Outbreak Management Team vergadert over soepeler coronaregels
DEN HAAG (ANP) - Het Outbreak Management Team (OMT), dat het kabinet adviseert over de aanpak van de corona-epidemie, komt vrijdag weer bij elkaar. Het is niet officieel bekendgemaakt waar de leden over praten, maar vermoedelijk gaan de gesprekken vooral over de mogelijkheid om de coronabeperkingen te versoepelen.
Het kabinet zou onder meer overwegen om de horeca langer open te laten blijven. Ook wordt er gesproken over het schrappen van de 1,5 meterregel in de horeca en de regel dat gasten een zitplaats moeten hebben.
Ook buiten de horeca worden de regels mogelijk versoepeld. Zo wordt het advies om zo veel mogelijk thuis te werken mogelijk geschrapt. Daarnaast mogen mensen misschien weer een onbeperkt aantal gasten thuis ontvangen. Over enkele weken mogen misschien weer festivals en grote evenementen plaatsvinden als er vooraf getest wordt. Een formeel besluit over de versoepelingen wordt dinsdag pas genomen.
Het aantal positieve coronatests is in de afgelopen weken explosief gestegen door de komst van de omikronvariant, maar ziekenhuizen kunnen de instroom voorlopig goed aan. Ze hebben vooral last van uitval onder hun eigen medewerkers.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.
14 uur geleden