Outsider Corbeau overtuigend naar finale 200 meter schoolslag
PARIJS (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft zich als vierde geplaatst voor de finale van de 200 meter schoolslag op de Olympische Spelen van Parijs. De winnaar van WK-zilver moest met 2.09,52 bijna anderhalve seconde toegeven op Léon Marchand, die verreweg de snelste was in de halve finales. Duizenden landgenoten op de tribunes moedigden de 22-jarige Franse vedette elke keer aan dat hij boven water was.
Eigenlijk zou Arno Kamminga ook meedoen in de halve finales in de opnieuw uitverkochte La Défense Arena, maar de tweevoudig winnaar van zilver bij de Spelen in Tokio trok zich enkele uren voor de start terug met een rugblessure. Die liep hij op na de voorrondes van dinsdagochtend, waarin hij als twaalfde doorging.
De Chinese wereldrecordhouder en wereldkampioen van 2023 Qin Haiyang werd verrassend uitgeschakeld in de halve finales. Hij viel als nummer 10 buiten de acht finaleplekken.
Doping
De 23-jarige Corbeau veroverde in februari zilver doordat veel wereldtoppers ontbraken, onder wie Qin. Na dat WK is de Chinees in opspraak geraakt, omdat naar buiten kwam dat hij voor de Spelen van 2021 positief testte op doping. Dat was volgens de Chinese autoriteit een gevolg van besmette voeding, een argument dat de WADA niet kon weerleggen. De laatste maanden kwam Qin niet meer aan zijn tijden van eerder.
Titelverdediger Zac Stubblety-Cook uit Australië is er wel bij in de finale. Hij kwam in de halve finales nog enigszins in de buurt van Marchand (2.08,11 om 2.08,57).
Meer uit Sport
BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
35 minuten geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
10 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.
17 uur geleden