Outsider Hurkacz direct uitgeschakeld op Wimbledon
LONDEN (ANP) - De Poolse tennisser Hubert Hurkacz is in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De nummer 10 van de wereld verloor met 7-6 (4) 6-4 5-7 2-6 7-6 (8) van de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, de mondiale nummer 37. In de vijfde set wordt bij 6-6 een beslissende tiebreak tot de tien punten gespeeld.
Davidovich Fokina liet in de derde set op eigen service nog drie wedstrijdpunten op rij onbenut. De partij kantelde volledig en Hurkacz had lang het initiatief. De Pool serveerde in de vijfde set ook voor de wedstrijd, maar hij leverde zijn servicegame in. Hurkacz stond in de beslissende matchtiebreak ook nog eens met 7-4 voor.
De 25-jarige Hurkacz, die als zevende geplaatst was, gold als outsider voor de titel in Londen. Vorig jaar haalde hij de halve finales op Wimbledon en in aanloop naar de editie van dit jaar won hij het grastoernooi van Halle.
Voor de twee jaar jongere Davidovich Fokina was het pas zijn eerste zege ooit op Wimbledon. Op het vorige grandslamtoernooi, Roland Garros, verloor de Spanjaard in de openingsronde van Tallon Griekspoor.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
16 uur geleden