Oudste mens ter wereld overleden op 119-jarige leeftijd
TOKIO (ANP/AFP) - De oudste mens ter wereld is op 119-jarige leeftijd overleden in Japan. Kane Tanaka werd op 2 januari 1903 geboren in de zuidwestelijke regio Fukuoka. Ze overleed in een verzorgingshuis waar ze al jaren woonde.
In 2019 werd Tanaka officieel de oudste mens ter wereld volgens Guinness World Records. Ze noemde dat toen het mooiste moment uit haar leven. Ze zou eigenlijk de olympische fakkel dragen voor de Spelen van Tokio, maar door het coronavirus kon dat niet doorgaan.
Volgens een leidinggevende in het verzorgingshuis speelde Tanaka graag bordspelletjes, dronk ze frisdrank en at ze chocola. "Haar favoriete spel was Othello, waar ze heel goed in was geworden. Vaak versloeg ze iedereen in het verzorgingshuis", heeft Guinness laten weten in een reactie.
Verdrietig
Gouverneur Seitaro Hattori zei verdrietig te zijn door het overlijden van Tanaka. "Ik zag ernaar uit om haar dit jaar te zien en samen chocola te eten en frisdrank te drinken."
Tanaka kreeg vier kinderen en adopteerde een vijfde. Ze trouwde in 1922.
Japan heeft de meest vergrijsde bevolking ter wereld. Meer dan 28 procent van de Japanners is 65 jaar of ouder.
De oudste mens ooit van wie de leeftijd was vastgesteld door Guinness was de Française Jeanne Louise Calment, die in 1997 op 122-jarige leeftijd overleed.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
41 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
5 uur geleden