
Oufkir helpt Sparta in blessuretijd langs tien man Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
In de eerste helft was Excelsior nog de betere partij. Casper Widell noteerde in de zevende minuut de eerste kans. De verdediger schoot uit een hoekschop net naast. Sparta liet via Tobias Lauritsen voor het eerst van zich horen. De spits werd halverwege de eerste helft in korte tijd twee keer gevaarlijk. Doelman Stijn van Gassel hield hem van scoren af.
De grootste kans voor Excelsior was na een half uur spelen. Noah Naujoks werkte de bal, na een indraaiende voorzet, tegen de binnenkant van de paal.
Man minder
Nadat Excelsior in de slotfase van de tweede helft met een man minder was komen te staan, was Van Gassel opnieuw belangrijk. De keeper redde goed op een schot van Mitchell van Bergen. In blessuretijd moest Van Gassel zich toch gewonnen geven toen Oufkir vrij voor hem opdook.
Sparta heeft na vijf wedstrijden 9 punten en staat daarmee in de subtop. Excelsior blijft met 3 punten de nummer 16 op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.
19 uur geleden