Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden
HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
De dolfijn was 58 jaar. Volgens het Dolfinarium ging haar gezondheid de laatste tijd achteruit, mede door haar hoge leeftijd. Haar lichaam is overgebracht naar de Universiteit Utrecht voor verder onderzoek. Er komt geen nieuwe dolfijn in haar plaats.
Volgens een woordvoerder van het Dolfinarium krijgen de overige dolfijnen extra aandacht als de verzorgers zien dat het wegvallen van Honey ze raakt, bijvoorbeeld door veranderingen in gedrag, eetlust en onderlinge interactie.
Kritiek
Dolfijn Honey kwam in 1994 naar het Dolfinarium vanuit een safaripark in het Verenigd Koninkrijk dat de deuren sloot.
De Stichting Bite Back, die elke maand bij het Dolfinarium actievoert tegen het houden van dolfijnen in gevangenschap, vindt het overlijden "verschrikkelijk". Een woordvoerder zegt: "Treurig dat het dier zo lang in gevangenschap heeft moeten leven. Hoge leeftijd zegt niets over de omstandigheden. Met zorg en voedsel kun je een dolfijn lang in leven houden. Maar de dieren zitten er in beperkingen. Honey heeft ooit vrijheid gekend, maar zelfs haar levenseinde is nu bepaald door het Dolfinarium."
Hij ziet overigens wel meer bewustwording, ook onder bezoekers. "We hopen nog steeds dat het Dolfinarium gaat sluiten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het babynieuws van premier Rob Jetten en zijn Argentijnse partner Nicolás Keenan staat dinsdag op de voorpagina van verschillende kranten. "Roze wolk", kopt het AD op de voorpagina bij een paginagrote foto van Jetten, Keenan en hun draagmoeder. "Alles lekt uit, maar niet de daverende privéprimeur van Rob Jetten", schrijft de krant verderop in een artikel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond twee mannen gearresteerd in Floradorp in Amsterdam-Noord. Het gaat om een 39-jarige man die vuurwerk naar de politie gooide en een jongen van 14 jaar die verdacht wordt van openlijke geweldpleging.
7 uur geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam is dinsdagochtend nog dicht voor verkeer en scheepvaart, laat een woordvoerder van ProRail maandagavond weten. Verkeer moet daardoor omrijden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten zal rond de geboorte van zijn kind enkele dagen met verlof gaan. Dat blijkt uit een Q&A op de site van D66. Maandag kondigden Jetten en zijn partner Nicolás Keenan aan komend voorjaar een kind te verwachten.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Van de vijf verdachten die vorige week zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli, zijn er drie vrijgelaten. Een 19-jarige verdachte uit Amsterdam en een minderjarige verdachte uit Hoorn zijn voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven veertien dagen langer in voorarrest. Dit meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenGENT (ANP) - Het hof van assisen in Gent heeft Dave De K. (39) veroordeeld tot een celstraf van dertig jaar voor het ontvoeren en doden van de Vlaamse kleuter Dean in januari 2022. Het lichaam van de 4-jarige Dean werd op 17 januari 2022 in Nederland gevonden in de bosjes van het voormalige werkeiland Neeltje Jans in Zeeland.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
16 uur geleden