Oudste fietstunnel van Nederland open na renovatie
ROTTERDAM (ANP) - Fietsers kunnen vanaf vrijdagochtend 06.00 uur weer gebruikmaken van de Maastunnel in Rotterdam. De oudste afgezonken fietstunnel van Nederland was sinds november vorig jaar dicht voor renovatie. De voetgangerstunnel blijft nog wel gesloten, voetgangers kunnen gebruikmaken van een fietstaxi of elektrische leenfietsen.
In de afgelopen maanden zijn de gele tegeltjes op de muren van de fietstunnel vervangen en heeft de vloer een opknapbeurt gekregen. De natriumverlichting is verruild voor energiezuinige ledlampen en er zijn veiligheidscamera’s geïnstalleerd. De historische tunnels van de Maastunnel zijn een Rijksmonument, en waren na 77 jaar intensief gebruik aan een opknapbeurt toe. De gerenoveerde autotunnel ging in oktober vorig jaar weer open.
Ook de voetgangerstunnel wordt gerestaureerd, maar omdat hierin onder meer een hele nieuwe vloer komt, blijft deze nog tot november dicht. Vanaf 10 juli kunnen voetgangers tussen 06.00 uur en 20.00 uur gebruikmaken van een elektrische leenfiets om door de fietstunnel naar de overkant te komen. Voor wie niet wil fietsen staan er fietstaxi’s klaar. Het pontje dat tijdens de sluiting van de fietstunnel als alternatief vervoer was ingezet tussen de Sint-Janshaven en de Sint-Jobshaven vaart tot en met 13 juli.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
6 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden