Outsider Bloomberg voor het eerst bij debat Democraten
VERKIEZINGEN VSLAS VEGAS (ANP) - Woensdag gaan de zes belangrijkste Democratische kandidaten met elkaar in debat in Las Vegas in de staat Nevada. De stad heeft een primeur, want het is de eerste keer dat miljardair Michael Bloomberg deelneemt. Hij heeft zich weten te kwalificeren door voldoende steun te vergaren in peilingen. De overige kandidaten zijn Bernie Sanders, Pete Buttigieg, Amy Klobuchar, Joe Biden en Elizabeth Warren.
Senator Sanders is momenteel de belangrijkste gegadigde voor de Democraten, maar er is nog maar in twee staten gestemd. In Iowa en New Hampshire deed Buttigieg het verrassend goed. In Nevada staat hij echter onderaan in de peilingen met 8 procent. Sanders staat op 31 procent en Bloomberg op 19 procent. De miljardair is zaterdag niet verkiesbaar in Nevada.
Bloomberg doet niet mee aan de eerste voorverkiezingen, want hij gokt erop voldoende steun te vergaren in de overige staten. De oud-burgemeester van New York financiert zijn campagne uit eigen zak. Hij heeft al honderden miljoenen dollars uitgegeven aan reclamespotjes, waardoor zijn campagne voor de kiezers erg zichtbaar is.
Bloomberg denkt dat mensen hem zien als beste kandidaat om te winnen van president Donald Trump. Sanders wordt door veel Democraten als te links gezien en Buttigieg als te onervaren. Bloomberg is ook lid geweest van de Republikeinse Partij, waardoor hij denkt ook twijfelende kiezers en gematigde Republikeinen voor zich te winnen.
Meer uit Buitenland
FAGERSTA (ANP) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordoosten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
9 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Summud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.
42 minuten geledenDRAGUIGNAN/SONICO (ANP/AFP) - Na een lange periode van droogte zijn in het zuidoosten van Frankrijk hevige onweers- en regenbuien losgebarsten in met name het departement Var, waar Saint-Tropez en Toulon liggen. Het vooral nachtelijke onweer ging gepaard met bijna 1380 blikseminslagen die plaatselijk tot brandjes leidden.
1 uur geledenPARIJS/LONDEN (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne beleggen maandag, als het land zijn onafhankelijkheid viert, een top van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen. Meerdere leiders van de coalitie willen daarvoor naar Kyiv reizen, melden de Kyiv Independent en andere Oekraïense media. Premier Rob Jetten belt in, meldt zijn woordvoerder.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan is weer terug in de gevangenis, nadat hij eerder werd opgenomen in het ziekenhuis voor onderzoek. Volgens de autoriteiten is hij fit verklaard.
1 uur geledenBUNIA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) groeit "exponentieel", zegt een vertegenwoordiger van de Verenigde Naties. Volgens de laatste cijfers zijn er ruim 2500 mensen aan overleden en meer dan 5000 mensen besmet geraakt met het virus.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De voorzitter van het Internationaal Strafhof (ICC), Tomoko Akane, zegt niet verrast te zijn dat de Verenigde Staten haar deze week op de sanctielijst hebben gezet. Wel waarschuwt de Japanse topjuriste in haar eerste reactie dat dit soort maatregelen een gevaar kunnen zijn voor de internationale rechtsorde.
3 uur geleden