Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Outsider Bloomberg voor het eerst bij debat Democraten

Outsider Bloomberg voor het eerst bij debat Democraten

VERKIEZINGEN VSLAS VEGAS (ANP) - Woensdag gaan de zes belangrijkste Democratische kandidaten met elkaar in debat in Las Vegas in de staat Nevada. De stad heeft een primeur, want het is de eerste keer dat miljardair Michael Bloomberg deelneemt. Hij heeft zich weten te kwalificeren door voldoende steun te vergaren in peilingen. De overige kandidaten zijn Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Amy Klobuchar, Joe Biden en Elizabeth Warren.

Senator Sanders is momenteel de belangrijkste gegadigde voor de Democraten, maar er is nog maar in twee staten gestemd. In Iowa en New Hampshire deed Buttigieg het verrassend goed. In Nevada staat hij echter onderaan in de peilingen met 8 procent. Sanders staat op 31 procent en Bloomberg op 19 procent. De miljardair is zaterdag niet verkiesbaar in Nevada.

Bloomberg doet niet mee aan de eerste voorverkiezingen, want hij gokt erop voldoende steun te vergaren in de overige staten. De oud-burgemeester van New York financiert zijn campagne uit eigen zak. Hij heeft al honderden miljoenen dollars uitgegeven aan reclamespotjes, waardoor zijn campagne voor de kiezers erg zichtbaar is.

Bloomberg denkt dat mensen hem zien als beste kandidaat om te winnen van president Donald Trump. Sanders wordt door veel Democraten als te links gezien en Buttigieg als te onervaren. Bloomberg is ook lid geweest van de Republikeinse Partij, waardoor hij denkt ook twijfelende kiezers en gematigde Republikeinen voor zich te winnen.

Meer uit Buitenland

Omroep: centrumlinkse oppositie wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.

5 uur geleden
BSW-leider hekelt AfD om houding coalitiegesprekken Saksen-Anhalt

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.

5 uur geleden
Poetin doet stemoproep, noemt stembusgang 'barometer' voor oorlog

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.

6 uur geleden
Burnham belooft Rutte blijvende Britse inzet voor NAVO

DIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.

8 uur geleden
Klein Engels dorp stemt voor onafhankelijkheid om asielcentrum

PIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.

10 uur geleden
Rusland eert commandant van lichtkogelincident bij Denemarken

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.

10 uur geleden
Rusland pleit voor verbod op wapens in de ruimte na erkenning VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.

10 uur geleden