Outsider Hurkacz direct uitgeschakeld op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Poolse tennisser Hubert Hurkacz is in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De nummer 10 van de wereld verloor met 7-6 (4) 6-4 5-7 2-6 7-6 (8) van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de mondiale nummer 37. In de vijfde set wordt bij 6-6 een beslissende tiebreak tot de tien punten gespeeld.
Davidovich Fokina liet in de derde set op eigen service nog drie wedstrijdpunten op rij onbenut. De partij kantelde volledig en Hurkacz had lang het initiatief. De Pool serveerde in de vijfde set ook voor de wedstrijd, maar hij leverde zijn servicegame in. Hurkacz stond in de beslissende matchtiebreak ook nog eens met 7-4 voor.
De 25-jarige Hurkacz, die als zevende geplaatst was, gold als outsider voor de titel in Londen. Vorig jaar haalde hij de halve finales op Wimbledon en in aanloop naar de editie van dit jaar won hij het grastoernooi van Halle.
Voor de twee jaar jongere Davidovich Fokina was het pas zijn eerste zege ooit op Wimbledon. Op het vorige grandslamtoernooi, Roland Garros, verloor de Spanjaard in de openingsronde van Tallon Griekspoor.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
5 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
22 uur geleden