogelijk laatste punt niet meer te spelen en alvast naar het net te komen. "Het is erg lastig een wedstrijd tegen een vriend zo te winnen. Hij sprong overal naartoe en we haalden het beste in elkaar naar boven. Ik hoop dat hij goed herstelt", zei Fils, de mondiale nummer 34, na afloop op de baan.
Hurkacz gold als de nummer 7 van de wereld als een outsider voor de titel in Londen. In aanloop naar Wimbledon haalde hij de finale in Halle.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
5 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
13 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
20 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden