Oudste fietstunnel van Nederland open na renovatie
ROTTERDAM (ANP) - Fietsers kunnen vanaf vrijdagochtend 06.00 uur weer gebruikmaken van de Maastunnel in Rotterdam. De oudste afgezonken fietstunnel van Nederland was sinds november vorig jaar dicht voor renovatie. De voetgangerstunnel blijft nog wel gesloten, voetgangers kunnen gebruikmaken van een fietstaxi of elektrische leenfietsen.
In de afgelopen maanden zijn de gele tegeltjes op de muren van de fietstunnel vervangen en heeft de vloer een opknapbeurt gekregen. De natriumverlichting is verruild voor energiezuinige ledlampen en er zijn veiligheidscamera’s geïnstalleerd. De historische tunnels van de Maastunnel zijn een Rijksmonument, en waren na 77 jaar intensief gebruik aan een opknapbeurt toe. De gerenoveerde autotunnel ging in oktober vorig jaar weer open.
Ook de voetgangerstunnel wordt gerestaureerd, maar omdat hierin onder meer een hele nieuwe vloer komt, blijft deze nog tot november dicht. Vanaf 10 juli kunnen voetgangers tussen 06.00 uur en 20.00 uur gebruikmaken van een elektrische leenfiets om door de fietstunnel naar de overkant te komen. Voor wie niet wil fietsen staan er fietstaxi’s klaar. Het pontje dat tijdens de sluiting van de fietstunnel als alternatief vervoer was ingezet tussen de Sint-Janshaven en de Sint-Jobshaven vaart tot en met 13 juli.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
1 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister David van Weel vindt dat Europa en de VS moeten werken aan wederzijds vertrouwen. "En waar dat weg is, moeten we dat weer terugbouwen," zegt de VVD-minister naar aanleiding van de Amerikaanse veiligheidsstrategie. Daarin stelt de VS dat "Europa afstevent op zijn ondergang door de uitholling van democratie en politieke vrijheden."
5 uur geleden